argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: разбирането за защита личните данни  (Прочетена 9515 пъти)

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: разбирането за защита личните данни
« Отговор #20 -: 31.01.2008, 22:23:37 »

Имам един въпрос: трите имена, които се извеждат при проверка на уеббазираната електронна поща потребителят сам ли е дал, или са взети от базата данни, захранвана от учебен отдел?

В момента регистрациите в Поща@ПУ и Фокус са различни неща, обединението на които предстои, но се отлага по ред важни причини. На въпросите:

В момента на Поща@ПУ имат право само служители на университета след попълване на този формуляр:
https://poshta.uni-plovdiv.bg/poshta-reg-form.pdf
От друга страна скоро планираме да пуснем услуга, която да предлага e-mail на студентите в ПУ - вижте предпоследната точка от този линк:
http://www.uni-plovdiv.bg/site.jsp?ln=1&id=375

Относно Фокус регистрациите ЕГН и табелен номер, респективно ЕГН и Фак. номер за студенти се изискват за достъп до Интернет и Интернет ресурсите на ПУ.

За всички дискутиращи тук - имайте предвид, че личните данни НЕ СА интимни данни и в този смисъл институцията на която ги предлагате може да разполага с тях за служебни нужди в това число счетоводство, достъп до Интернет и т.н., като разбира се те не се предоставят на трети лица (извън Вас и институцията)... всички други умувания около това колко е тайно ЕГН и 3-те имена са излишни.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: разбирането за защита личните данни
« Отговор #21 -: 31.01.2008, 23:07:15 »

Относно системата Фокус не мисля, че има какъвто и да е проблем, след като се използват с цел тези данни. А и нали уни разполага с тях, пък и идентификацията на толкова много студенти трябва да става все по някакъв начин.
А относно ЗЗЛД не ми се говори. Наскоро нашумя и случаят със сканирани лични карти из нета и то не от някой си случаен, а от държ. служба май. Така, че за ЗЗЛД, мога само да попитам "Има ли такова жувотно у нас, щото аз не съм го виждала?".
Активен

DerTeufel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re: разбирането за защита личните данни
« Отговор #22 -: 01.02.2008, 09:50:34 »

Нарушаването на закон от други лица не е оправдание да го нарушаваме и ние. Според мен, де.
А  за противоборството между ЗЗЛД и ЗДОИ тепърва ще се пишат редица научни трудове.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: разбирането за защита личните данни
« Отговор #23 -: 04.02.2008, 19:22:32 »

днес  стана  фалстарт  със  записването  на  децата  в  детските  градини  в  София! все  пак  фирмата  се  е  извинила!  така  е  крачка  напред  --две  назад  и  пак  напред  ,  напред  ,  напред!  докато  се  дипломираме  ще  имаме  и  електронен  подпис  подарък  за  дипломирането  ни  плюс  диплома  на  магнитен   носител!хи хихи! :y: :heart:
Активен
Всичко е любов