argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: две години за една  (Прочетена 5715 пъти)

diavol4e

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
две години за една
« -: 24.04.2008, 15:09:00 »

имам един въпрос :сега завършвам първи курс политология и за следващата учебна година се чудя да ли да не запиша две години за една т.е.2-ри и 3-ти курс заедно?много ли е трудно следващите години по тази специалност    :-(
какво се учи какви са преподавателите и трудни ли са изпитите?
не ми е ясно как се ходи едновремено на лекциите и на 2-ри и на 3-ти курс     
а изпитите стават 12 13 изпита за сесията което е много...   :vomit: ако някой знае нека да ми каже плийс
можели човек да вземе толкова много изпити на веднъж

какво ще кажите.....
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: две години за една
« Отговор #1 -: 24.04.2008, 15:34:51 »

Политология във ФМИ? Не съм чувала да е възможно в ПУ да се вземат по 2 години на веднъж, но може и да съществува. Успех! И все пак, политология във ФМИ????

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: две години за една
« Отговор #2 -: 24.04.2008, 15:45:12 »

Специалност Политология във ФМИ няма.

Но въпроса ти е в ПРАВИЛНИЯ форум :) ФМИсти разбираме от всичко и затова ще ти обясним и как става :)

За да вземеш 2 години за една, трябва да минеш на индивидуален план на обучение с научен ръководител. Това става с молба до декана на факултета, в който се изучава въпросната специалност (Политология в случая ;) ).

Ако декана се навие и ако успееш да склониш някой да ти стане научен ръководител ти се изготвя план с изпитите, които трябва да вземеш ;) След това ти остава само да следиш за дати и да се явяваш. После можеш и за 1 година да изчистиш целия списък или да протакаш ;)

Разбира се цялата процедура работи само ако ръководството на факултета ти е читаво. Във ФМИ това е дългогодишна практика ;)

Поздрави
           Ники

P.S. Моля те за напред във форума на ФМИ пускай само теми пряко свързани с ФМИ
« Последна редакция: 24.04.2008, 15:47:58 от Ники Вълчанов »
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

dochito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: две години за една
« Отговор #3 -: 03.06.2008, 21:20:56 »

рябва да минеш на индивидуален план на обучение с научен ръководител.  ????????????

Вълчанов, не се обиждай, но що за глупости са това !

Аз изкарах пътви и втори курс за една година, сега карам 3-ти и 4-ти, и никога не ми е назначаван научен ръководител, да не говорим за индивидуален план!

Тези неща, които ти изброяваш може и да ги има , но само в правилника на факултета. Процедира се по следния начин : взема се молба до декана, молиш да посещаваш учебните занятия по еди кои си дисциплини, както и да положиш изпит по изброените дисциплини в  края на триместъра. После като те одобрят от учебен отдел ти дават протокол и така се явяваш на изпитите от по горния курс. Ако ти съвпадат дати : е това си е твои проблем :)


това е от мен :)
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: две години за една
« Отговор #4 -: 04.06.2008, 10:52:59 »

рябва да минеш на индивидуален план на обучение с научен ръководител.  ????????????

Вълчанов, не се обиждай, но що за глупости са това !

Аз изкарах пътви и втори курс за една година, сега карам 3-ти и 4-ти, и никога не ми е назначаван научен ръководител, да не говорим за индивидуален план!

Тези неща, които ти изброяваш може и да ги има , но само в правилника на факултета. Процедира се по следния начин : взема се молба до декана, молиш да посещаваш учебните занятия по еди кои си дисциплини, както и да положиш изпит по изброените дисциплини в  края на триместъра. После като те одобрят от учебен отдел ти дават протокол и така се явяваш на изпитите от по горния курс. Ако ти съвпадат дати : е това си е твои проблем :)


това е от мен :)


cool   :y:

хехе много добре ...
значи имало и други начини ... ФМИ РУЛЗ :D:D:D:D

Аз съм виждал тази процедура при Петър Събев от моя курс. Той премина на индивидуален план по този начин и понякога ходеше на редовните дати, понякога сам си уреждаше дати ... общо взето варианта беше страшно гъвкав и удобен. В неговия случай той не го направи за да вземе 2 години за 1, но можеше!
Митко Благоев също взе 2 години за 1 (май по същия начин)

