argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: "ИДЕИ" - няма да има и този понеделник  (Прочетена 17307 пъти)

draskanizi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
    • http://radio.uni-plovdiv.bg/

Моля  редовните ни слушатели да ме извинят , но има промяна в работното ми време и това е причината да не правим ИДЕИ вече трета седмица.
Скоро очаквайте информация за това в кой ден и от колко часа ще бъде предаването!   :sun:

                                                                                                                        Ще бъдем пак заедно !!!  :heart:




« Последна редакция: 16.02.2009, 09:32:04 от draskanizi »
Активен

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."

Това някакво ново предаване ли е? Кога се излъчва?  :roll:
Активен
Nobody likes a smart ass...

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Това някакво ново предаване ли е? Кога се излъчва?  :roll:
Да със Skill и Силвия. Всяка втора неделя на месеца - ще го доуточним и ще го впиша в програмата.
« Последна редакция: 25.11.2007, 14:18:43 от ksx »
Активен

SlaveToDaRhythm

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1283
  • Can't get enuff of that funky stuff! :)
    • MySpace

ей, здравейте, сладури  :-)
аз преди малко се включих в слушателската аудитория

темата е наистина много интересна и музиката, която подбирате е хубава  :wink:
има много да се говори за отношенията между християни и мюсолмани наистина..
Аз мисля, че сме слушали много за това, което Турските поробители са причинили на Балканските народи по време на робството. Знаем неща,които са ни озлобили спрямо тях като етнос. Но пък, от друга страна, не трябва да забравяме, че в хода на историята винаги има "добри и лоши"... за нас това са Турците. За тях може да сме били ние.
Това, което не ми харесва на мен лично е техния "фанатизъм" що се отнася до религията.. Мисля, че ние (християните) сме много по-толерантни.

айде по-късно пакще се включа..
Между другото вдигнете малко микрофона на Сиса  :wink:
« Последна редакция: 25.11.2007, 14:47:47 от SlaveToDaRhythm »
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Да темата е интересна и ми се иска да ви провокирам с няколко въпросчета, които бихте могли да включите в предаването. Ще ми е интересно да чуя вашата позиция. Между другото, понеже се включих малко по-късно ще може ли да представите момчето, което участва със Скил и Сиса, та:

Тогава е имало Османска империя, не е ли малко пресилено да говорим за Българска държава по това време? Ние не сме съществували, а и ако погледнем малко по-независимо на нещата бих казал, че сме били териториален етнос, който на места е бил доста "корав" и е успял за щастие да съхрани българското. Било е дълъг период на омешване на култури и религии, имало е и икономически интереси + неясни писачи и интерпретатори на историята и фактите, които са достигнали до нас.
Ако трябва да сравня днешните българи и балканци с останалите религии и националности които познавам е то определено бих казал, че ни липсва религиозна и етническа толерантност...

Та такива ми ти работи, ако искате вземете нещо от това в предаването, иначе темата е дължа и обширна и интересна.
Активен

SlaveToDaRhythm

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1283
  • Can't get enuff of that funky stuff! :)
    • MySpace

Като казахте за обикновените хора, живели в Османската империя, мисля, че един от най-трудните моменти за всички е "размяната на населението" след разпадането на Империята. Сигурно е ужасно да напуснеш мястото, където роден, живял и си свикнал.. защото все пак тези хора са се адаптирали и са се научили да съжителстват с автоктонното население. И това се отнася както за християните, така и за мюсюлманите..
На мен, например, за пръв път ми стана "кофти" за турците като гледах филма "Откраднати Очи" (много добър български филм).. та тогава за пръв път се замислих, че и на тях не им е било лесно като са им сменяли имената през комунизма.. и са били принудени да напуснат териториите, които са обитавали.
Активен

drag

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
    • siak.dir.bg

 Здравейте, много интересно предаване.
 Надявам се Х.Христозов да поговори за "Пазарът" в Османската империя като мултиетническа контактна зона. Например за споменатият в всички пътеписи Узонджовски пазар.
Активен
*********** Аз слушам радио НЕКО **************                   
                    http://radio.uni-plovdiv.bg

