argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: медицинско,църковно право, публична администрация ?  (Прочетена 2306 пъти)

есме

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

здравейте. Не съм писала тук, но ето че вече нуждата ме накара.
Тази година записах слято V и VІ курс задочно обучение и първият семестър се справих успешно и с 11 ми изпита, но.... сега май имам проблем  :wink:
И този проблем, или по-точно проблеми са : медицинско право, църковно право, антични правни системи и публична администрация- за тези предмети и за изпитите нямам абсолютно никаква информация. Не знам защо си ги избрах, но вече е факт, а в библиотеката няма почти никаква литература.
Ако някой е държал изпит по някоя от тези дисциплини и може да помогне по какъвто и да е начин- с информация за изпитите или за материали за подготовка ще съм мноооогоооо благодарна
Активен

realist 19

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80

Това са много интересни изборни дисциплини.
Медицинско право-учебнекът е доц.Зиновиева,няма да ти трябва, учи се по лекции,които са в телеграфен стил(ако се интересуваш по-подробно от МП,можеш да прочетеш учебника й той наистина е полезен,но не чак толкова актуален)изпитът е писмен,минава лесно.Публична администрация-учебникът е на Проф.Къндева,тук той ще ти е по-нужен(1/3 е същото като АПАП)и лекциите могат да ти свършат работа.Материята не е толкова интересна,но изпита минава лесно-реферат+тест+участие(пуска някакви списъци)Църковното право също е интересно,само от лекции по принцип минава подготовката,много интересна материя.Антични правни системи-това вече според мен е ИЗМИСЛЕНА правна дисциплина,литература за нея не можеш да намериш никъде.Лекциите на Доц.Новкиришка в това отношение са уникални.Изпитът-тест
Активен
Истината е само една,но и

stug

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134

Медицинското право е твърде перспективна материя. Според мен най-перспективни са то и Екологичното. Относно остарелия учебник -  в печат е актуализирано издание, но не зная кога ще излезе. (бтв, лекциите не минаха ли?)
Църковното - ако имаш амбиции за работа на Запад, там темата е твърде интересна. Естествено - за пръв път в света и за втори в България, старо правило...
Публичната администрация е също твърде перспективна област в нормалния свят. Интересното при нас е, че тя става важна точка в биографията при кандидатстване за държавна служба, а и името на проф. Къндева е добре известно.
За античните правни не мога да кажа нищо.

Активен

есме

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Благодаря ви за информацията.
 За съжаление нямам лекции по медицинско право и публична администрация , но си взех учебниците - дано да свършат работа.
Активен

gentiko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Здравейте на всички и аз съм записал Медицинско право и тъй като съм от София ми е много трудно да идвам на лекции, защото и работя и уча много ще съм благодарен ако някой има тези кратки лекции да ми ги предостави за което моля от сърце и ще почерпя, че не знам от къде да се готвя. Благодаря предварително. :wink: :bow: :wink:
Активен

1912

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

медицинското е лесно + че се преписва

публичната не си спомням,но това ме навежда на мисълта,че е айляк :-D

църковното ми беше много приятно,защото има доста историйка и даже посещавах лекциите,което ми помогна и нямах нужда да уча за изпита...

накратко-не се претеснявайте :-)
Активен