argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Магистратура по Публична администрация  (Прочетена 7150 пъти)

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

Колеги, сигурно знаете, че от тази година започна обучението по съвсем нова (и първата засега) магистратура в Юридическия факултет. Затова реших да сложа малко информация за нея и във форума.

Форма на обучението: задочно
Продължителност на програмата: 3 семестъра
Начало на обучението: месец януари 2008 г.
Семестриална такса: 500 лева за семестър.
Прием: Чрез класиране на кандидатите въз основа на средния успех от предходната форма на образование и от полагането на тест*.
*Забележка: С предимство в програмата /без тест, но с класиране по успех/ се приемат завършили „Право” в Юридически факултет на ПУ”П.Хилендарски”.

СРОК ЗА ПОДАВАНЕ НА ДОКУМЕНТИ - от 22 октомври до 20 ноември 2007 год. в 202 каб. при г-жа Таня Стоянова от 10,00 ч. до 12,00 ч. и от 13,30 ч. до 15,00 ч.

НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ:

1. Диплома за завършена бакалавърска степен - оригинал и нотариално заверено копие
2. Такса за магистърска програма - 18лв. /в банката на двора в университета/
3. Молба до декан по образец /от книжарницата на ПУ/

Писмен изпит на теста - 24 ноември 2007 год.

Резултатите ще се обявят на 5 декември 2007 год. на таблото на спец. „Право”

ЗАПИСВАНЕ - от 6 до 20 декември 2007 год. в 202 каб. с набор документи за записване /от университетската книжарница/ и 3 броя снимки.

Повече информация може да намерите на сайта на ЮФ
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

в  книжарницата   пред   унито   излезе  учебника   по   публичва   администрация--16лв от  който  ще  учат  записалите  се магистратура ПАдм.
Активен
Всичко е любов

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

Е, аз го имам този учебник, но едва ли ще се учи по него изцяло. Той е само въведение и общи положения в публичната администрация. Ако погледнеш учебния план на магистратурата ще разбереш, че няма как да се учи по него само...
Активен

Lily_Qni

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Здравей!
Искам да те попитам тъй като ти си запозната дали мога тази година октомври д кандидатсвам з атази спец.ПА. Завършила сам бакалавар-Икономика, Магистър Финансов мениджмънт в ПУ останал ми е само дарйавния сега октомври 2008г. мога ли да запиша ПА. какъв е теста и условията за записване на тази магистратура
Благодаря ти предварително :
e-mail:Leilito@mail.bg
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

Всичко е описано в сайта на Юридически факултет. Може да прочетеш от тук: http://law.uni-plovdiv.bg/?page_id=9
Активен

max

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

В раздел 'Обща информация' не са изброени всички учебни дисциплини, докато в 'Учебен график' има само Избираеми дисциплини за втори семестър и то без хорариума.

Къде човек може да се запознае с пълния учебен план на програмата?
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

Най-добре го търсете в Учебен отдел или в Деканата.
Активен

max

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Аз не живея в Пловдив, но обмислям възможността да запиша тази магистърска програма в предвид на редица обстоятелства, в т.ч. и факта че е задочна форма на обучение. Не бих могъл да взема решение обаче преди да съм се запознал с учебния план, а не е нормално да ме карате да пътувам до Пловдив за да мога да реша дали изобщо да кандидатствам. Защото, представяте ли си какво значи ако се налагаше да се пътува до всяка релевантна университетска дестинация само за да се прецени в коя точно да се предприеме кандидатстване? Нормалното е да се публикува учебния план на програмата, каквато е практиката в утвърдените университети, така че заинтересованите да могат предварително да преценят дали и как конкретно се вписва съответната магистратура в техните професионални планове и интереси. Например – http://www.law.uni-sofia.bg/Spec/mg/default.aspx

Съгласно инструкцията да се обърна към Учебен отдел или Деканата, изпращам връзка към това свое запитване на адрес law@uni-plovdiv.bg.

С уважение,
Активен

Flower

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Някой може ли да ми даде информация за СТОП - теста за магистратурата по публучна администрация.
От къде мога да си намеря материали за него.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

Информация има в сайта на ЮФ. Може да я изтеглиш от тук.
Активен

Flower

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

А дали има книжки с примерни СТОП - тестове
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

Съмнявам се да има. Магистратурата е едва от миналата година. Не съм чула някой да е издал такава.
Активен

H.P.

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54

Драги колеги,
Във връзка със зачестилите запитвания относно Учебния план на Магистърската програма "Публична администрация", искам да ви информирам, че той вече е публикуван в интернет страницата на ЮФ и може да бъде видян на следния адрес: http://law.uni-plovdiv.bg/?page_id=9
Ако прочетете внимателно актуализираната информация, ще забележите, че за учебната 2008 - 2009 г. отпада STOP-теста  :D
« Последна редакция: 25.06.2008, 17:15:30 от H.P. »
Активен
Симпатията е взаимна!
Христо Паунов

Flower

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

От кога са датите за записване или още е рано.
Активен

Lily_Qni

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

А това че с амахнали СТОП теста с какво ще се кандидатства тази година или само с успеха от дипломата за бакалавърска степен. А за тези които са завършили др. специалности напримвр за икономисти те как могат да кандидатрстват за тази магистратура и докога са сроковет е за записване .
Благодаря предварително
Активен

green^magic

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39

защо няма обявени дати за записване . Ако някой ги знае нека да ги напише. Благодаря!
Активен

Стаси

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 346
  • НАЗАД... стъпил си ми в аурата.

Някой би ли могъл да ми изпрати лекции по дисциплината Гражданско състояние. Благодаря предварително за съдействието. stasy7777@abv.bg
Активен
Дзен...

dani4511

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Някой знае ли кога ще излезне новият уч график на ПА задочно 2008-2009г  :blush: защото в сайта има някакъв график, но той изобщо не отговарят нито дати нито предмети  :?
« Последна редакция: 29.09.2008, 15:41:22 от dani4511 »
Активен