argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Изпит по ТВ и математическа статистика  (Прочетена 4774 пъти)

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213

Изпита е при доц. д-р Нончева и гл.ас. д-р Копанов. Я кажете как вървят там работите? Какво повече изискват теория, задачи? Трудно ли се взима? Има ли нещо конкретно което по-често обичат да дават на изпитите? Всякакво инфо е добре дошло  :-). Мерси предварително!

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Изпит по ТВ и математическа статистика
« Отговор #1 -: 16.01.2008, 22:51:04 »

Очевидно не е форума мястото за тези въпроси! За съжаление ти май си с увреждане и ти е проблем да киснеш в ПУ/ФМИ и да питаш батковците на място.

Аз, както вече казах някъде, едно време киснех по кръчмите с батковците и аз им правех задачите по програмиране, а те ми даваха задачите и лекциите по математиките - резултата е 5.60 диплома, без да го очаквам!

Ако разбера нещо по темата, ще ти пиша.
Активен

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213
Re: Изпит по ТВ и математическа статистика
« Отговор #2 -: 17.01.2008, 00:00:31 »

Точно така стоят нещата. Мерси предварително :)!!!

aJ|eKc

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re: Изпит по ТВ и математическа статистика
« Отговор #3 -: 21.01.2008, 11:06:51 »

Изпита си е ... абе на Алгебрични Структури си бил. Тук е същото - научаваш, отиваш, решаваш задачите и взимаш. Единствения проблем е че ако задачите и теста са като миналата година, трябва да си носиш боб и кафе за гледане, за да се сещаш какво се пита във въпроса.  :haha:
Активен
"Някой има ли 'Да мислим на Български' - на Джава."
To become a king, one first needs to be a man.

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213
Re: Изпит по ТВ и математическа статистика
« Отговор #4 -: 21.01.2008, 14:36:34 »

А в какъв формат е изпита? Тоест колко задачи горе долу? И теста е отворен нали?

Veska Noncheva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re: Изпит по ТВ и математическа статистика
« Отговор #5 -: 21.01.2008, 15:37:22 »

Изпита е при доц. д-р Нончева и гл.ас. д-р Копанов. ...

Ние никога не сме давали тест на изпит.

aJ|eKc,
Как ще решиш задачата като не четеш внимателно условието?

научаваш, отиваш, решаваш задачите и взимаш.

Е, тук си прав  :bravo:

Поздрави  :-)
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Изпит по ТВ и математическа статистика
« Отговор #6 -: 21.01.2008, 18:20:07 »

Доцент Нончева, колегата icewind е с увреждания, в инвалидна количка. Затова пита доста неща чрез форума, защото идва във ФМИ само при нужда и при важни лекции и изпити. Бихте ли му описала как провеждате изпита в лично съобщение или при желание направо тук във форума. Извинявам се, че говоря директно от името на колегата. Имам впечатления, че се готви добре и е усърден.
Активен

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335
Re: Изпит по ТВ и математическа статистика
« Отговор #7 -: 21.01.2008, 19:27:04 »

Доцент Нончева, колегата icewind е с увреждания, в инвалидна количка. Затова пита доста неща чрез форума, защото идва във ФМИ само при нужда и при важни лекции и изпити. Бихте ли му описала как провеждате изпита в лично съобщение или при желание направо тук във форума. Извинявам се, че говоря директно от името на колегата. Имам впечатления, че се готви добре и е усърден.
Моите впечатления за колегата icewind (които имам от показаните от него знания по ЛААГ) съвпадат с тези на Светослав Енков.
ПП. И брат му (сега е I курс И - ред.) се представи на сегашната сесия много добре :-)
Активен

Veska Noncheva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re: Изпит по ТВ и математическа статистика
« Отговор #8 -: 21.01.2008, 19:55:30 »

OK. Дайте ми неговия телефон за да му се обадя.
Активен

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335
Re: Изпит по ТВ и математическа статистика
« Отговор #9 -: 21.01.2008, 20:02:44 »

Веске, може да му пратиш лично съобщение чрез форума.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Изпит по ТВ и математическа статистика
« Отговор #10 -: 21.01.2008, 21:02:14 »

И емайла, даден в профила му, е валиден!
Активен

dochito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Изпит по ТВ и математическа статистика
« Отговор #11 -: 10.03.2008, 09:42:29 »

Колегата явно говори за изпита по ТВ при Снежана Христова!!!
 
За изпита при нея определено ви трябва боб кафе и незнам си още какво, защото нейните задачи са не двусмислени ами десетосмислени и тя просто си избира някое решение и казва че това е вярното. Ето защо моя съвет е да си изкарате добри резултати на контролните и да се явите почти протоколно на изпита! А що се отнася до лекцията, мога само да кажа  че които не са били на детска градина ще имат възможност да я посетят :) (за съжаление не раздава бонбончета)

Не искам да обиждам никого с мнението ми ! Просто аз съм останал с такива виждания :(
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Изпит по ТВ и математическа статистика
« Отговор #12 -: 10.03.2008, 10:55:08 »

Явно не четеш- Icewind беше при доц. Веска Нончева! За доц. Снежана Христова не съм съгласен, задачите и просто искат повече съобразителност. Е, не съм се явявал на изпит при нея, но съм и виждал задачите. Ех, аз този изпит май през 1990 се явявах, при доц. Гешев.
Активен

TroubleMaker

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re: Изпит по ТВ и математическа статистика
« Отговор #13 -: 11.03.2008, 19:56:03 »

Колегата явно говори за изпита по ТВ при Снежана Христова!!!
 
