argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Съвсем скоро подфорумът ще се влее към Студенти  (Прочетена 3757 пъти)

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

Тези дни ще гледам да преместя темите към Студенти и/или Архив-а (неактуалните няма да ги държим, я). След което Админа ще махне този подфорум и ще остане един по-голям Студенти, който ще е за всичко, касаещо обучението на нашите студенти и взаимоотоношенията им с Университета, включително и дейността на Студентски Съвет. Докато се извъшрва прехода може да има някои по-странни моменти, защото сме двама независими един от друг и относително заети души, ама се надявам до седмица да сме готови. Макс.
« Последна редакция: 30.03.2009, 23:28:50 от sairax »
Активен
Физически Факултет

btilov

  • Гост

Категорично не съм съгласен, ако го направето това, по-добре да няма въобще тук в този форум раздел "Студентски съвет".
Моля Ви прочете какъв е замисъла на Студентския съвет като структура по смисъла на Закона за висше образование в чл. 72 и чл.73. Нека да не бъркаме нещата.
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

Виж какво, аз не съм юрист, а вече не съм и студент, така че хич не ме интересуват разни там глупости. Аз се занимавам с форума, интересува ме как да го направя по-подреден и удобен за хората. Ако ми намериш текст в закона, където да пише, че трябва да ти поддържам отделна безполезна секция за СС - моля, заповядай. Когато СС стане реално работеща структура, от която студентите имат полза (те 90% не знаят, че има такова животно и за какво служи, за каква полза си говорим), тогава пак се обади. На интернет форумите си има други правила - щом към теб няма интерес (90% от темите тука не касаят всъщност СС), значи няма нужда от теб като нещо отделно. Теми за СС ще си има, и то залепени да стоят най-отгоре, като (уж) важни. Нови теми за СС ще може да се пускат без проблем. За какво ти е отделна "секция"? Тук не е някаква бюрокрацийка, където всеки получава местенце, само защото го има. Единтсвената ми грижа, поне на мен, е удобството и ползата за ползващите форума. Сметнал съм, че сливането ще е по-удобно и полезно, представил съм гледната си точка и тя беше одобрена. Даже точно по това предложение възражения нямаше. Ако можеш да посочиш смислен аргумент, че отделно място за СС на форума ще е полезно и удобно за потребителите (не за теб или за мен, или за който и да е отделен човек), аз лично ще го взема предвид, а вярвам, че и администратора ще му обърне внимание. Ама да е смислен, а не "виж закона". За закон, регулиращ съдържанието и структурата на интернет форумите аз не съм чувал и съм във висша степен убеден, че скоро няма и да чуя.

Айде със здраве и вместо да ревеш за отделно място на форума, помисли какво искаш да постигнеш със форумното си присъствие, дали успяваш да го направиш и ако не - как да го направиш. Защото аз лично неведнъж съм насочвал студенти, пишещи тук за проблемите си, да се обърнат към СС за помощ, но почти не си спомням да съм видял теб (уж председателя на СС) да го правиш, да не говорим пък конкретно да се заемеш с кой да е от тези проблеми.
Активен
Физически Факултет

btilov

  • Гост

Уважаеми господин “Глобален администратор”,

Нещо май бъркаш нещата и ми се струва, че изискването ти е с доза личен привкус.
Като не студент и голям администратор ще ти кажа едно, ако администрираш университетски форум като звено от информационното обслужване на тази институция, би трябвало да знаеш, че Студентски съвет е неизменна част от университета
или Според чл.72 ал.1 от Закона за висшето образование “Орган за защита на общите интереси на обучаващите се е Студентският съвет”, определяйки го като единствената законовоопределена организация, която се занимава със защита на социалните интереси на студентите. Което само по себе си, дори и с неактивен подфорум предполага да има такова място, а активността не я определяш нито ти нито аз, това зависи от интереса на студентите (все едно целия този форум блика от активност).

