argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Дайте задачи по ЛААГ  (Прочетена 4024 пъти)

kanzaki

  • Гост
Дайте задачи по ЛААГ
« -: 09.12.2007, 21:12:18 »

Хора тея задачи дето са в сайта ги имам вече... дайте ми задачи, че ми трябват много спешно за практика.
Много ви благодаря! ;)
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Дайте задачи по ЛААГ
« Отговор #1 -: 09.12.2007, 22:01:10 »

Само да те светна, че форумът на ФМИ не е чат канал на група студенти, а академичен форум. Хайде малко по малко започвай да свикваш с идеята, че не си вече в училище и не пускай теми за щяло и нещяло.
Активен
Too short signature limits.

Lil`Nigga

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 435
Re: Дайте задачи по ЛААГ
« Отговор #2 -: 09.12.2007, 22:02:19 »

Не е важно да ги имаш, а да ги решиш :)
http://grablev.info/ftp/zadachi/
Не се виждат много добре ама с мъничко старания ще ги разчетеш, все пак е нещо. И успех ! :)
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Дайте задачи по ЛААГ
« Отговор #3 -: 09.12.2007, 22:40:38 »

Само да те светна, че форумът на ФМИ не е чат канал на група студенти, а академичен форум. Хайде малко по малко започвай да свикваш с идеята, че не си вече в училище и не пускай теми за щяло и нещяло.

Не се сещам кой е този студент Onizuka Eikichi, но само хленчи по форума и иска наготово неща! Нямаме против, но просто практиката показва, че така трудно се учи и трудно се изкласява! А и ще омръзне на тези, които са ходили редовно  на лекции и упражнения и са подготвили тези материали, рано или късно ще им писне! Дотук и по трите предмета все проблеми имаше - ОКИ, ЛААГ, Английски (или по английски друг измрънка, че имал 2-ка?)!

Иначе, в друга тема беше казал че иска да е при мен - третия триместър по Курсов Проект сте пак при мен!
Активен

kanzaki

  • Гост
Re: Дайте задачи по ЛААГ
« Отговор #4 -: 09.12.2007, 23:15:43 »

Благодаря Панчо Гръблев.
Другите... споко хора... няма кво да се нервим излишно. А хленченето ми във форума си има цел, и кви пък проблеми съм имал по ОКИ... единствения ми проблем е, че ся вместо на 13ти да пиша само теория, ще трябва и да пиша програма, по лааг проблемите ми може да се каже, че почти вече ги нема, и то проблема беше, че нямах възможност да остана до 14:00 часа в ФМИ и питах къде мога да намеря информация за оценките и не разбирам само защо си мислите, че не съм вече при вас?* :-D. Антоний, братле... като ти са проблем темите ми, просто ги изтрий.
чао. шине, шинда бакас и сичко най-най.
« Последна редакция: 09.12.2007, 23:28:38 от Onizuka Eikichi »
Активен

Lil`Nigga

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 435
Re: Дайте задачи по ЛААГ
« Отговор #5 -: 09.12.2007, 23:36:46 »

Иначе, в друга тема беше казал че иска да е при мен - третия триместър по Курсов Проект сте пак при мен!
Може ли малко информация за този курсов проект.  :roll: То е малко рано де :) Ама в сайта пише само това
Цитат
Разработване на самостоятелен програмен продукт по дадено задание и развитие на 2 или пове-че въпроса от конспекта по С++ (текстово и на презентация на PowerPoint) и тяхното защита-ване на края на триместъра или по-рано при изявена готовност. Програмния продукт е със сложност от рода на обслужване на някакви обекти – склад, библиотека, магазин.
Предполагам се има предвид конзолно. А може ли да е графичен интерфейса? :) И мога ли да си го направя предварително и в началото да триместъра да си го защитя? :)
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Дайте задачи по ЛААГ
« Отговор #6 -: 09.12.2007, 23:46:33 »

