argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Info магистратури  (Прочетена 6569 пъти)

plamen_yo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Info магистратури
« -: 11.04.2008, 11:09:21 »

Моля споделете мнение относно магистратурите във факултета по икономически и социални науки, защото искам да запиша магистр. там, но не съм сигурен дали си струва :))
« Последна редакция: 11.04.2008, 11:21:41 от Kelli_Mutu™ »
Активен

edona

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re: Info магистратури
« Отговор #1 -: 19.04.2008, 17:06:11 »

И аз от това се интерсувам!!!!!!!!!!!!!!! :#1:
Активен

Наси Ставрева

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
    • myspace
Re: Info магистратури
« Отговор #2 -: 27.06.2008, 11:08:18 »

Здравейте, аз също се интересувам от магистратурите.
С приемен изпит ли са икономическите специалности, кога да търся по-точна информация?
Завършила съм бакалавърска степен през 2002 година по социална педагогика.
Благодаря предварително!
Активен

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322
Re: Info магистратури
« Отговор #3 -: 31.07.2008, 22:56:43 »

В сайта на университета вече излезе информацията за магистратурите-> http://uni-plovdiv.bg/site.jsp?ln=1&id=442

П.П. Семестиалните такси ми се виждат малко високи  :-X
« Последна редакция: 31.07.2008, 23:45:06 от Καθαρός »
Активен

Lady_Sunny

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Info магистратури
« Отговор #4 -: 02.08.2008, 08:25:03 »

А някой да знае кога става записването за магистратура и евентуално класирането за държавна поръчка? Моя успех от бакалавърската ми степен е 5,22. Дали имам шансове да се класирам за  Държавна поръчка???
Активен

d

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re: Info магистратури
« Отговор #5 -: 04.08.2008, 12:50:57 »

В Пловдивския университет (поне до колкото знам) няма държавна поръчка и общо взето всеки, който подаде документи за желаната от него магистратура се касира независмо от успеха (е да трябва успехът да е над 4.00).
Активен

Катя - Международна търговия

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: Info магистратури
« Отговор #6 -: 28.08.2008, 09:55:26 »

Да дам малко инфо и аз  :-)
Смятам да завърша магистратура в ПУ тази учебна година. Та значи - относно магистратурите във ФИСН - не ми е известно да има държавна поръчка, най-добре звъннете на инспекторките (т.нар. Учебен отдел), за да ви кажат. Ако има изобщо държавна поръчка, вероятно се отнася само за студенти, които са завършили бакалавърска степен по същата специалност. За справка - аз съм неикономист (бях де  :wink:), среден успех от предишното следване към 5.20, и съм платено обучение. Срок за обучение по икономически специалности за неикономисти във ФИСН - 4 семестъра. Ако ще записвате специалност с чужд език, Международна търговия е задължително с чужд език, вариантите са 2:
- да имате положен държавен изпит по съответния език (за бакалавърска степен говоря, миналата година не признаваха диплома от езикова гимназия);
- да се явите на приемен изпит по език - обикновено това няма кой да ви го каже, звънете в учебен отдел да питате.
Относно таксите - от тази година за новоприети студенти във ФИСН таксата е 800 лв. на семестър. Качеството е... Нямам думи. Мен лично ме е яд, че записах в ПУ. И организацията доста куца. Но поне живея в Пловдив и ми е удобно да ходя в ПУ. Ако сте от друг град, сериозно си помислете дали си струва да записвате тук, таксите почти се изравниха със софийските.
Успех на всички  :-)
Активен

Lady_Sunny

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Info магистратури
« Отговор #7 -: 27.09.2008, 09:33:00 »

Приемът в Пловдивския университет

е по документи. Единственият изпит е по английски език за желаещите да учат магистратура по методика на обучението по този език. Документите се подават през целия септември. Освен завършено висше образование основното изискване към кандидатите е да имат среден успех поне 4.00. Общата бройка на държавната поръчка за магистратури в ПУ е 45 души. Отделно се приемат и желаещите да си плащат. Годишните такси са от 350 до 800 лв. Интересът към магистратурите не е голям, констатират от учебния отдел на висшето училище. Според началника на отдела Димитър Бойков най-голям е броят на желаещите да учат в специалностите от направленията психология, икономика, информатика. Записването е в началото на октомври, а лекциите започват от средата на същия месец.
Извадка от http://www.kadedaucha.com/?id=1314&aid=3507
Активен

Insomnia86

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 61
Re: Info магистратури
« Отговор #8 -: 17.11.2008, 11:06:05 »

Колеги, дали някой от вас има информация съществува ли процедура при която можеш:
1. Ако приемем, че магистратурата е с продължителност 2 години (4 семестъра), да я вземеш за 1 година
2. Да учиш две магистратури едновременно ???
Активен