Това, че не искаш да прочетеш нещо, което е законово регламентирано, това си е твой проблем, не смятам, че имаш право  да категоризираш и обезсмислящ Студентски съвет с думите си: “Когато СС стане реално работеща структура, от която студентите имат полза (те 90% не знаят, че има такова животно и за какво служи, за каква полза си говорим), тогава пак се обади”,
защото това е доброволна структура от студенти за студенти и когато има само консуматори и големи разбирачи (които критикуват без да са особено запознати) като теб няма как да има дейност!
Дали организацията работи или не, това си е твое предположение и може да има сериозност като становище само и единствено ако си се занимавал с подобна социална и доброволна дейност, която има повече негативи, отколкото позитиви, сблъсквайки се постоянно с апатия и демотивираност като отношение на масата. За насочването на студентите към Студентски съвет ти благодаря, само че не знам как си ги насочвал, когато нямаш никаква представа за дейността ни.
Нека да не забравяме, че Студентски съвет е доброволна организация от студенти, които нямат финансов стимул и имат и много други задължения и когато се опитват да правят нещо и то доброволно намират сили и време да продължат да се занимават с това, въпреки, че се сблъскват с отношения и мнения аналогични на твоите. А дали аз съм уж, муж или вуж Председател го определя екипа, с който работя, но не и ти и ще се радвам да се запознаем лично, за да ми обясниш как да бъда по-добър Председател.
Повече за нашата дейност може да се запознаеш от дадения отчет за период 2005-2007 (като се има напредвид, че това е направено за 2 години и преди това нямаше дейност):  https://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=3000.0

Уважаеми господин “Глобален администратор”,

сега пий една студена вода и се успокой малко и другия път помисли преди да пишеш обвинителни писма и да даваш “компетентни” становища без да си запознат с нашата дейност.
Активен

~Нели~

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
  • физически факултет

Здравей, lowstef,
напънло разбирам аргументите ти, но все пак не мога да се съглася с тях.Подфорумът на СС може да не е много активен, но е нужен.Ти като бивш студент би трябвало да си наясно с това.
Също така като член на СС не мога да подмина грубите ти забележки към нашата организация.
Нека ти напомня, че в случая е напълно излишно да си юрист, за да си вършиш работата, а именно да поддържаш този форум.До колкото ми е известно в задълженията ти не влиза ревизия на дейността на СС.Така че остави коментарите по наш адрес на компетентните лица и не си превишавай правата.
Активен
Ти виждаш нещата и питаш "защо?". Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не"?

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council

Хм... колкото и да не ми се иска, за съжаление съм принуден да взема отношение по темата. Омръзна ми да пиша все едни и същи неща на очевидно все един и същ тип хора. Ако сте запознати с историята на науката, най-вероятно знаете за историята, която ще ви разкажа накратко.

Преди много много години в една далечна галактика живял един човек на има Птолемей. Веднъж той казал, че Земята стои в центъра на Вселената, а всичко останало се върти около нея. На всичко отгоре хората му вярвали и то много упорито. Така всичко си било много добре, докато не се появил човек на име Николай Коперник, който взел, че изръсил, че Земята не е център, а напротив. На всичко отгоре взел та го доказал и математически за зла участ на Птолемей и Църковната власт.

Студентите в Пловдивския университет за съжаление много ми приличат  на онези последователи на Птолемей, които въртят целия свят около себе си и не поглеждат по-напред от собствения си нос . На тях обаче никой не им е виновен, че не знаят за съществуването на СС. Отдавна в университета има хора като Николай Коперник, които се опитват да им отворят очите за разни работи. Хората от организацията в последните няколко години се постараха да направят каквото могат по този въпрос. Крайно време е да се престане с това бебешко хленчене по адрес на СС, защото ако мозъците на някои хора не побират нещо, ще трябва да им го обясня по най-простия възможен начин - ДА РИТАШ СТУДЕНТСКИ СЪВЕТ, ТОВА ОЗНАЧАВА ДА РИТАШ СОБСТВЕНИЯ СИ ЗАДНИК. Студенстски съвет не е нещо което е отделно от студентите и което като не те кефи можеш да го заливаш с куп бълвочи, защото СС са студентите, а щом няма СС, значи няма и студенти, няма и студентско мение. През цялото време, в което съм се занимавал с това, най-големи спънки са създавали хора като теб lowstef - с лекомислието и празните си приказки. Докато ти си бил така любезен да преразпределяш потока от затруднени студенти с проблеми, аз си чуках главата да ги пращам по конференции, да им организирам мероприятия или да им вземам незаслужени заверки (за последното съжалявам и до ден днешен). И ако работата на СС е неизвестна за някои (по точните статистически данни на lowstef-90 %), то причината е в това, че малкото хора, които са с оцелели лични ценностни системи, просто не смогват да се справят със задачите, които "компетентните" критици като теб им поставят.