По принцип курсовия проект го изискваме конзолно и без ООП, тъй като до момента ще сте изучавали само такова! А иначе, любимият ви модератор Антоний миналата година го направи графично с MFC. Можете и вие, графично с ООП, не държа да е с MFC, искам го на С++ обаче, не на Java или друг език, сори. А, разбира се, като ви дам заданието, можете и на другото упражнение да си го донесете и защитите! При мен няма проблеми, когато покажете знания и умения!
Но има и развиване на 2 въпроса и презентация по тях! Комплект. В папка с диск!

kanzaki , споко - задачката по ОКИ ще е лесна, и ще я направиш, сигурен съм! Масивче и цикълче! И малко мислене!
Активен

NeshtoSeSluchi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 209
Re: Дайте задачи по ЛААГ
« Отговор #7 -: 10.12.2007, 00:08:29 »

Май отказахте човека от форума...
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://smfc.xaxa.eu

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Дайте задачи по ЛААГ
« Отговор #8 -: 10.12.2007, 11:13:50 »

Споко, ще му мине! И Вудумена се върна, остава да се върне Артанис! Всички блудни синове се връщат в родното ФМИ!!!  :heart:
Активен

iliadev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
  • Когато има толкова случайности,търси закономерност
    • Хасково
Re: Дайте задачи по ЛААГ
« Отговор #9 -: 11.12.2007, 10:51:18 »

А й хората са казали "с питане се стига до Цариград" :)
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Дайте задачи по ЛААГ
« Отговор #10 -: 11.12.2007, 15:03:58 »

А й хората са казали "с питане се стига до Цариград" :)

Консултирай се с другарите от Хиподил как точно се стига до Цариград с питане :D


Силно ваш:
      Бременния музикант от "С гол в ръката..."
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

iliadev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
  • Когато има толкова случайности,търси закономерност
    • Хасково
Re: Дайте задачи по ЛААГ
« Отговор #11 -: 12.12.2007, 18:49:20 »

Те затова са на това дередже "Хиподил", ако ги има изобщо още ...
Активен

Георги Фурнаджиев

  • Гост
Re: Дайте задачи по ЛААГ
« Отговор #12 -: 12.12.2007, 19:20:57 »

Споко, ще му мине! И Вудумена се върна, остава да се върне Артанис! Всички блудни синове се връщат в родното ФМИ!!!  :heart:
Артанис пък що го наритахте :-) Не, че и аз пък не съм го позаяждал де ама е било от добро чувство :-)
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Дайте задачи по ЛААГ
« Отговор #13 -: 12.12.2007, 20:37:35 »

То и аз всички мои бивши с добри чувства съм ги...

Никой не е ритал Атанас Чанев! Той си се оттегли от форума!
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Дайте задачи по ЛААГ
« Отговор #14 -: 13.12.2007, 09:49:12 »

Те затова са на това дередже "Хиподил", ако ги има изобщо още ...

Не те познавам, приятелю, но pls ... поясни ми няколко неща:

1. Защо нямаш респект към Хиподил ... изобщо слушал ли си ги, имаш ли някаква идея каква музика правеха?

2. На колко години си? ... (обидно е ... но ще разбера ако сега си последна година в гимназията или 1ви курс ... може наистина да са били "преди твоето време" :D :D :D )

3. Горещо ти препоръчвам да си изтеглиш въпросния албум ... много е як и ще разбереш какво съм имал предвид в поста си по-горе :D :D :D :D

И въпреки т'ва ако просто "не те кефят тия пичове" ... RESPECT ...  аз обичам да пия с хора с мнение, so може да направим една яка кръчма с алкохолици като Чонков, Ицо Ганеков и Йорданов :D :D :D

Всичко най-най
              бай Вълчан
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

iliadev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
  • Когато има толкова случайности,търси закономерност
    • Хасково
Re: Дайте задачи по ЛААГ
« Отговор #15 -: 13.12.2007, 14:16:33 »