SlaveToDaRhythm

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1283
  • Can't get enuff of that funky stuff! :)
    • MySpace

На мен би ми било интересно да слушам предаване за "Гръцкото влияние и култура в Пловдив"  :wink:
Активен

drag

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
    • siak.dir.bg

 Да, има един пловдивчанин, казва се Апостолидис. Неговият живот е преминал в изследванв върху историята на градът но за съжаление книгата му е издадена само на гръцки. А е най-пълното историческо проучване за Пловдив.
Активен
*********** Аз слушам радио НЕКО **************                   
                    http://radio.uni-plovdiv.bg

draskanizi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
    • http://radio.uni-plovdiv.bg/

Боре ,

чувствай се поканен да развиеш тази тема в "ИДЕИ" !!!

 :beer:

...ако решиш , ще те черпя с биричка , а ако направиш и втора част - тази , която ти предложих /Забележителностите на Пловдив и нашето отношение към тях/ - биричките ще са две !!!

 :hihi:   

drag

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
    • siak.dir.bg

 Не е моята сила, по скоро ти трябва етнолог или етнограф за тази тема. Аз мога от чисто исторически аспект да направя изреждане на контактите-конфликти между българи и гърци в Пловдив през средновековието и възраждането, но нищо повече. Сещам се за един човек който е компетентен, ще го попитам и ако се сагласи ще направите предаване :)
Активен
*********** Аз слушам радио НЕКО **************                   
                    http://radio.uni-plovdiv.bg

wicked

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 487

браво веее зверове
Активен

wicked

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 487

за рицарите и техния начин на живот.може да научите от анимационната класика''Дон Койот и Санчо панда''
Активен

wicked

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 487

тва момче говори едно и също.....шарлатанин, не му плащайте,дайте му няколко сребърника за да си хване каляската до Сердика,малко хляб и 2-3 глави лук и тва е
Активен

wicked

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 487

нещо не ви е  наред радиоото май повтаря се казаното преди
Активен

*Vanessa*

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

нещо не ви е  наред радиоото май повтаря се казаното преди
Aide sega i ti nedei taka chovekut e doshul ot stolicata v tozi studen zimen den...{}
Активен

wicked

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 487

не бе сериозно,аз си мислех 4е е от  човека ама радиото на мен ми повтаря едно и също,не знам кво стаа...аз се махам тук има пръст самия демон на мрака.назад ,Луцифер!бак ъп,както се казва на чужд език
Активен

*Vanessa*

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Ooo ne znaeh za rubrikata 100-te Nacionalni Obekta:)))))Superrr az imam knijkata i obikalqm i subiram pechatiteeeeeee:)))))))))
Активен

*Vanessa*

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

не бе сериозно,аз си мислех 4е е от  човека ама радиото на мен ми повтаря едно и също,не знам кво стаа...аз се махам тук има пръст самия демон на мрака.назад ,Луцифер!бак ъп,както се казва на чужд език
Hahahahha o bojeee ot surcee me razsmivash Koceeeeeee:)))))Mnogooo mi haresaaaaaaaaaa lele bravo horaaa gordeq se s vas!!!Mnogo se radvam,che vi poznavam!!!:))))))
Активен

*Vanessa*

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

не бе сериозно,аз си мислех 4е е от  човека ама радиото на мен ми повтаря едно и също,не знам кво стаа...аз се махам тук има пръст самия демон на мрака.назад ,Луцифер!бак ъп,както се казва на чужд език
Hahah Koceeeee ot surce me razsmivaaash:)))Bravooo mnogo beshe hubavo predavaneto...bojee gordeq se che vi poznavam!Pochustvah se vkushtiiiiii BLAGODARQ VI!!!Produljavaite v sushtiq duh!!!Celuvkiiiiiiiii
Активен