argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: предложение до декана  (Прочетена 6972 пъти)

mareto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
предложение до декана
« -: 23.04.2008, 10:38:28 »

Здравейте отново колеги, това предложение беше внесено за разглеждане от Декана на ФИФ, днес. Очаквам вашите мнения и коментари. Предложението е отправено първо от частно лице - студент и после като представител на курс.

                                                    Предложение


                                                          До Декана
                                                          На Философско-исторически факултет
                                                          Доц. Д-р Мария Шнитер


От Мария Филчева Филчева, студентка II-ри курс социология, фак.№0609321031; член на Факултетен студентски съвет към Философско-исторически факултет на ПУ “Паисий Хилендарски”








 Уважаема г-жо Декан,
 Отправям към Вас предложение за въвеждане на чуждоезиково обучение на студентите във Философско-исторически факултет на ПУ “Паисий Хилендарски”.
 Идеята на предложението е да се даде възможност за развитие на наличните чуждоезикови знания, с цел конкурентноспособност на пазара на труда.
  Надявам се, предложението ми да бъде взето под внимание и подложено на обсъждане. 







22.04.2008г.
гр. Пловдив                                                                  С уважение Мария Филчева


 Прилагам:
1. Описание на чуждоезиковия курс.

                                                  Описание на чуждоезиковия курс



 Предлагам обучението да се въведе като задължителна дисциплина за студентите от първи курс и като избираема дисциплина за студентите от останалите курсове. За първите то да започне с интензивен курс на обучение през първия семестър и след това постепенно да се надгражда до завършване на семестриалното образование. Задължително като цел на курсовете да се посочи работа със специализирани текстове, изучавани по време на обучението, в оригинал на съответния автор. Знанията на студентите да се оценяват с текущи оценки по време на семестрите и да завършват със средноаритметична, даваща общата оценка за знанията на студентите през този курс.
 За студентите от останалите курсове обучението да дава възможност да се поддържат и развиват чуждоезиковите знания, като освен задължителната уводна част по преговора на наличните знания то да включва и часове по запознаване, превод и дискутиране на текстове в оригинал.
 Курсовете могат да бъдат по четирите основни езика: Английски, Немски, Френски и Руски. При записване в специалността студентът посочва кой език желае да изучава.
   
Активен
Мария Филчева

stel4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: предложение до декана
« Отговор #1 -: 05.05.2008, 10:56:46 »

Предложението е много хубаво надявам се да бъде одобрено :y: :bravo:
Активен
...когато сме в долините търсим реките,когато сме до реките търсим планините.Няма спасение където и да идем.Само там на мястото към което принадлежим можем да живеем живота за който мечтаем!

mareto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re: предложение до декана
« Отговор #2 -: 20.05.2008, 21:05:53 »

Ми, колеги, какво да ви кажа предложението беше отхвърлено, за съжаление или за щастие. Продължаваме по старата система.
То се е видяло, че което както започне така си и остава. Ми това е. Лека сесия на всички.
Активен
Мария Филчева

Stoned Crow

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 102
    • IcoTheLong
Re: предложение до декана
« Отговор #3 -: 21.05.2008, 21:26:40 »

А с какви доводи беше отхвърлено предложението ?
Активен
A Bustle in Your Hedgerow

mareto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re: предложение до декана
« Отговор #4 -: 22.05.2008, 12:41:22 »

Уместен въпрос. Не присъствах на заседанието, но до колкото ми предадоха съдържанието: - кои са студентски съвет, че да ни казват какво да правим. Които иска да учи език да се запише на уроци. Това са глупости.
Доколкото разбрах това са били "аргументите".
Активен
Мария Филчева

d

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re: предложение до декана
« Отговор #5 -: 22.05.2008, 18:51:10 »

Честно казано подозирах, че резултатът от усилията на колежката Мария от 2 курс ще бъде точно такъв. За съжаление..................
Активен

desislavai

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: предложение до декана
« Отговор #6 -: 25.05.2008, 10:32:14 »

Нищо ново за този университет. Сега в Сблъсък сравняваха частните и държавните университети. Хареса ми, че в Нов български може да си избираш какви предмети да учиш. Познавам много хора, които са учили в Нов български и сега работят на доста добри места. Браво на mareto, че се бори за правата си! Дано само не се разочароваш - и без да си социолог е ясно, че % на разочарованите българи е мноого по-голям, от тези на доволните - като гледам май и аз съм се превърнала в един мрънкащите  :hihi:
Активен

Looney_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
  • F Kinef da me ZaTvorQt , LaVka ShTE oTvoRq
Re: предложение до декана
« Отговор #7 -: 14.07.2008, 15:03:19 »

Много жалко наистина .... аз кандидатствам с френски и ако ме приемат социология много ще ми се иска да си продължавам да уча езика ....а няма ли някакви курсове от ПУ по западни езици ????
Активен

Stoned Crow

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 102
    • IcoTheLong
Re: предложение до декана
« Отговор #8 -: 14.07.2008, 18:18:44 »

айде четете малко за да сте по подготвени
http://logos.uni-plovdiv.bg/news.jsp;jsessionid=894F795F90395CDABA535FB3B7899E93?ln=1&id=42&newsPageNumber=1
Активен
A Bustle in Your Hedgerow

mareto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re: предложение до декана
« Отговор #9 -: 15.07.2008, 12:33:08 »

ами колеги от 16.06 e излязъл отговор от катедрата, който е публикуван на сайта на факултета. Всичко от тук на сетне зависи от вашата готовност и желание да учите език.
« Последна редакция: 15.07.2008, 12:57:55 от Kelli_Mutu™ »
Активен
Мария Филчева

Looney_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
  • F Kinef da me ZaTvorQt , LaVka ShTE oTvoRq
Re: предложение до декана
« Отговор #10 -: 17.07.2008, 14:19:31 »

 :D  прекрасно !  :bow: :bow: :bow:
Активен

bqrqn4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 475
  • Философия
Re:предложение до декана
« Отговор #11 -: 08.09.2009, 13:03:18 »

Тъй като тази година съм 1ви курс философия ми е малко неясно какво става с изучаването на език ще има ли въобще таковаи как може да се запишеш ако има?
Активен