За изпита при нея определено ви трябва боб кафе и незнам си още какво, защото нейните задачи са не двусмислени ами десетосмислени и тя просто си избира някое решение и казва че това е вярното. Ето защо моя съвет е да си изкарате добри резултати на контролните и да се явите почти протоколно на изпита! А що се отнася до лекцията, мога само да кажа  че които не са били на детска градина ще имат възможност да я посетят :) (за съжаление не раздава бонбончета)

Не искам да обиждам никого с мнението ми ! Просто аз съм останал с такива виждания :(

Ей тази същата ми скъса нервите преди 2 години и още не съм си взел изпита. Не искам да я виждам даже. Нямам по-антипатичен преподавател от ФМИ освен нея. Нямам думи просто.  :angry:
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Изпит по ТВ и математическа статистика
« Отговор #14 -: 12.03.2008, 10:01:59 »

Явно не четеш- Icewind беше при доц. Веска Нончева! За доц. Снежана Христова не съм съгласен, задачите и просто искат повече съобразителност. Е, не съм се явявал на изпит при нея, но съм и виждал задачите. Ех, аз този изпит май през 1990 се явявах, при доц. Гешев.

хаеахаехаехае

аз мога направо роман да напиша къде съм учил ТВМС, къде съм се явявал на изпити и къде съм го взел най накрая :D :D :D

Ех ... истории истории ;)
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

Malenita

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 162
Re: Изпит по ТВ и математическа статистика
« Отговор #15 -: 12.03.2008, 10:16:45 »

Ми Ники какво чакаш?
Пиши....
Активен
Едва когато някой си

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Изпит по ТВ и математическа статистика
« Отговор #16 -: 12.03.2008, 11:56:54 »

Хайде, Вълчо - пиши... Едно време ТВМС и ЧМ си бяха най-страшните изпити, сега гледам акцента е изместен върху Алгебрични Структури, Методи на Транслация и Компютърна Графика...
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Изпит по ТВ и математическа статистика
« Отговор #17 -: 12.03.2008, 13:03:42 »

Хайде, Вълчо - пиши... Едно време ТВМС и ЧМ си бяха най-страшните изпити, сега гледам акцента е изместен върху Алгебрични Структури, Методи на Транслация и Компютърна Графика...

Слушах за 1ви път Вероятности и Статистика в Будапеща на специализация CEEPUS, после я слушах при доц. Нончева в ПУ ... на изпита се представих позорно и естествено ме скъса :) После пак слушах дисциплината в Румъния пак на специализация по CEEPUS и там го взех де :) (след като за 3ти път слушах дисциплината и 2 пъти вече ме бяха късали си знаех материала едва ли не на изуст :D )

ХОРАААА ХОДЕТЕ ПО СПЕЦИАЛИЗАЦИИТЕ ... ТЕ СА ЗА ВАС!!!!

Поздрави
        Ники Вълчанов
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

Dendroid

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re: Изпит по ТВ и математическа статистика
« Отговор #18 -: 13.03.2008, 13:51:38 »

За изпита по ТВПС при доц. Снежана Христова искам да кажа, че не е толкова труден ако си посещавал поне малко лекциите и упражненията и не си седнал да учиш 1 ден преди изпита, защото трябва да усмислиш доста неща и ако имаш малко късмет и домашни може и да докараш оценката до 3 :) (поне при мен беше така) иначе се срещаха и други оценки.

За изпита по Компютърна графика какво да кажа.. ако сте си направили добре проекта и сте научили един въпрос от теорията и пишете като разпрани ще имате 3.. ако пишете по всички въпроси може и 4. Да изкара някой 6 по КГ - НЕВЪЗМОЖНО!!!

За Числени методи не знам, защото след 1 седмица ми е изпита :) но цялата работа "събирайте точки ще ви трябват, но още не знаем колко точки за какво ви трябват" малко ме дразни, защото няма ясно изградена схема за коя оценка какав интервал от точки ти трябват.

За Алгебрични Структури .. мога и да псувам, но няма :) Там ми се струва, че преподавате избива някакви комплекси. Едва ли този материал е много по важен от Числени методи, ЛААГ или Дискретна Математика, за да трябва да знам и ЕГН-тата на тези, които са писали теоремите, за да го взема. Ходил съм само 2 пъти и повече не съм отишъл, защото не съм учил. Като седна да уча сериозно ще ходя.

За Методи на транслацията нищо немога да кажа, защото е догодина :)
Активен