argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Относно свободата на този форум  (Прочетена 1000 пъти)

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

Във връзка с развилата се дискусия "Изпит по трудово право" и нейната останала част в тема "Начини на изпитване" реших да пусна тази тема, защото имам подозрението, а даже бих се обзаложила, че коментарите някак са излезнали извън форума.

Приемам изцяло обвиненията за това, че темата по трудово право не беше изтрита и по-конкретно постовете на margoto_m, в които имаше доста груби изказвания. Причините, поради които не бяха изтрите тези постове са следните:

1. Според Правилата на форума, тя беше нарушила само изискването за писане на кирилица, за което й беше направена забележка и постът беше коригиран от самата нея. Според т. 2.10 е забранена употребата на заплахи, вулгарни думи, цинизми и обиди, като същите трябва да бъдат директно и ясно отправени. В поста не се съдържаха такива.

2. Според т. 2.11 всички мнения и коментари, публикувани тук, изразяват личното отношение на потребителя и той носи цялата отговорност за него. Мненията не обвързват с нищо останалите потребители на форума, администрацията му или Пловдивския университет. Затова аз не само, че не мога, а и нямам право да изтрия определени постове по причина, че същите не ми допадат или са в разрез с моите разбирания, както и на други потребители. Да припомня само, че имаше дискусии за ас. Шопов и ас. Ханев например, които аз лично недоумявах защо въобще са пуснати и какво толкова не им се нрави на студентите, но също не изтрих нищо, защото нали идеята е за свобода на изказванията, която естествено да не нарушава грубо парвилата на форума.

3. Относно моята концепция за това как трябва да се нещата в този форум, както и в частност този на ЮФ, съм я излагала неколкократно. Единственото, което успях да постигна е много отрицателни емоции, негативизъм от страна на други потребители, обиди, че даже и цяла тема против мен. Аз смятам, че нещата в тоя форум не са ок, няма дисциплина, всеки си пише каквото иска, пуска абсолютно ненужни теми, изказванията често са безсъдържателни и необосновани, нападащи други потребители и тнт. Но след дискусии по точно тази тема месеци наред, че даже и срещи, не се постигна почти нищо.
Така, че моля да не ме обвинявате защо е изтрито това или не е изтрито онова. Ако смятате, че някой потребител е постъпил нередно или пък постът му трябва да се изтрие или редактира може да цъкнете опцията "информирай модератор" и да докладвате, както и да посочите своите аргументи. Обикновено се съобразявам с това.

4. Не смятам, че някога по някакъв начин съм правила нещо, което да е в разрив с Правилата на форума, нито пък да е в ущъб на него или пък на някой потребител.

5. И не на последно място да уточня, че този форум при всички положения не е мой, а е на Университета, респективно Юридически факултет, така че всеки който иска да се включи с помощ, идеи и др. под. може да се свърже с мен да го обсъдим на e-mail: mavrodieva@uni-plovdiv.bg

Здраве и love!

Активен