argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: 2 курса за 1 година??  (Прочетена 3902 пъти)

Alisia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
2 курса за 1 година??
« -: 08.10.2007, 09:49:30 »

Има ли възможност в нашия факултет 2 курса,например 2 и 3-ти да се вземат за 1 година?За уточнение става въпрос за специалност български и руски език,задочно,ако това има значение разбира се.Питам първо тук,за да не се налага да се срещам излишно с Куманова  :hihi:
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: 2 курса за 1 година??
« Отговор #1 -: 08.10.2007, 17:37:47 »

 :D Какво трябва да направя за да уча и аз български... :blush:
...и да започна от втори курс.. :-)
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re: 2 курса за 1 година??
« Отговор #2 -: 08.10.2007, 17:41:53 »

Alisia, възможно е. Трябва да пуснеш молба до доц. Чобанов и може би ще те накарат да платиш две такси за двете години.
A.Petrov, какво учиш? Може да запишеш българска филология като паралелна специалност при успешно завършен първи курс (т.е. без условни изпити). И пак срещу плащане  :mmm:
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: 2 курса за 1 година??
« Отговор #3 -: 08.10.2007, 18:45:39 »

 :wink: Ха, Чебурашка( надявам се знаеш какво е това), аз българския си го знам, друга ми е идята :wink:... :-D
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re: 2 курса за 1 година??
« Отговор #4 -: 08.10.2007, 21:10:13 »

Приятно ми е да се запознаем - Чебурашка  :-)
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: 2 курса за 1 година??
« Отговор #5 -: 08.10.2007, 21:20:08 »

Щом е такава работата, аз съм Наско  :wink:!
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Alisia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re: 2 курса за 1 година??
« Отговор #6 -: 15.10.2007, 09:37:14 »

Alisia, възможно е. Трябва да пуснеш молба до доц. Чобанов и може би ще те накарат да платиш две такси за двете години.
A.Petrov, какво учиш? Може да запишеш българска филология като паралелна специалност при успешно завършен първи курс (т.е. без условни изпити). И пак срещу плащане  :mmm:
Благодаря за информацията,Маймунчо :wink:И аз предположих,че ще трябва да платя две такси за двете години,но те така или иначе на задочното са евтини,няма да ме отежни толкова много:)
Активен

Alisia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re: 2 курса за 1 година??
« Отговор #7 -: 18.02.2008, 13:34:21 »

Аз имам още едно въпросче..Като се запишат така 2 курса за 1 година как се ходи на лекции?Семестъра колко е дълъг?Изобщо по какъв начин се променя обучението,ако разбира се се променя?
Активен

imvera

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107
Re: 2 курса за 1 година??
« Отговор #8 -: 17.03.2008, 19:08:49 »

Ще те светна по въпроса.За таксите-ясно.Пише се молба до Чобанов,дава се в учебен отдел,където инспекторката отразява успеха ти от предходните години и въз основа на него съставя мнение.Излагаш мотивите си за желанието си да вземеш две години за една и го представяш на гуруто Чобанов,като се надяваш гореспоменатият да е в добро настроение.Настроението му в момента е от ОПРЕДЕЛЯЩО значение-в моя случай уж беше съгласен,пък после ,без да погледне молбата дори ме отряза.Но щом си специалност-хибридка,не мога и да си представя как ще се оправиш погледнато дори откъм време...
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re: 2 курса за 1 година??
« Отговор #9 -: 17.03.2008, 22:10:50 »

Актуализирай си информацията :) Чобанов вече не е декан, а до колкото ми е известно се иска разрешение от декана  :wink:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: 2 курса за 1 година??
« Отговор #10 -: 18.03.2008, 10:07:18 »

Аз имам още едно въпросче..Като се запишат така 2 курса за 1 година как се ходи на лекции?Семестъра колко е дълъг?Изобщо по какъв начин се променя обучението,ако разбира се се променя?
а ве реално незнам как е в вашия вакултет но минаваш през учебен отдел казваш им да ти дадат молба до декана носиш я на декана декана ти се разписва след което се яваваш на изпитите за 2те години и когато идеш догодина да запишеш 3ти курс да кажем и си взела всички изпити от 3ти записваш направо 4ти :П образно казано.
п.п. не знам при вас как е ама даже и за 2те такси не съм сигурен дали са нужни мисля, че не са.
става въпрос когато искаш да вземеш 2 години от твоята специалност за 1.
Има и друга далавера в нашия факултет ако вземеш някоя година с успех 5.50 мисля може да минеш на друг план на обучение не си спомням как се нарича, НО идеята му е че може да взимаш когато си искаш които изпити си искаш  и може ако ти е кеф да вземеш изпите от 2 години за 1.
Активен

Alisia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re: 2 курса за 1 година??
« Отговор #11 -: 18.04.2008, 10:29:28 »

Мхм,ясно.Разбрах горе долу за какво става въпрос.Ами ще пробвам,пък ако стане,добре.
Чобанов не е вече декан??? :-o А кой е сега декан?!?!?
Активен

p6ebem

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 219
Re: 2 курса за 1 година??
« Отговор #12 -: 18.04.2008, 11:50:10 »

Чобанов не е вече декан??? :-o А кой е сега декан?!?!?

Живко Иванов. Той е от поне 3 месеца вече. Аз дори се учудвам, че не сте разбрали. А Чобанов сега е научен секретар.

http://uni-plovdiv.bg/site.jsp?id=150&ln=1
Активен