argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Съвсем малък проблем с ЛААГ  (Прочетена 1415 пъти)

Vladimir Temelkov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Колеги, здравейте. Въпросът ми е следният, а именно дали е нормално в първи курс, какъвто съм аз, да имам малко проблеми с математиката. Лично аз идвам от хуманитарна гимназия и там математиката не беше на кой знае какво ниво, но при разговор с колеги, които са от математически гимназии виждам, че и за тях материалът е нов. Та мисълта ми е при вас имало ли е такива трудности? Все пак не е нещо изключително сложно, но има доста нови неща. Благодаря предварително!
Активен

prestor

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re: Съвсем малък проблем с ЛААГ
« Отговор #1 -: 13.10.2005, 22:00:33 »

Аз също имам проблеми с ЛААГ, но идвам от техникум и там математиката ни беше на още-по ниско ниво.  :?
Активен

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
Re: Съвсем малък проблем с ЛААГ
« Отговор #2 -: 14.10.2005, 14:55:28 »

ЛААГ по принцип е една от дисциплините, по която се учат неща, които съвсем малко (или почти изобщо) са засегнати в училище по мое виждане, така че ако си слушаш по време на лекциите, независимо колко имаш по математика в училище може да постигнеш отличен резултат.
Активен

SodomGomor

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re: Съвсем малък проблем с ЛААГ
« Отговор #3 -: 14.10.2005, 14:58:53 »

Вижте не се шашкайте - аз лично по математика винаги съм бил гола вода. Тука не че съм блестящ/влача 2 математики/ ама поне в първи курс нямах проблеми. Иначе и аз в началото гледах като треснат, но наистина ви трябва малко време да свикнете. Това е. Просто ходете на всички лекции и наистина слушайте внимателно доц. Мекеров
Активен
Значи кучета и котки може, а прасета не може!!?

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis
Re: Съвсем малък проблем с ЛААГ
« Отговор #4 -: 15.10.2005, 14:57:59 »

Владо,

Аз също имах проблеми в началото с ЛААГ. Но ако четеш учебника и онази книжка, няма да имаш проблеми. Иначе чак на изпита успях да си наредя пъзела и да разбера какво и защо. Това е един от най-важните ми курсове във ФМИ като цяло.

Анализите започнах да ги разбирам чак по-нататък. А ги мислех за безсмислени преди Теория на Вероятностите (или Теория на Неприятностите ако искаш ;) )

поздрави:
Атанас Чанев
докторант по Когнитивни Науки
Университет в Тренто, Италия и
ITC-irst Пово (Тренто), Италия
възпитаник на ФМИ
Активен