argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: "Теория за правната система" на Росен Ташев  (Прочетена 3877 пъти)

Luni4kata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

След по-малко от седмица ще имаме тест по ОТП и това е учебнкът, който ми трябва, но няма как да си го купя, защото не съм си в Пловдив сега и няма откъде да чета. Моля помогнете с нещо, може и с лекции по ОТП за "Теория за правото" и "Понятие за правото".
« Последна редакция: 03.11.2007, 14:58:24 от Luni4kata »
Активен
Преградите са онези страшни неща, които виждаме, когато отклоним поглед от целта!

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет

Е-е-е-е, Камелия,  :wink: доживяхме и ти да се обадиш :-)! На мен не ми е ясно това са някакви учебници на проф. Р. Ташев или просто въпросчета от конспекта ви, всъщност ще ви проверя конспекта и ще разбера. Тази вечер като се прибера, обещавам да си проверя лекцийките и ако открия нещо ще ти пратя- а и от учебника му би трябвало да измислим нещо, но не знам дали ще мога да сканирам от учебника директно. Надявам се, че ще успея да помогна  :wink:
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

Камелия, ако имате съд в града, от който си, там обикновено продава юридическа литература и може да си го купиш. Ако вече си от по-малко населено място, може да се разходиш до близък град. Друга алтернатива не виждам. Едва ли някой колега ще има лекции в електронен вариант. А и да има не вярвам, че те биха били достатъчни за точно този изпит. Имай предвид че ОТП-то е много важно и поставя основата ти от тук насетне в знанията, които ще натрупваш. За този изпит аз лично съм учила от 3-4 различни учебника, отделно и от учебници по гражданско право.
Желая ти успех!
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет

Дони,  :wink: не мога да не се натегна :-) поне малко, т.е. да помогна на момичето, нали за това сме колеги :wink:

Та така значи, Камелия( я кажи за по-кратко как да се обръщам :-)), като за начало, виж, поразгледай се тук, по наше време проф. Ташев много го хвалеше този сайт, ето ти няколко варианта --->

1.първи опит - цък  :-)
2.защо не ходиш на лекции?
3. а аз се скъсах да ходя на английски  :wink:

  Засега толкова, после пак. Успех!
« Последна редакция: 02.11.2007, 18:14:39 от Атанас Петров »
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

М.Саневски

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
  • una harum ultima

Аз лично бих ти препоръчал по-въпроса монографията на проф.Ташев "Теория на правната система" -"сиби2006"-прекрасно съчинение,което ще отговори на всичките ти въпроси относно системата на правото.Допълнително по въпроса ти препоръчвам и проф.Вихър Кискинов-"Правната система". Но доколкото разбирам няма откъде да се снабдиш до теста.Ако питаш мен,значението на този тест е почти никакво,така че и да не изкараш добър резултат,не е страшно.По важното е за изпита да си добре подготвена.Затова си вземи учебниците,които ти препоръчах и ги научи ДОБРЕ,тъй като конструкцията на правната система трябва да ти се изясни добре още на този етап от следването,което значително ще те улесни в по-нататъшното изучаване на правото. А колкото до теста-не се впрягай.
« Последна редакция: 03.11.2007, 01:47:54 от Sanevski »
Активен
Nihil est simul et ivenum et perfectum.

Luni4kata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Много ви благодаря, колеги. Само да уточня, че аз на лекции ходя и до сега съм изпуснала само една, но просто моите лични записки, колкото и старателно да съм ги водела, не ги намирам за достатъчни да се подготвя според моето желание... До колкото ми беше дадена информация учебникът, който съм посочила като заглавие, съдържа най-пълната информация по въпросите, върху които е теста.
Специално да кажа на Наско Петров, че на кратко ме наричат Ками  :wink: и да му благодаря отново за това, което ми прати на пощата. Аз съм от Велинград и ще пробвам дали в местния съд няма да намеря изданията, които ми препоръчвате.
Активен
Преградите са онези страшни неща, които виждаме, когато отклоним поглед от целта!