argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Нормално ли е това?  (Прочетена 1502 пъти)

aquariuz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
  • Предубедена
Нормално ли е това?
« -: 10.11.2007, 14:27:05 »

Завърших Бакалаварска степен Индустриален мениджмънт в ТУ София, филиал Пловдив и кандидатствах Магистратура Финансов мениджмънт в ПУ. Условията бяха, че ще уча 2 семестъра, тъй като вече съм учила мениджмънт и икономика, и семестриалната ми такса в ПУ ще е 480 лв.
Приета съм, обаче как :angry: - според деканския съвет аз съм неикономист и ще уча 4 семестъра като такъв и таксата ми изведнъж скача на 550 лв.
Т.е. кандидатствам при едни условия, а ме приемат и записват при други.
Не, че не ми е ясно, че ТОВА Е БЪЛГАРИЯ, но се чудя има ли и други такива прецакани от системата колеги.
Ако да, моля ви, споделете мнение това приемливо ли е според вас?
Активен
Durch Shaden wird man klu

pepito_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: Нормално ли е това?
« Отговор #1 -: 10.11.2007, 15:25:15 »

Кой ти е казал че само ти ще плащаш 550 лв не ми е ясно, за всички е така, няма значение - икономист или неикономист. Няма значение и къде си завършил. Иначе да не е чесно да се обявява една цена в интернет , а в действителност да е друга.
Активен

Icy_cold

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re: Нормално ли е това?
« Отговор #2 -: 11.11.2007, 22:11:47 »

Не знам колко е нормално, всичко магистри тази година малко или много са прецекани - къде с таксата, къде с нещо друго..... но да не забравяме, че все още някои хора (сещайте се кои) не могат да се организират на време....
Но нещо друго не мога да разбера, майната и на таксата, колкото са казали, толкова трябва да си платим. Все пак ние искаме да учим и трябва да се съобразяваме с условията, а че от ПУ са решили да ги променят в последния момент си е техен проблем. Та да се върна към мисълта си - как може колегите, които са завършили ИМ в ТУ предните години, да са били ИКОНОМИСТИ според ПУ, а ние, които сме завуршили 2007г или други колеги, които сега са решили да кандидатстват за магистър, да сме НЕИКОНОМИСТИ? Е това ако някои може да ми го обясни....... защото аз нещо не виждам логиката в случая.
Активен

iwanowa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re: Нормално ли е това?
« Отговор #3 -: 12.11.2007, 12:58:12 »

как може колегите, които са завършили ИМ в ТУ предните години, да са били ИКОНОМИСТИ според ПУ, а ние, които сме завуршили 2007г или други колеги, които сега са решили да кандидатстват за магистър, да сме НЕИКОНОМИСТИ? Е това ако някои може да ми го обясни....... защото аз нещо не виждам логиката в случая.

Интересно е, че има колеги които са завършили 2006г. ИМ в ТУ, не са кандидатствали същата година за магистратура в ПУ, а кандидатстват тази година и те вече са неикономисти.
Активен
Повечето хора използват първите години от живота си, за да съсипят последните.