argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Факултативни дисциплини за зимен триместър 2007/08 г.  (Прочетена 4884 пъти)

NeshtoSeSluchi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 209

Това Java on Sails защо? Иначе ще се избият да слагат j пред всичко, но като загрубяха нещата и дезертираха... Java on Jails yo!
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://smfc.xaxa.eu

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

е не знам що така са го кръстили колкото до J-а не е вярно
Spring,Struts,Shale,Seam,Tapestry,Wicket никой няма отпред J а в момента са най използваните неща в Java светът
а иначе мене Java on jails ме кефи като име ама целия подход ме дразни :) за подобно разработване на веб може и да става бързо ама .. .:)
« Последна редакция: 06.01.2008, 13:28:51 от JOKe »
Активен

Kas

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46

Kолеги, не замърсявайте темата със спорове. Темата се казва Факултативни дисциплини за зимен триместър 2007/08 г. ! Неразбирам как един човек, който иска да се запише на факултативна дисциплина ще се ориентира от всичките тези неща, които изписахте.

Целта на дисциплината "Проектиране на софтуер с примери на Java" е да ви запознае с основните правила, концепции и добри практики при проектирането на софтуер. За да се разберат по-лесно, всички тези правила и добри практики са подкрепени с примери на езика Java и най-различни примери от реалния живот като историята за Netscape Communicator, ракетата Ariane 5 и други. За да се разберат примерите не е толкова важно да се знае езика Java, колкото да имате основни знания по ООП.

Въпреки, че техниките за проектиране в курса се разглеждат основно под гледната точка на софтуерния разработчик и проектант, мисля че този курс би бил интересен и на хората, занимаващи се с Quality Assurance.

Поздрави,
Кирил Стефанов
« Последна редакция: 08.01.2008, 13:39:08 от Kas »
Активен

Forest

  • Гост

"Проектиране на софтуер с примери на Java" изглежда много обещаваща и полезна, а и хумор си има.  :wink: :y:
Активен

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213

То темата е малко стара но да си изкажа мнението... Че дисциплината е интересна да! Но пак ние задочниците май сме оставяни на заден план при правенето на програмата. От моята група сме аз и един колега (сигурно има и от горните курсове), и така стават нещата, че някои седмици когато имаме изпити (следобяд от 13:00) не може да посетим дисциплината.  В най-хубавия случай (ако си взимаме изпитите от първия път (което за сега става)) означава да изтървем три лецкии от всичките 10. Това си е почти 1/3. Ако пък ни скъсат на някой изпит... До колкото помня и повечето дисциплини бяха в събота (ако не се лъжа) Не, че ще се свърши света но не е приятно.