argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: В сайта на ФМИ липсва важна информация  (Прочетена 3924 пъти)

Jivs

  • Гост

Тази година записах магистратура във ФМИ... в последния възможен момент  :|

Оказа се, че да разчиташ на сайта на ФМИ за информация като срокове за записване и  необходими документи не е много добра идея  :?

Добре, че една нощ сънувах, че Ненка не иска да ме запише, та ме загложди и реших да проверя  по телефона кога започва записването. Представете си колко бях изненадана като ми каза, че записването ПРИКЛЮЧВА след 3 дни  :-o

Наложи се да си пускам светкавично отпуска за да мога да дойда до Пловдив и да се запиша. Оказа се, че г-жа Трайкова е пропуснала да ме уведоми за 5-те снимки, които ще ми трябват... както и да е, с бързи реакции и много нерви успях да се запиша.

Интересно ми е само защо такива неща не ги побликуват на сайта, за да могат хората да знаят кога са записванията и какво да си приготвят.


Друга тема, която жизнено ме интересува са държавните поръчки в магистратурите. Миналата година имаше изнесен списък с хората, които са одобрени  на сайта (включително прехвърлените от математиките стипендии). Похвално! Хората по всяко време и от всяко място могат да проверят дали са приети или не.

За съжаление тази практика не се спази тази година :(

Все още не е късно... надявам се да се направи нещо по въпроса  :-D
Активен

batpets

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

май май за списъка за държавната поръчка си закъснял защото изтече срока за връщане на надплатените суми за приетите.Ама иначе наистина е хубаво такива неща да се публикуват на сайта :D, особено за хора които живеят по далече и не могат всяка седмица да се разкарват до Пловдив
Активен

Jivs

  • Гост

Ето?! Пак съм пропуснала...

Най-интересното е, че като се обаждах за информация на "магистър Трайкова", тя ме навикваше по телефона, че не било дошло времето за това, и не се занимавали още с държавните поръчки ?!

Много изнервящо  :-o

но да не продължавам, че ще засегна една друга тема  :wink:

 
Активен

Райчо Мукелов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
  • I snuggle with subwoofers
    • HULTIG - Human Language Technlogy and Bioinformatics Interest Group

След като сте отворили темата - в секцията на сайта обучение -> он-лайн , лекциите по "Теория на графите" нещо са им счупени линковете и не могат да се четат , това го установих днес, тъй като исках да направя една справка
Активен

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335

@ Jivs : Има кандидатстудентски справочник за прием по магистърски програми на ПУ, в който са посочени датите за записване и необходимите докумети (ФМИ удължи този прием до началото на започване на занятията -15 октомври, а за снимките е смешно - нали веднъж сте се записала за студентка :-)). За класираните по държавна поръчка - те се публикуваха на книжни носители на таблото за програмите на магистрите, пред Учебен отдел и на 5-тия компютърен етаж след като магистрите вече бяха започнали занятия и можеха да ги видят - какъв е проблемът, за какво разкарване става въпрос? В сайта се публикуват информации, които предварително студентите трябва да знаят. Ако Вие все още не сте дошлa на занятия, за какво говорим?
@sasquatch: Райчо, като забележите такова нещо ("счупени линкове" и пр.) защо не пишете директно на fmiwebmaster@pu.acad.bg или в случая на съответния преподавател -  доц. Манев (той откъде да подозира , че това се е случило, защо очаквате че всеки по всяко време следи форума, форумът е да се обсъждат нерешени по традиционния начин въпроси, не е чат ?). И накрая (не по темата) - Честито ти второ дипломиране (за магистър) и  много успехи в докторантурата в Португалия :lol:


« Последна редакция: 10.11.2005, 21:17:26 от mircho »
Активен

artanis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
    • http://free.hit.bg/artanis

Да, вярно е за теория на графите. Проверих и наистина не работи нищо от линковете и речника!

Явно е станало нещо, защото преди съм ги разглеждал и всичко работеше, включително речника. Някои неща по сайта сме правили Марияна, Мая и аз още като се пускаше онлайн.

Надявам се Манчо Манев и админите да четат форума и да вземат необходимите мерки.  sasquatch, благодаря, че информира хората за този проблем.

Jivs,

Ненка Трайкова е много точен човек и съм сигурен, че ако се 'държиш любезно по телефона', няма да има 'навиквания'. Поставям всичко в кавички защото не съм подслушвал разговора и не знам за какво става дума. Слушал съм други колеги как се оплакват, но аз съм нямал такива проблеми дори да питам по няколко пъти едно и също нещо в учебен отдел.

поздрави:
Атанас Чанев
Активен

Nikolay Manchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 185
    • http://www.manchev.org

Ненка Трайкова е много точен човек и съм сигурен, че ако се 'държиш любезно по телефона', няма да има 'навиквания'.

Мда, направо с чай и курабийки ще те посрещне  :-D

Но което си е така - така си е. Аз миналата година не бях в БГ когато се обявиха резултатите и си ги видях в сайта, на което страшно се изкефих. След като веднъж е правено, защо не стане практика? А пък и доц. Мекеров не веднъж е казвал, че най-актуална и точна информация има в сайта на ФМИ, а не в хартиените справочници.

Поздрави,

Николай Манчев
Активен

Jivs

  • Гост

Jivs,

Ненка Трайкова е много точен човек и съм сигурен, че ако се 'държиш любезно по телефона', няма да има 'навиквания'.

artanis, много интересно изказване... как точно реши, че не се държа любезно???  :?
Но да оставим темата за Ненка Трайкова, не тя е важна тук.

Колкото до справочниците, едва ли всеки си ги купува и едва ли са най-добрият начин за информиране на студентите. Не мога да разбера Мирчо защо така реагира - дори и досега да не е имало тази информация в сайта, това не означава, че тя не би била полезна. Мисля, че не би коствало кой знае какво да се добавя там, когато е необходимо.

Много лесно може да се разбере като се направи едно допитване до студентите дали мислят, че такива неща е добре да се публикуват в сайта. Това може да стане и тук - нека който има мнение по въпроса да го изкаже (в случая изпише  :-D).

Колкото до посещаването на лекциите... когато съм идвала до университета, информация за държавните поръчки не е била изнесена.

Вярно е, че не посещавам редовно занятията, но в крайна сметка не сме деца - работим, учим и гледаме да съчетаем нещата, така че всичко да върви. Естествено това означава да не се присъства на всички лекции и това ми се струва в рамките на нормалното. Особено, когато човек работи в сферата, в която учи. Идеята ми е, че това че не се посещават редовно лекции, не трябва да води до изказвания от вида "ами тогава за какво си говорим"... но това май също е друга тема :)

Все пак, ще се радвам ако за в бъдеще дати и документи за записване  се публикуват в сайта, защото ще е от голяма полза за кандидатстващите. Ако имате възражения, моля споделете ги  :wink:
Активен

batpets

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Нямам възражения  :-D
Активен

Райчо Мукелов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
  • I snuggle with subwoofers
    • HULTIG - Human Language Technlogy and Bioinformatics Interest Group

Честито ти второ дипломиране (за магистър) и  много успехи в докторантурата в Португалия :lol:
Благодаря, жалко че не можех да съм там за раздаването на дипломите.
Активен