argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: ВЪПРОС ЗА МАТЕМАТИЧЕСКИТЕ ПРЕДМЕТИ  (Прочетена 4675 пъти)

ПУ

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43

Добре в първи курс по една математика на триместър: ЛААГ , аналз 1 и 2,  като се има предвид, че анализ 1 в по-голямата си част съвпада с ученото в средното образование  :evil: Сега във втори курс са по две математики :), а не ми е много интересно да се занимавам с вектори, пространства и т.н. Та въпроса ми е има ли начин да си завърша ФМИ без да съм вземал изпитите по математиките, не знам може би да се заместят от други предмети, ако е възможно  или друг вариант, ако има ?  8-)
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: ВЪПРОС ЗА МАТЕМАТИЧЕСКИТЕ ПРЕДМЕТИ
« Отговор #1 -: 17.01.2008, 17:25:04 »

1. Когато си кандидатствал, си могъл да видиш учебния си план и системата за оценяване и кредитите - има я в сайта. Там е и програмата с изброени кои дисциплини кога се изучават и колко кредита носят. За съжаление, все още преобладаващият брой дисциплини си е заложен твърдо и няма начин да се подмени. Такива са само избираемите, факултативните и спорта. И не само тук е така. Просто, когато е правена специалността, да речем Информатика и е дадена за акредитиране и одобрение от МОН и Агенцията за акредитация, е заложен определен процент от дадени профили и дисциплини, които все пак всеки ВУЗ може да изменя, но само донякъде и то не така индивидуално за всеки студент (да речем, след 2 години може да променим плана, ако се наложи, но той ще е валиден за новоприетите студенти само, а и трябва да се одобри и акредитира).

2. Въпроса ти не е за форума, а за Учебен отдел или зам-декана по Учебната дейност.

3. Висшето пбразование не е задължително. (не намеквам нищо)

4. Отговорът ми не е меродавен и изчерпателен - виж т. 2, преди да ме питаш или бързаш да ме оборваш.
Активен

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: ВЪПРОС ЗА МАТЕМАТИЧЕСКИТЕ ПРЕДМЕТИ
« Отговор #2 -: 17.01.2008, 20:49:09 »

Казармата е твоя Университет, бързай да подадеш на време документи!
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: ВЪПРОС ЗА МАТЕМАТИЧЕСКИТЕ ПРЕДМЕТИ
« Отговор #3 -: 18.01.2008, 08:32:06 »

Казармата е твоя Университет, бързай да подадеш на време документи!



Okay, Uncle Sam. I will! :)
Активен
Too short signature limits.

Forest

  • Гост
Re: ВЪПРОС ЗА МАТЕМАТИЧЕСКИТЕ ПРЕДМЕТИ
« Отговор #4 -: 20.01.2008, 00:11:53 »

Добре в първи курс по една математика на триместър: ЛААГ , аналз 1 и 2,  като се има предвид, че анализ 1 в по-голямата си част съвпада с ученото в средното образование  :evil: Сега във втори курс са по две математики :), а не ми е много интересно да се занимавам с вектори, пространства и т.н. Та въпроса ми е има ли начин да си завърша ФМИ без да съм вземал изпитите по математиките, не знам може би да се заместят от други предмети, ако е възможно  или друг вариант, ако има ?  8-)

Много смели мечти. Не искам математика, хоп няма математика. Няма такова нещо, макар че идеята не е толкова лоша, ама хич без математика не върви. Математиката каквото и да си говорим развива интелекта или поне така си мисля. Иначе ако искаш да няма математика можеш да запишеш право например или някаква културология, защото там математика не ти трябва. Относно това за казармата, ако искаш да станеш от спец частите пак ще ти трябва математика. Абе математиката е навсякъде, както беше казал един матеметик "Математиката това е езика на който говорят всички точни науки.". Може би гледам прекалено много "Криминални Уравнения". Пак повтарям идеята не е за изхвърляне, защото като се замисля мога да не ги взема изпитите*. :s:

* За това гледам да не се замислям, ама не става.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: ВЪПРОС ЗА МАТЕМАТИЧЕСКИТЕ ПРЕДМЕТИ
« Отговор #5 -: 20.01.2008, 12:43:29 »

Ха ха, да! И в Химията учат Математически анализ, и там също мрънкат! И физиците учат доста математика.

Не знам в Педагогиката учат ли? Защо не запишете една Психология, хем изпита приемния може да е Информатика?
(ама това че приемния е Информатика, ми навява мисълта, че учат математики)


Едит - имат -

Висша математика и математическо моделиране в психологията
Статистически методи в психологическите изследвания
Социология (тва пак е математика)

Е, да - 3 математики за 4 години... И 1000 зубърски предмета други! Изборът е ваш!
« Последна редакция: 20.01.2008, 12:47:16 от Светослав Енков »
Активен

Иван Енев

  • Гост
Re: ВЪПРОС ЗА МАТЕМАТИЧЕСКИТЕ ПРЕДМЕТИ
« Отговор #6 -: 20.01.2008, 12:45:58 »

Математиката развива мисленето. За какво са ни специалисти, които не могат да мислят?
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: ВЪПРОС ЗА МАТЕМАТИЧЕСКИТЕ ПРЕДМЕТИ
« Отговор #7 -: 20.01.2008, 12:48:21 »

Иване, те мрънкат и защо С++, защо Информационни технологии (офис), защо Методи на транслация?

Винаги има недоволни!

За жалост няма БАКАЛАВЪР ПО JAVA! есе още...

