argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: За съобщаването на учебната програма и др. съобщителни въпроси  (Прочетена 1479 пъти)

Tosh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 249
  • Filmmaker
    • Изследванията на Тодор Арнаудов

Във вт. бях до дъската, за съобщения, за да видя в коя група съм, защото досега не съм откривал тази ценна информация в Мрежата, и защото макар че моята група не се смени миналата година, на други колеги се смени. Е, вероятно информацията още не е (била) известна защото не всички са си уредили положението, но знае ли се дали и в петък ще е известна.

Въпрос 1. : Може ли разпределението на групите да се обнародва в Мрежата?

Сега като поглеждам програмата тук, виждам, че има разлика между нея и тази, която видях във вторник на дъската.

Въпрос 2: При двусмислие с коя учебна програма да се съобразяваме: с тази на дъската за съобщения, или с тази в Мрежата?

Спомням си също, че миналата година имаше промяна на програмата в последния момент, и тези които бяха се предоверили на предварителна версия, бяха объркани в първия ден.

Въпр 3. : Може ли на неокончателните програми, които се обнародват предварително, да се указва: "Тази версия на програмата не е окончателна, проверете отново еди-колко си дни преди първия учебен ден". И изобщо, на програмите да пише дата на създаване.

Студент съм от най-многобройната специалност във ФМИ. Всеки път като отварям да си видя програмата обаче, Информатика е най-отдолу, под много редове текст, по които трябва да се търси с поглед.
Най-много хора трябва да отделят по най-много време и усилия за служебни действия по достигане до търсената информация.

Въпр 4.: Може ли да се оптимизира редът на излагане на програмите по специалности според честотата на търсенето им, така че най-търсените да са най-отгоре и да се достигат от пръв поглед?

-- КРАЙ на съобщението -- ;)
Активен
Творчество и изследвания:
http://twenkid.com
http://artificial-mind.blogspot.com

N. M.

  • Гост

Tosh,
ti mozhesh li da posochish pone 1 (EDNO) !!!! mqsto na fakultet, Universitet v BG i kakvoto e tam, kydeto ti se dava takava izobilna i detajlna aktualna informaciq za vsichko, koeto kasae studentite? Ako posochish takyv link, shte te udavq ot pocherpki!
Kak i ot koj mislish se poddyrzha tazi informaciq? Ne znaesh li, che vsichko e s dobrata volq na dobrovolniq i naistina seberazdavatelen trud na hora, na koito tova e dalech ot prekite im zadylzheniq i ne im se zaplashta (studenti, admini, sekretarki, dekana, ...). Zashto zadavash typi vyprosi, na koito sam mozhesh da si otgovorish i, po-vazhnoto, pri dobro zhelanie (ako naistina si zagrizhen) da pomognesh. Naj-malkoto pishi e-mail na nqkoj tam dekan li e, webmaster ili dr. i im kazhi, che e dopusnata greshka, razminavane i t. n.
Nakraq shte ti kazha, che otkakto ne sym vyv FMI-Sofia, razbrah kakvo e da uchish vyv fakultget s tolkova mnogo ekstri, usloviq i grizha za studentite. Trqbva da znaete, che nashi prepodavateli se kanqt da chetat tam lekcii, dokato po-rqdko e obratnoto.... Da ne govorim za bazta za obuchenie. I nakraq - az ne sym informatika, no kato gledam maj prestizhyt na FMI go pravqt naj-veche matematicite:)
Активен

Tosh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 249
  • Filmmaker
    • Изследванията на Тодор Арнаудов

1. "Тъпите" ми въпроси, на които "мога да си отговоря сам" (мога, чрез хвърляне на зарове или на монети, или чрез проверка в края на седмицата;) )  са отправени именно към хора, които имат функционално отношение към това което питам, които посещават този форум, - декан, уебмастери и т.н. - където информация по темата могат да получат и други заинтересовани.

2. Пич, не знам кой или какво те е ядосало вчера, че да те накара да си изпееш урока по "преданост към Родината" и да търсиш "врагове", които да опиташ да "унижиш". Сбърлал си "врага".

3. "Kak i ot koj mislish se poddyrzha tazi informaciq? Ne znaesh li, che vsichko e s dobrata volq na dobrovolniq i naistina seberazdavatelen trud na hora, na koito tova e dalech ot prekite im zadylzheniq i ne im se zaplashta (studenti, admini, sekretarki, dekana, ...)"

Брей... Сериозно ли своевременното недвусмислено съобщаване на програмата за обучение на студентите и това кой в коя група е (==част от програмата за обучение) не е част от задълженията на администрацията на Университета?

Колкото до себераздавателния труд по съобщаването на тази информация, за която питам:

Кое изисква по-малко целеви действия, време и усилия:

А. Да напишеш нещо на сметача, да го напечаташ (избираш файл, избираш печат, вадиш листа от печатача ...) и да го залепиш на дъската за съобщения (не съм видял факултет, където да не го правят) - ставаш, отваряш врати, слизаш по стълби, натискаш копчета на асансьор, взимаш тиксо, ножица, държиш листа на дъската, гледаш дали е хоризонтален, режеш тиско, лепиш... - после се връщаш до началното положение.

Б. Да напишеш нещо на сметача и да провлачиш файла в някоя директория.

4.  I nakraq - az ne sym informatika

Личи си. ;) Звучиш като че имаш пропуски по Теория на информацията, Кодиране и Сложност на алгоритмите.
« Последна редакция: 29.09.2005, 14:39:40 от Tosh »
Активен
Творчество и изследвания:
http://twenkid.com
http://artificial-mind.blogspot.com

novobranec

  • Гост

Напълно те подкрепям Tosh. И ми писна от спамъри, като N.M. , които като пуснеш някво запитване, почват да ти обясняват как на хората не им била тва работа, как те не били длъжни и така нататък.
Активен

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis

Напълно подкрепям Тош.

Това, което той формулира съвсем ясно се отнася до някои порочни практики в българската държава като цяло.

Явно хората, които пишат тези неща нямат идея, че така губят времето на студентите (което е не по-малко ценно от тяхното). Заблуждават ги от некомпетентност и отклоняват вниманието им.

Номерът 'тук е зле, но другаде е по-зле' не минава вече.

novobranec,

N. M. не е спамър.

поздрави:
а.
Активен

Мария

  • Гост

Наистина това е единствения университет на който страницата е пълна с толкова много практична и ценна информация. Браво на тези които вършат толкова много работа. А ти  Tosh казваш че е много лесно,  файлове папки и т.н., ами защо наистина не отидеш да помогнеш. Колкото и да е лесно, отнема ценно време /без заплащане/ и избождане на очите пред монитора. В този случей ми идва една поговорка на ум "Дай пръст и ще ти захапят цялата ръка". Вместо да помагаме ние търсим кусурите на хората които ни спестяват ходене до Пловдив и разходи. А и който не работи той не греши - нали? Благодаря на всички които помагат за страницата. Студентка 1 курс /магистратура/.
Активен