Ако работата на Студентски съвет е ощетила или е била недостатъчна да помогне на нуждаещи се от помощ студенти - ПОДНАСЯМ СЪРДЕЧНИ ИЗВИНЕНИЯ НА ВСИЧКИТЕ 90 ПРОЦЕНТА!!!

Но на теб, lowstef - не. Както сам каза, ти вече не си и студент, а и се съмнявам, че някога си бил такъв в истинския смисъл на думата. Студентите не се плюят за работата, която са свършили или вършат в момента (не си спомням да съм изразявал някакво негативно становище по адрес на работещите по форума), студентите си помагат, работят заедно в името на общи каузи. Една от тях е СС да се превърне в организация с повече членове и авторитет в университета, за да е наистина полезна за повече студенти. Всичките ни усилия, както и работата на този раздел от форума цели това. Затова, МОЛЯ най-чистосърдечно, нека поне този път да си помогнем или поне да не си пречим. Не искам да се обичаме, а просто да се уважаваме.

Сърдечни поздрави на цял Пловдив, Георги!!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council

Апропо, по логиката на сходните теми и коментари, бихте могли да слеете всички  раздели във форума и да ги вкарате като подтеми на раздела за Пловдивския университет. В крайна сметка всичко това касае университета ни, нали!? А какво по-голямо улеснение за хората, които търсят теми и информация за СС от това като влязат във форума, да могат веднага да се ориентират.

Правя коментарите със забележката, че не съм компетентен по въпроса с форумите. Ако това звучи глупаво, моля да ме извините!!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

Такам, провокацията беше успешна, сега да вземем сериозно да поговорим.

Засега нищо няма да пипам тука, докато не се разберем. Нарочно ви ръчнах по-грубичко, за да ви напомня, че на форума не е само тази секция и може от време на време да обръщате внимание и на другите неща. И не само по тази причина, де, част от другите ще ги разберете по-долу.

Първо, да се извиня. Повечето казани неща не са всъщност моето мнение. Казах ги за да предизвикам реакция. За да не се отричам от думите си едно по едно, моля приемете, че се извинявам изобщо и дайте да видим как да подобрим нещата. Защото поне за това надявам сеще се съгласите - нещата търпят подобрение. Този разговор обаче не ми се води форумно. Тромаво е, а и някак все успявам да не се изразявам съвсем добре. Каня ви да ис харесате до края на месеца една дата и час и да вземем да се видим на по бира/кафе/чай/сок и да поговорим. Защото темата за СС всъщност ми е доста на сърце и много ме е яд, че по мое време нямаше такова нещо. Ако имаше, почти сигурно щях да съм от доста активните тогава.  Та искам да кажа, че ми пука и бих искал да поговорим с колкото и които от вас смятат за нужно. Дотогава все пак ще ви оставя една по сериозна тема за размисъл:

Каква е всъщност нуждата от отделна секция за СС? Никога не съм казвал, че не трябва да присъствате на форума, но за какво всъщност ви е необходимо отделно място? Няма ли да е по-добре да има една, голяма секция за студентите и техните въпроси/нужди, където СС да е един от важните "играчи", вместо да имате отделно местенце, което не само, че е с малко активност, ами е и малко посещавано? Една метафора, надявам се да я разберте - кое ще е по-успешно за една рекламна кампания - всички плакати да се скупчат на две-три слабо посещавани места, но да са само за съответното събитие или да ги пръснете на много места с много хора, пък дори и това да значи, че ще има и други плакати покрай вашите?

