argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Въпрос към колегите от МБ,2-ри курс  (Прочетена 2222 пъти)

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616

По какви материали сте се готвели за изпита по Зоология?Има ли добър учебник,по който да се готвим или някакви материали,които доц.Донев да ви е предоставил?
Активен

MISSTY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 379
  • Биологически факултет :-)
    • My home page
Re: Въпрос към колегите от МБ,2-ри курс
« Отговор #1 -: 24.03.2008, 19:54:22 »

До колкото знам има един учебник цитирам "наакан от мишките в склада на ПУ", който е изчерпан и според Донев не е добър ама да ти кажа е по-добре от нищо. Анито го има и може от нея да го копнем. Ако някой има по-добър вариант също може да се възползваме.
А за най-сигурно аз предлагам да натиснем доцента, че времето си минава и няма да усетим как ще дойде сесията...
Активен

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: Въпрос към колегите от МБ,2-ри курс
« Отговор #2 -: 24.03.2008, 23:08:13 »

Оооо учебници по Зоология - Бог дал  :-) Най-добрия според мен учебник по Зоология на безгръбначните е на Павел Ангелов - Анатомия и систематика на безгръбначните животни - има го в няколоко издания - има го в Библиотеката... По Зоология на гръбначните - на Цоло Пешев - също има няколко учебника... Такива комбинирани по обща Зоология също има, но нямам представа по кой точно ви е преподавал доц. Донев, но като отидете в Библиотеката ще намерите... И не се ограничавайте само с Университетската билиотека - ходете и в "Иван Вазов"!  :wink:
Активен
Nobody likes a smart ass...

TIMONOV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
Re: Въпрос към колегите от МБ,2-ри курс
« Отговор #3 -: 25.03.2008, 21:30:59 »

Безпорен авторитет  в областа по зоология на безгръбначните е Проф Павел Ангелов. Учете по неговия учебник.
Активен

MISSTY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 379
  • Биологически факултет :-)
    • My home page
Re: Въпрос към колегите от МБ,2-ри курс
« Отговор #4 -: 06.05.2008, 15:29:54 »

А самият изпит при Донев как протича? Разбрах, че били два въпроса - един от систематика и един от теория ама все пак е хубаво, някой който го е минал да обясни по-подробно.
Активен