argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Търся помощ от студентски съвет относно държавните изпити  (Прочетена 1409 пъти)

fruitimpex

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Здравейте! С настоящето бих желала да се обърна към студентски съвет за помощ. Или по-скоро информация. Става въпрос за сесията за държавните изпити. Аз съм семестриално завършила четвърти курс 2006-2007 БЕАЕ, в случай че е важно. Имаше слухове, включително подклаждани от страна на преподаватели, че може да бъде организирана февруарска сесия за държавните изпити. Оказа се, след мое питане по-рано тук във форума, че такава има, но тя е за определени специалности. След разговор с инспекторката, простете откровеността ми, на която по принцип не й се занимава с нищо, разбрах, че такава сесия "последните 30 години не е имало", не било позволено на нашия факултет(Филологически). Опитах се да получа отговор на въпроса каква е процедурата за организирането на такава, какво трябва да бъде направено, направих справка и с правилника на ПУ, но такава информация конкретно не открих. Моето предположение е, че решение за една такава сесия се взима от академичния съвет, следователно трябва да се внесе предложение за такава, което да бъде съответно прието/отхвърлено. Не съм в студенсткия съвет, не познавам и никого или поне не ми е известен някой, който да е негов член, затова се обръщам чрез този форум с надеждата да получа информация и от трета ръка. Склонна съм да вярвам, че действително на никого не му се занимава с допълнителни "разправии", а и университета вече се е "доказал" като институция, чиито служители работят в по-голямата степен за своето благо но не и за това на студента, но това е друга тема. Подхождам с недоверие към до момента подадената ми информация от инспекторката. Моля ви, отговорете ми каква е процедурата, от кой зависи да има такава сесия, кой определя на коя специалност е разрешено да има такава,  какви са условията за провеждането на такава сесия и т.н. Ще бъда наистина много благодарна за информацията. Искам да завърша възможно най-скоро, отваря ми се прекрасна възможност и не искам невзетите държавни изпити да ми бъдат спънката за осъществяването й, затова съм готова за борба, ако е необходима такава. Считам, че студентски съвет могат да помогнат като хора, "по-вътре" в университета. Благодаря!
« Последна редакция: 12.12.2007, 17:53:57 от fruitimpex »
Активен