Изобщо не отричам, че трябва да присъствате на форума и дори мисля, че не сте достатъчно активни. Но помислете си дали наистина имате нужда от отделно място. Какво печелите от това обособяване (не казвам, че съвсем нищо не печелите) и дали не губите повече?

А ако си мислите, че поддържането на форум е нещо повече от доброволен (и понякога къртовски) труд... Е, пак си помислете. Аз лично поддържам таман четири, заедно с този. А ако мислите, че съм получил каквото и да (освен малко благодарности) за трите дни лудо бачкане, за да се проверят работите от състезанието по физика и после да се наберат и качат резултатите и това да стане възможно най-бързо за удобство на бъдещите ни студенти, пак не сте познали. Точно в момента в момента водя часове, което не ми влиза задълженията и определено не ми се заплаща, де факто дарявам безвъзмездно труд на Университета. Но се наложи, защото колежката по спешност влезе в болница и няма да се върне до края на семестъра, а някой трябва да води тези часове, за да могат студентите да научат нещо. Та нека не парадираме с безкористност и добри намерения - много добре ги разбирам, уважавам ви за работата ви, но не сте само вие и не ви дава право на високомерие.

Повтарям поканата си за лична среща.

Чао и весели празници! :-)
Активен
Физически Факултет

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council

Най-напред веднага да се изясним отзад-напред. Високомерие не съм искал конкретно аз да показвам, а и вярвам другите също. Всичките ни реакции са по адрес на защитата на тъй или иначе много малкото ангажирани с тази дейност хора в университета. С думите си искам само да изразя уважение и признателност към колегите които в момента се занимават с това. Просто нещата трябваше да бъдат казани по този начин, за да стане ясно, че СС не е бюрократична машина или нещо подобно, което стои само формално някъде из сайтове и форуми, а е група от млади хора, които се опитват да развият описаната в закона за висшето образование дейност в университета, въпреки многото трудности, които са налице. Знам, че може и да изглеждат някои неща самохвални, но целта ми не е била подобна, просто ефектът беше неизбежен, но се надявам, че с това уточнение поизяснявам нещата.

Относно отделното място: Аз лично силно се опасявам, че ако темите за СС и Студенти бъдат слети, ще настъпи разпиляване на информацията, която се опитваме да дадем. И без това в момента пак има теми, дето не им е там мястото. Просото поради нефункционалността на сайта ни в момента (просто е много трудно с хората), форумът ни остава единствената виртуална връзка със студентите и ни дава възмойност да ги информираме навреме за събития. Някои от нещата, които се пускат като информация нямат за цел да предизвикат дискусия, а просто да дадат информация и да отговорят на допълнителни въпроси. А и всичко това има и друг психологически според мен ефект. Когато нещата са на едно отделно място, първо придават повече тежест на организацията и второ, когато се влезе вътре се виждат нещата накуп, което дава и допълнителна представа за дейността, която според мен се разширява лека полека. Едно такова отделно място също така обозначава и важността на подобен орган, съществуващ в университета. Надявам се, че с времето повече хора ще се заинтересуват и ще се захванат с това. Не може все едни и същи студенти да се мъчат да правят нещо - в крайна сметка всички се изчерпваме.
Освен това не мисля, че Студентски съвет трябва да страда от това, че хората във форума си праскат теми кой където си иска.

А за грубостите - не мисля, че това е начинът. Просто се поставя въпросът и се обсъжда, без излишни разправии.
Относно срещата: За съжаление в момента съм извън страната, защото участвам в програмата Сократ-Еразъм, но предполагам, че колегите могат да намерят време, но не искам все пак да отговарям вместо тях. Аз обаче леко озадачен от идеята на тази среща, защото при положение, че успяхме да извоюваме подобаващо място на организацията на сайта на университета, съвсем нормално ми се вижда да има подобно и във форума, но това си е мое мнение все пак.

Поздрави, Георги!!!

Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones