argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: ИЗБИРАЕМИ ДИСЦИПЛИНИ – ЗИМЕН ТРИМЕСТЪР, 2007/08  (Прочетена 9365 пъти)

aJ|eKc

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73

Друг добър момент е когато кажат, "няма повече места" и отвън чакате само още двама човека, все едно столовете в една стая са точно определен брой. Това е супер грозен начин, да накараш хората да ходят на простотии. И затова нищо няма да запиша. thug life  8-)
Активен
"Някой има ли 'Да мислим на Български' - на Джава."
To become a king, one first needs to be a man.

Dendroid

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49

И 2 седмици по-рано да отидеш, има си правилник и никъде в тях не е казано, че който чака най-дълго ще бъде записан.

Знам, че никъде не е казано, но не е ли по справедливо, чакащите от сутринта да се запишат първи.. все пак са загубили половин ден.
Активен

prestor

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62

И 2 седмици по-рано да отидеш, има си правилник и никъде в тях не е казано, че който чака най-дълго ще бъде записан.

Знам, че никъде не е казано, но не е ли по справедливо, чакащите от сутринта да се запишат първи.. все пак са загубили половин ден.

Стига съответният преподавател да няма критерии за подбор на участниците в курса би трябвало да е така.
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors

И 2 седмици по-рано да отидеш, има си правилник и никъде в тях не е казано, че който чака най-дълго ще бъде записан.

Знам, че никъде не е казано, но не е ли по справедливо, чакащите от сутринта да се запишат първи.. все пак са загубили половин ден.

Ми според мен не ... щото представи си 30 човека дето нищо няма да разберат от дисциплината да ти се наредят най-отпред, а хората които реално ще им послужи тоя курс и ще "попият" казаното от тебе не могат да дойдат. Много ясно че аз ако съм преподавател ще си избера да ми идват на курса хора които знаят за какво става въпрос и ще надграждам, а не пичове дето нищо не отбират и са решили видиш ли че като запишат няква избираема дисциплина всичко ще им се налее свише в главата (и програмиране, и структури от данни и ООП и цялата анотация на дисциплината) ... просто ситото трябва да е яко още от 1ви курс според мен и постоянен контакт с преподавателите ... т'ва му е майката!

Пък ако искаш си се развиваш - записваш някаква избираема(без значение само да не ти е по същото време с информатичната избираема дето искаш да слушаш) и си ходиш и на двете ... накрая говориш с преподавателя и полагаш изпит след което ти се пише избираемата в книжката ... какъв е проблема?

Аре тия неща ги бистрим на бира на 1ви ;) какво ще кажете :D:D:D:D
« Последна редакция: 24.11.2007, 15:55:27 от Ники Вълчанов »
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

Dendroid

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49

Е бира.. вече е малко хладно.. айде на червено вино :) А иначе ОК преподавателя да си избира нямам против, но какъв подбор.. давайте по редицата :) както и да е.. и накрая какво записваш нещо и след 2 дена увеличават местата до 30 :)  :bow:
Активен

oneomany

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18


Знам, че никъде не е казано, но не е ли по справедливо, чакащите от сутринта да се запишат първи.. все пак са загубили половин ден.

справедливо? Много комикси четеш ...  И после не е правилно, защото е обявено че записването започва от определен час ( 12:30 например ) Ако ти си нямаш работа и можеш да си загубиш целия ден в чакане аз съм абсолютно сигурен, че това не се отнася за мнозинството от студентите. Системата определено не работи по най-добрия начин ( а то даже не е и близко до добър ) но това няма да го обсъждаме.
« Последна редакция: 25.11.2007, 10:20:59 от antoniy »
Активен

prestor

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62


Знам, че никъде не е казано, но не е ли по справедливо, чакащите от сутринта да се запишат първи.. все пак са загубили половин ден.

справедливо? Много комикси четеш ...  И после не е правилно, защото е обявено че записването започва от определен час ( 12:30 например ) Ако ти си нямаш работа и можеш да си загубиш целия ден в чакане аз съм абсолютно сигурен, че това не се отнася за мнозинството от студентите. Системата определено не работи по най-добрия начин ( а то даже не е и близко до добър ) но това няма да го обсъждаме.

true! На някои студенти им се налага да бягат от упражнения/лекции/работа за да чакат въпросните 2-3 часа. Лично аз съм чакал та знам какво е.
« Последна редакция: 25.11.2007, 10:21:15 от antoniy »
Активен

Иван Енев

  • Гост

Заслужавате да записвате за всички дисциплини в един кабинет в един ден от 8 сутринта. Тогава щи ми говорите колко било зле сега...
Активен

NeshtoSeSluchi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 209

Заслужавате да записвате за всички дисциплини в един кабинет в един ден от 8 сутринта. Тогава щи ми говорите колко било зле сега...

Така е! Какво мрънкат тези новобранци? По наше време някой хора отиваха в 5 сутринта и трябваше да имаш минимум хладно (за предпочитане огнестрелно) оръжие (всъщност най-добре огнепръскачка) за да задържиш позицията.
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://smfc.xaxa.eu

kyrti

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
    • кърти чисти извозва

Тая избираема Delphi-то наистина малко неочаквано се появи. Аз примерно съм му голям фен, смея да твърдя, че го знам доста добре, но вече бях записал дисциплина, когато чух новината.

Хайде друг път да не се получават подобни глупости, че се излагаме!

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Много народ изплака за тази избираема за Делфи, пък толкоз го оплюхте иначе горкото Делфи във форума в споровете за С++, Джава и Делфи! Догодина и аз ще пусна няква за Делфи, обещавам!
Активен

NeshtoSeSluchi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 209

Ами първо според анотацията е дисциплина за Win32 API, а не за Delphi. Второ вероятно плачат за Delphi понеже няма никакви дисциплини за C#, Java, C++. Един вид критериите падат:)
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://smfc.xaxa.eu

Breadfan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67

Лошото е, че в случая с Хаджиколева, тя не пожела да направи някакъв подбор и мен лично много ме изнерви. Не си беше подготвила идея за такъв подбор, незавивимо, че знае какво ще стане. 
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

Заслужавате да записвате за всички дисциплини в един кабинет в един ден от 8 сутринта. Тогава щи ми говорите колко било зле сега...
мда :) ако беше в една стая щяха да го докарат почти до бой кат нас едно време :)

Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Ами първо според анотацията е дисциплина за Win32 API, а не за Delphi. Второ вероятно плачат за Delphi понеже няма никакви дисциплини за C#, Java, C++. Един вид критериите падат:)

За Win32 API & Databases ще е! Но на Делфи! Което за мен е завишаване на критериите, не занижаване. Не си видял Делфи 2007. Ама тази тема я заключихме вече...

Според мен е редно да има входен тест за някои избираеми! За подбор.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

тва делфи бтв поддържа ли се още от някой ?
Активен

Иван Енев

  • Гост

Нека не флеймим темата с технологии от миналия век.
Активен

NeshtoSeSluchi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 209

Нека не флеймим темата с технологии от миналия век.

Като Java? :)
Иначе майтапа на страна Delphi явно е било много сериозна работа през миналия век. Все пак е направено лично от Госпо... такова де... Anders.
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://smfc.xaxa.eu

Dendroid

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49

Ае аз си пиша проекта по графика на Delphi :)
А за това с едната стая, аз съм за.. както пеят феновете на Ботев Пловдив "искаме насилие и Ботев шампион" :) хахаха яко ще е да настане едно меле в университета :)
Активен

NeshtoSeSluchi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 209

Ае аз си пиша проекта по графика на Delphi :)

Щом те влече...
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://smfc.xaxa.eu