То има, отиваш, праскаш 10 сертификата, бачкаш 1 година във фирма за опит и готово. Както казах, висшето образование не е задължително.
« Последна редакция: 20.01.2008, 12:51:40 от Светослав Енков »
Активен

Malenita

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 162
Re: ВЪПРОС ЗА МАТЕМАТИЧЕСКИТЕ ПРЕДМЕТИ
« Отговор #8 -: 20.01.2008, 12:53:13 »

В педагогиката сащо учим математика за жалост :(.........бляк........Ама Иван е прав....подкрепям го........
Активен
Едва когато някой си

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: ВЪПРОС ЗА МАТЕМАТИЧЕСКИТЕ ПРЕДМЕТИ
« Отговор #9 -: 20.01.2008, 13:58:36 »

И в Биологическият факултет учим математика,да не говорим за Биоинформатиката.
Активен

Marta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 517
Re: ВЪПРОС ЗА МАТЕМАТИЧЕСКИТЕ ПРЕДМЕТИ
« Отговор #10 -: 20.01.2008, 17:13:43 »

...
Абе математиката е навсякъде, както беше казал един матеметик "Математиката това е езика на който говорят всички точни науки.". Може би гледам прекалено много "Криминални Уравнения".


Гледайте повече "Криминални уравнения" и ще ви хареса математиката. Сериалът е по истински случаи на FBI. И слушайте внимателно Чарли Епс. :wink:
Всъщност не можах да разбера какво точно не й харесвате на математиката. :-)
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: ВЪПРОС ЗА МАТЕМАТИЧЕСКИТЕ ПРЕДМЕТИ
« Отговор #11 -: 20.01.2008, 18:01:26 »

Те нямат против математиката, а ученето за изпит и строгите преподаватели във ФМИ.
Активен

aJ|eKc

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re: ВЪПРОС ЗА МАТЕМАТИЧЕСКИТЕ ПРЕДМЕТИ
« Отговор #12 -: 21.01.2008, 10:55:26 »

Ще ми е много интересно да разбера отговора на декана по въпроса, ако изобщо има такъв.  :haha:

пп. най-вероятно ще му се образуват допълнителни бръчки от смях, ако може да бъде намерен, за да му се зададе въпроса.  :-D
« Последна редакция: 21.01.2008, 11:08:54 от aJ|eKc »
Активен
"Някой има ли 'Да мислим на Български' - на Джава."
To become a king, one first needs to be a man.

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: ВЪПРОС ЗА МАТЕМАТИЧЕСКИТЕ ПРЕДМЕТИ
« Отговор #13 -: 21.01.2008, 11:22:26 »

а ве нека има математики :)
само ми е супер интересно защо аз като бях студент почти нямаше курсови работи а ся всеки преподавател контролни курсови работи глупости ( май заверките не са задължителни ) то опасна работа ХУБАВА идея ама... не да се дават 1000 контролни по математики и курсови работи ми по информатики
факт е че в 1ви курс никой предмет при донеса и етц не дава проект да се прави а всички математики имат курсови работи. факт е че в втори курс освен курсов проект предметите няма проекти а по повечето математики има :) факт е че в 3ти курс всички стават сервитьорки :) и могат да смятат сметки и математиката им е супер полезна :)


п.п. нищо против сервитьорките кефят :)
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: ВЪПРОС ЗА МАТЕМАТИЧЕСКИТЕ ПРЕДМЕТИ
« Отговор #14 -: 21.01.2008, 12:24:01 »

Да, правиш една група и пръстени, смяташ система ДУ и 10-20 интеграла и виждаш колко можеш да надпишеш сметката на даден клиент!

Изходни данни - колко ракия е изпил.
Активен

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!
Re: ВЪПРОС ЗА МАТЕМАТИЧЕСКИТЕ ПРЕДМЕТИ
« Отговор #15 -: 21.01.2008, 15:25:21 »

Всъщност не можах да разбера какво точно не й харесвате на математиката. :-)
Двата часа несмогване да запишем на упражнения и мършавата 15 минутна почивка  :? Поне сега... преди беше супер ама уви...
Активен
Everybody Lies.

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: ВЪПРОС ЗА МАТЕМАТИЧЕСКИТЕ ПРЕДМЕТИ
« Отговор #16 -: 21.01.2008, 16:49:27 »

Звездичке, визираш диктуването по Анализ 1 ли? Уф, разберете се с доц. Аролска, разбрана е иначе! И аз като студент не обичах да пиша, исках да слушам и да вниквам и да има дискусия.
Активен

Lil`Nigga

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 435
Re: ВЪПРОС ЗА МАТЕМАТИЧЕСКИТЕ ПРЕДМЕТИ
« Отговор #17 -: 21.01.2008, 16:53:19 »

Не е Аролска проблема:)
Активен

Marta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 517
Re: ВЪПРОС ЗА МАТЕМАТИЧЕСКИТЕ ПРЕДМЕТИ
« Отговор #18 -: 21.01.2008, 17:24:26 »

О и на мен "мършавата" почивка от 15 мин. не ми стига. Дори да си измия ръцете от тебешира. :-D
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: ВЪПРОС ЗА МАТЕМАТИЧЕСКИТЕ ПРЕДМЕТИ
« Отговор #19 -: 21.01.2008, 17:28:04 »

О и на мен "мършавата" почивка от 15 мин. не ми стига. Дори да си измия ръцете от тебешира. :-D
ми да навиждам смисъл от нея давай без почивка ;) и без това е безсмислена :П
Активен