Поздравления dochito (BTW познаваме ли се, пиши в ICQ има ми го в профила тук във форума)
малко хора правят това, а според мен е много добре човек да има 1-2 години по-ранен старт пред връсниците си :)

Salutes
     Ники
« Последна редакция: 04.06.2008, 11:33:36 от Ники Вълчанов »
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

Vety

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: две години за една
« Отговор #5 -: 25.08.2008, 21:32:48 »

ами честно казано е сложно   :-( но не е невъзможно.аз самата исках да запиша 3 и 4 год на веднъж но не мога да си го позволя а пък съм задочно и ще си навлека  малка обърнвация на главата :cry: Иначе идеята е супер защото може и изпитите да са в повече но за една година ще минат и няма разточителство :-D
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: две години за една
« Отговор #6 -: 26.08.2008, 13:34:18 »

Две години за една е проблем, не толкоз заради удвоеният обем материал и изпити, а защото често лекциите, упражненията и изпитите на х и х+1 курс съвпадат като време и е физически невъзможно да си едновременно на двете места, все пак не си квантова частица, хихи! А все пак се налага някои упражнения и лекции да се посещават...

Това все пак се отчита и затова се преминава на индивидуален план на обучение. Защото няма как да те има в протоколите и на х и на х+1 курс и да си с 2 факултетни номера, прекалено шизофренично ще е!
« Последна редакция: 26.08.2008, 13:35:59 от Светослав Енков »
Активен

zero-dev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: две години за една
« Отговор #7 -: 27.08.2008, 17:05:18 »

Има ли вариант да се вземат 2 години за 1 от началото, т.е. още от първи курс? По кое време е нормално да се премине на такъв индивидуален план на обучение? Тази година ще съм в първи курс, но мисля да се възползвам от това ако има възможност.
Активен

dochito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: две години за една
« Отговор #8 -: 10.09.2008, 23:45:53 »

ти май не четеш какво пише а направо си питаш :)

да има, стига да имаш желание, декана е точен и не вярвам да убие ентусиазма на някой ! Просто отиваш говориш с него и той ти подписва една молбичка въз основа на кояти ти дават протоколи и ти с тези протоколи се явяваш.


  Относно това че съвпадат лекциите, да верно е, но въпроса е до колко е нужно да се посещават определени лекции. Няма да изброявам кои лекции няма смисъл да се посещават защото това е строго индивидуално, всеки си преценява сам за себе си кое му е интересно и кое мисли че ще му е нужно. За мен най важни бяха избираемите, колкото и смешно да звучи.

   Другото което също не е мн приятно е че по време на сесия изпитите идват малко множко, но определно не са и нечовешко много.

в заключение ще кажа че ако човек се бори само за дипломата и вече си има работа която му харесва , както е в моя случай определено си заслужава да се напъне малко и да вземе следването за 2 години :)



Активен

dochito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: две години за една
« Отговор #9 -: 10.09.2008, 23:50:08 »


относно :

Поздравления dochito (BTW познаваме ли се, пиши в ICQ има ми го в профила тук във форума)
малко хора правят това, а според мен е много добре човек да има 1-2 години по-ранен старт пред връсниците си :)

мерси, само чакай да видим какво ще направим сега на ДИ, че нещо малко съм се притеснил :(

Да познаваме се, от миналият 8-ми дето бяхме на Чепеларе.

Ще кажа на Алекс(мисля че той ти има телефона), някои път като ходим с него на кафе да ти звънне да дойдеш и ти и да доведеш някакви мадами , ама без приятелката ми да разбере  :-D :evil:
Активен

radko87

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 112
  • Stupid man :D
Re: две години за една
« Отговор #10 -: 16.09.2008, 15:28:46 »

Това за 2-за 1 ..... питах в учебен отдел и инспектораката ми каза че се записва примерно 3-ти курс
ако нямаш невзети изпити се подава молба до декана за паралелно изучаване на 3-ти и 4-ти курс
След като ти е одобрят ходиш на всичко за изпитите от 4-ти си зимаш протоколи и си готов.

Това с ходенето на лекции и упражнения не мисля че е кой знае какъв проблем ... Според мен по скоро ще стане напечено прес сесията като се наложи да се вземат х2 изпити.

На хората дето мислят да го правят за 1и 2-ри курс бих препоръчал ако не са наясно с математиката да не го правят.
Активен
Sun Certified Java Programer/OCJP/ - От Sun спомен нема .....