argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Колко относително нещо е историята  (Прочетена 4381 пъти)

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Блеейки в края на работния ден, реших да се поровя из основните полит. сайтове в страната. Ей тоя материал за историята на БСП ме впечатли яко:
http://www.bsp.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0021&n=000001&g=
колко интересно изглеждт фактите и визията за история, писани от БСП, а?

Та историци, кой пише историята?
Активен

drag

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
    • siak.dir.bg
Re: Колко относително нещо е историята
« Отговор #1 -: 25.10.2007, 16:19:32 »

  "Като част от "всесъветската" социална демокрация тя прокламира своята цивилизаторска роля за приобщаването на България към европейските политически и духовни стандарти"
  Който го е написал това е болен мозък не признаващ дори очиизвадните грешки на строя към който принадлежи.
 Нарича "революционен терор" атентата в църквата Света София където на практика е унищожен елита на българската политика и ръководството на българската армия. Политика чрез която армията ни не дава нито една жертва на фронта през война която облива Европа в кръв.
 "Една от най-характерните черти на партията през всички периоди от нейното развитие е последователната й борба против войната и милитаризма, за мирно и справедливо решаване на националните проблеми и сложните балкански противоречия"
 Та тази партия от самото си създаване е във война със всички и със всеки, и най вече със себе си "врагът с партиен билет" и хоп 30000 убити и изчезнали смо през първите три години от "мирното и демократично управление на БКП".
 Относно справедливото решаване на националните проблеми и балкански противоречия, мнението на партията е заложено още в идейното и създаване а то е ИНТЕРНАЦИОНАЛИЗЪМ или за тези които не могат да разберат тази дума СВЯТ В КОЙТО ДА НЯМА НАЦИИ. Благодарение на тези свой виждания вождът на партията със СССР паспорт Георги Димитров, с лека ръка зачеркна вековните борби на българският народ за национално обединение и политическите усилия на държавата за 70 години назад като призна МАКЕДОНСКА НАЦИЯ и обяви че България няма претенции към своите съседи, нещо което нито една страна на балканите не е направила.
"След 9 септември 1944 г. БКП става ръководна сила в политическия и обществения живот на страната. Макар и формално до 1947 г. тя управлява в коалиция с други леви партии, обединени в Отечествен фронт, а след това (до 1989 г.) - с Българския земеделски народен съюз. БКП се насочва към изграждането на социализъм, следвайки опита на СССР. През този период България постига успехи в социално-икономическото и културното си развитие."
 Уважаеми "другари" тук ще ви кажа че социално-икономическото и културното си развитие на България е естествен процес на развитие който се случва не заради вас а въпреки вас, и присъствието ви във властта през този период само забавя това израстване. Просто трябва да погледнете другите държави и тогава няма да са нужни числа за сравнение.
 Не ми се пише повече защото ми се гади от тази "история".
« Последна редакция: 02.11.2007, 23:26:28 от drag »
Активен
*********** Аз слушам радио НЕКО **************                   
                    http://radio.uni-plovdiv.bg

drag

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
    • siak.dir.bg
Re: Колко относително нещо е историята
« Отговор #2 -: 29.10.2007, 23:36:41 »

  В тази тема се получава  гласуване като в дебрите на "демокрацията" през периода 1944-1989 година. Прочитат ми поста около 250 човека и рейтинга ми пада на -2.   Радвам се, че съм предизвикал такава духовна болежка в  сърцата на читателите на моят коментар, но все пак това е форум в който правото на изразяване на мнение е различно от това което се е случвало в България преди 18 години.
 Моля, не ми сваляйте рейтинга защото от това няма никакъв смисъл, просто коментирайте темата. Дайте доводи, факти или документирани събития които да опровергаят моето мнение, иначе изпадам в ситуацията все едно да доказвам че Самуил е БЪЛГАРСКИ ЦАР на "сърбомакедонци".  :)))
« Последна редакция: 29.10.2007, 23:44:39 от drag »
Активен
*********** Аз слушам радио НЕКО **************                   
                    http://radio.uni-plovdiv.bg

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: Колко относително нещо е историята
« Отговор #3 -: 30.10.2007, 18:38:32 »

Леле, Боре, не знаех, че има и такива работи като вдигане и сваляне на рейтинг. Веднага давам своя принос в твоя подкрепа!!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: Колко относително нещо е историята
« Отговор #4 -: 30.10.2007, 18:40:10 »

Ето, вече си на минус едно!!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

drag

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
    • siak.dir.bg
Re: Колко относително нещо е историята
« Отговор #5 -: 31.10.2007, 13:25:58 »

 Благодаря, но става въпрос за коментар по тема а не за рейтинги. Чете си някой коментарът ми по темата и като не може да намери довод да ме обори си каже " А бе тоя много ме дразни, дай да взема да му сваля рейтинга пък да види тогава"  :-D
 А темата е толкова травиална, критикувам невярно и неморално пред българската история съдържание на официален сайт на водеща политическа сила в България.
 Имам предложение за това какво трябва да пише на този сайт без да има разминаване с реалностите и всички да бъдат в мир със себе си:
 Нашата партия беше създадена преди 100 години с цел да социализира един див капитализъм, които разяждаше устоите на обществото и създаваше огромни диспропорции в него. За съжаление с развитието на идеологията ни,  промяната на формата и средствата за постигане на целите, нашата партия се превърна в най-голямата недомислеца в най-новата история на страната, и причини злини които държавата ни не беше виждала до този момент. Благодарение на вътрешни и външни фактори, дори и след като разрушихме и ограбихме държавата, след 10 ноември 1989г. някак си се задържахме на политическата сцена. Но все пак си взехме поука и вече 18 години се напъваме да станем модерна европейска левица. Дай Боже ( защото вече сме вярващи) някога да се случи, да получим прошка и намерим помирение в душите си, амин.
 
Активен
*********** Аз слушам радио НЕКО **************                   
                    http://radio.uni-plovdiv.bg