argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: mail server за студенти на ПУ  (Прочетена 4941 пъти)

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
mail server за студенти на ПУ
« -: 10.12.2007, 23:00:51 »

Има някои идеи за създаване на пощенски сървър, който да обслужва студентите на ПУ. Разбира се това би се състояло, ако поддръжката и част от работата по създаването му се поеме от студенти. Мисля, че би могло да бъде отчетено и като учебна активност: курсова, дипломна работа и т.н. Аз имам стартови идеи, които при желание можем да дискутираме тук, та: Предлагам потребителските имена (+ паролите) да са тези от Фокус (stu.......) - това е една доста голяма база данни, с която можем да започнем. E-mail адресите ще са като alias-и на stu..... имената, които може би няма да се харесват много на потребителите. Домейна ще е @stu.uni-plovdiv.bg или @student.uni-plovdiv.bg, а алиасите примерно ще изглеждат така: stoyan.deevski за Стоян Деевски примерно... Има и друга опция - да не се създават mailbox на нов сървър, а само alias-и към сегашния @uni-plovdiv.bg, които да препращат към free сървъри: mail.bg, gmail.com, yahoo.com, hotmail.com и т.н.

Считам, че предлагането на e-mail студенти към *.uni-plovdiv.bg е добре и би вдигнало престижа на университета ни. Мисля, че имаме ресурс да си го позволим.
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: mail server за студенти на ПУ
« Отговор #1 -: 10.12.2007, 23:50:20 »

Мен идеята за alias ме устройва, тъй като би ми било по-удобно да манипулирам само един mailbox, а именно този, който ползвам в момента в gmail. От друга страна, както преди няколко месеца в друга подобна тема казах, нямам намерение да ползвам мейл от следния вид stu060126****@uni-plovdiv.bg. :) Просто личен избор. Имам мерак да ползвам университетски мейл с цел представителност и престиж за мен и, дай боже, университета, но все пак едно мейл име трябва да има малко от малко вид. :)

Дано се направи нещо в тая посока. Лично аз имам мерак и ако имам време и чалъм ще помогна за реализацията.
Активен
Too short signature limits.

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: mail server за студенти на ПУ
« Отговор #2 -: 11.12.2007, 09:31:20 »

E-mail адреса няма да е от вида stu060126****@uni-plovdiv.bg - така ще изглежда само mailbox-a. Адреса за получаване би бил с alias към mailbox-а. Ок де.

В такъв случай аз съм съгласен да приемем: Студенти имат право на e-mail forwarding към @uni-plovdiv.bg, като това преди маймунката е first_name.last_name, или?... Други мнения. Аз също мисля, че е малко късно да предлагаме mailbox.
Активен

raitchev

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 468
  • Русе
Re: mail server за студенти на ПУ
« Отговор #3 -: 13.12.2007, 19:54:59 »

Аз също съм навит на алиас.
Иначе first_name.last_name звучи адекватно, но е възможно да има повторения :)
Активен

Емил Дойчев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 278
Re: mail server за студенти на ПУ
« Отговор #4 -: 21.03.2008, 15:44:35 »

Активен