1. Слушал съм ги, имам идея каква музика правят и никъде не съм казал, че не ме кефят.
2. От кога годините имат значение какво си слушал, по твоята логика ти не трябва да си чувал за Бийтълс ( "говоря примерно")
3. Тази вечер сме "При Бачо"  :drunk:

Всичко най-най от
лапето в децката градина :)
Активен

Vladimir Temelkov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re: Дайте задачи по ЛААГ
« Отговор #16 -: 14.12.2007, 17:07:32 »

Благодаря Панчо Гръблев.
Другите... споко хора... няма кво да се нервим излишно. А хленченето ми във форума си има цел, и кви пък проблеми съм имал по ОКИ... единствения ми проблем е, че ся вместо на 13ти да пиша само теория, ще трябва и да пиша програма, по лааг проблемите ми може да се каже, че почти вече ги нема, и то проблема беше, че нямах възможност да остана до 14:00 часа в ФМИ и питах къде мога да намеря информация за оценките и не разбирам само защо си мислите, че не съм вече при вас?* :-D. Антоний, братле... като ти са проблем темите ми, просто ги изтрий.
чао. шине, шинда бакас и сичко най-най.

Господи, каква изповед. Поклон и преклон!
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Дайте задачи по ЛААГ
« Отговор #17 -: 17.12.2007, 22:31:05 »

Помогнете  на  един  студент  по  право  да  реша тази  задача! Жонгльор   хвърля  топка   вертикално   нагоре. В  момента  в  който   тя   достига    макс.  височина,хвърля  втора  топка. На  каква   височина  ще  се  срещнат топките  ако максималната  височина  , която  могат  да   достигнат ,  е  H=4  м?  Жонгльорът   изтласква  и  двете   топки  с  еднакви  начални  скоростти.   Драги   колеги  очаквам   отговор  до   Коледа  Ще   има  Коледни  изненади!
Активен
Всичко е любов

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Дайте задачи по ЛААГ
« Отговор #18 -: 17.12.2007, 23:24:03 »

Помогнете  на  един  студент  по  право  да  реша тази  задача! Жонгльор   хвърля  топка   вертикално   нагоре. В  момента  в  който   тя   достига    макс.  височина,хвърля  втора  топка. На  каква   височина  ще  се  срещнат топките  ако максималната  височина  , която  могат  да   достигнат ,  е  H=4  м?  Жонгльорът   изтласква  и  двете   топки  с  еднакви  начални  скоростти.   Драги   колеги  очаквам   отговор  до   Коледа  Ще   има  Коледни  изненади!

По моите сметки излиза, че ще се срещнат на разстояние h=4 - 80/V^2, където V е началната скорост. Изчислил съм го само чрез закона за пътя, който по спомени беше S=V0t + 1/2at^2, където a е ускорението, V0 е началната скорост, а t е времето. Моята идея е да направиш закон за пътя на двете тела. При първото имаш вариант на свободно падане - демек няма начална скорост S1 = 1/2gt^2. При второто имаш равнозакъснително движение с начална скорост V => S2 = Vt - 1/2gt^2. И в двата случая имаш земно ускорение приблизително 10 m/s^2, което действа в съответната посока. Като се вземе времето от първия закон и се шибне във втория (тъй като времената са равни ... все пак искаме да разберем де ще се срещнат) се получава зависимост на S1 и S2. Т.е. можеш да изразиш едното с другото. Имаш и уравнението S1 + S2 = H, тъй като това е мястото на срещата на телата и сборът от изминатото разстояние е максималното такова. От там като заместиш се получава уравнение от където се получава моята сметната стойност.

Ако има принципна или логическа грешка в задачата - сори. Не съм барвал такива щуротии от години, така че успех в решаването. :)

Поздрави,
Антоний
Активен
Too short signature limits.

NeshtoSeSluchi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 209
Re: Дайте задачи по ЛААГ
« Отговор #19 -: 17.12.2007, 23:35:42 »

Аз го сметнах на 3 метра над земята.
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://smfc.xaxa.eu