argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Мога ли да взимам стипендия с един невзет изпит,ако сам с един родител!!!  (Прочетена 2595 пъти)

stefi_dia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Интересува ме има ли стипендии за студенти с един родител.Мога ли да кандидатствам за такава,ако сам с един невзет изпит и какви документи са ми нужни!!!
Активен

НR

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Стипендии за студенти с един родител няма, така че те се класират така, както другите, т.е. трябва да си взела всичките си изпити. Ако си ги взела, трябва да подадеш молба пред СБК, подписана от инспекторката с успеха от последните два семестъра, бележка за доходите на родителя ти, копие от смъртния акт, бележка от пенсионното с наследствената пенсия. Оттам нататък всичко е в ръцете на СБК ... така че приготви се :)
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

Само да уточня, че служебна бележка за наследствена пенсия се взима от НОИ само, ако получаваш такава. Тази сл. бележка също трябва да представлява сумата на получените пенсии за шест месеца назад, т.е. от август до януари включително.
На мен ми се случи един път да искат да ми приберат такса за издаването на такава служебна бележка. В такъв случай уточнете, че получавате пенсия за починал родител и сте освободени от такса.
Активен