argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: WiFi - има ли почва у нас?  (Прочетена 3195 пъти)

baev

  • Гост
WiFi - има ли почва у нас?
« -: 31.12.2005, 13:00:53 »

Доста интересен сайт!

http://izone.ict.bg/default.htm

Май има светлина в тунела!  :-D
Активен

цоко

  • Гост
Re: WiFi - има ли почва у нас?
« Отговор #1 -: 31.12.2005, 14:52:09 »

ami to takova neshto si ima ot 4 godini v novata sgrada na PU kydeto e FMI-to...
Активен

biba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re: WiFi - има ли почва у нас?
« Отговор #2 -: 01.01.2006, 09:54:04 »

За много години на всички! Бъдете късметлии!

По темата - не е много хубаво да има туй чудо почва у нас в настоящия му вид. Защото един пие пък друг плаща! Ама кой точно пие, колко, КАКВО и от чия чаша ... С електронните подписи, например...

Между другото, когато си купувах адаптера, в Пловдив в 20 магазина нямаше в наличност!!! В Смолян в първите 3 магазина ми предложиха по няколко модела. Да предупредя, че с compaq някои модели предизвикват нещо като "no monitor present", така че е желателна предварителна уговорка с търговците! Ако някой може да ми обясни защо ставаше така...

Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: WiFi - има ли почва у нас?
« Отговор #3 -: 01.01.2006, 14:32:17 »

Абе хора, за кви почви става дума? Вие сте се побъркали - wifi се прави с едно евтино устройство и още по-евтина карта, които могат да ти заместят опъването на кабел в малък периметър. Удобно е за семинарни зали или аудитории, където опъването на кабел е грозно, неудобно и непрактично, но wifi е екстра, а не реална мрежа. В библиотекара в ректората също има такава реализация.
А biba, от поста ти не схванах за какво говориш? Кво общо има електронния подпис с цялата тази история :)

Ай наздрваве, май тия постове сте ги писали между другото около празничната трапеза и руйното винце :)
Активен

OpenBSD

  • Гост
Re: WiFi - има ли почва у нас?
« Отговор #4 -: 01.01.2006, 15:59:56 »

Такова "чудо" наистина има в ПУ, но не ми се коментира за ФМИ как само работи. Явно там устройството е от хипер евтините и за това качеството на сигнала едва стига до 10%. Тези които бяха на OpenFest-а се убедиха в това. Пинг върви, но като тръгнеш да аксесваш мрежата и можеш да брадясаш.
Биба, нищо не схванах от постинга ти. Ако можеш да се обосновеш ще е добре за нас непросветените.
Активен

biba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re: WiFi - има ли почва у нас?
« Отговор #5 -: 01.01.2006, 19:33:51 »

Извинявам се за новогодишното настроение, тук им е било много весело докато фокусирам. Не бях погледнала и сайта. Но това си е и сериозно, щото ...

За адаптерите, вярно - 40- 50- 60 лв може да не са много, но не са и за изхвърляне. Ще опиша по-подробно какво се случи и ако някой има желание да го обясни, ще съм му благодарна - много ми е любопитно. Първият адаптер предизвика въпросния ефект "no monitor present", след което го заменихме с друг под предлог че е дефектен. Вторият беше пробван и в магазина и там работеше. Вкъщи резултатът беше същия (и на двата compaq-а вкъщи, а дъното им е различно). На първия (подръчен и полуразглобен) IBM, както и на още 4-5 компютъра, вървеше безпроблемно. В крайна сметка я разменихме с приятел.

А ако ви се струва нормално да си ползваш безплатен нет със скорост по-висока от на БТК, със самоделни антени, да си сканваш нахално пакетчета (по други причини - например MAC-адреси и подобни), че и да си броузваш диска на някои идиоти ...  Ама някои от идиотите са юридически лица ...

Добре че всичко в България е смахнато...
Активен

biba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re: WiFi - има ли почва у нас?
« Отговор #6 -: 01.01.2006, 19:46:17 »

OpenBSD, 10% всъщност са абсолютно достатъчни понякога!!! замисли се!
Активен