argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: ИЗБИРАЕМИ ДИСЦИПЛИНИ  (Прочетена 5887 пъти)

V.M.

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
ИЗБИРАЕМИ ДИСЦИПЛИНИ
« -: 29.05.2008, 17:44:22 »

Въпросът ми е до колегите от по-горните курсове. Кои от избираемите дисциплини за втори курс, първи семестър има смисъл да бъдат записани и от кои ще имаме полза от тях в по-нататъшното си обучение? А също така смятам да запиша не 2 дисциплини с общо 9 кредита, а 3 дисциплини с общо 18 кредита? Това ще има ли някакъв ефект по-нататък. Всмисъл, ако натрупам по-рано необходимия брой кредити, може ли в по-горен курс да не записвам избираеми дисциплини. Надявам се на бърз отговор  :wink: Благодаря предварително за отделеното внимание  :-)
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: ИЗБИРАЕМИ ДИСЦИПЛИНИ
« Отговор #1 -: 29.05.2008, 17:57:16 »

За повечето кредити- знания. Имаче, всеки семестър трябва да се записват избираеми дисциплини за най-малко 9 кредита. Изключението е първият семестър на 5 курс, когато кредитите трябва да са 6. Вторият семестър на 5 курс избираеми дисциплини не се записват.
Колкото до първия семестър на 2 курс, аз лично записах Антични правни системи и Психология на правото, така че само от тях имам впечатления. Доволен съм и предполагам, че и останалите дисциплини са на ниво, особено като имаме предвид преподавателите! Запиши каквото те влече и няма да сбъркаш!  :y:
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

V.M.

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: ИЗБИРАЕМИ ДИСЦИПЛИНИ
« Отговор #2 -: 29.05.2008, 18:38:21 »

Много благодаря за изключително своевременния и бърз отговор  :bow: Значи няма възможност ако по-рано бъдат натрупани кредити, по-късно да се освободиш от записването на избираеми дисциплини  :roll: Явно не съм разбрала правно. Пак благодаря за бързия отоговор  :-)
Активен

LightOne

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: ИЗБИРАЕМИ ДИСЦИПЛИНИ
« Отговор #3 -: 04.06.2008, 14:32:42 »

Цитат
Значи няма възможност ако по-рано бъдат натрупани кредити, по-късно да се освободиш от записването на избираеми дисциплини 

Това сигурно ли е?Аз пък получих инфо, че е обратното. :?
Активен

V.M.

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: ИЗБИРАЕМИ ДИСЦИПЛИНИ
« Отговор #4 -: 04.06.2008, 17:15:58 »

Оказва се наистина, че информацията е малко противоречива. Но като че ли в обобщение на всичко, което съм чула дотук - няма да ни бъде излишно ако запишем някой и друг кредит отгоре. Аз лично записах: Психология на правото, История на МО и Антични правни системи, и трите са с по 6 кредита. Надявам се, че няма да ми дойдат в много, като се има предвид че според всички от по-горните курсове избираемите дисциплини са леки и се получават само високи оценки на тях  :wink: :-P
Активен

jikoniko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: ИЗБИРАЕМИ ДИСЦИПЛИНИ
« Отговор #5 -: 04.06.2008, 20:19:48 »

Здравейте ,колеги-аз все още се чудя и не съм избрала изборни дисциплини за догодина.Наиститина ще ми е много полезно,ако колегите от по-горните курсове споделят впечатленията си от изборните дисциплини за 2-ри курс,Ісеместър.А някой има ли информация за останалите изборни дисциплини-например за Юридическите лица с нестопанска цел и за другите?Всяка информация ще е полезна.Благодаря предварително.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: ИЗБИРАЕМИ ДИСЦИПЛИНИ
« Отговор #6 -: 04.06.2008, 22:00:25 »

Колкото  и  дисциплини  да  запишеш  -- все  6-ци  ще  имаш!  ако  има  начин  и  пет  избираеми  да  запишеш   --няма  да  сбъркаш!  :-)

повече  инфо  съм  дал  при  задочниците  --виж " втори   курс  --задочно"  :-)
« Последна редакция: 05.06.2008, 08:16:48 от Kelli_Mutu™ »
Активен
Всичко е любов

jikoniko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: ИЗБИРАЕМИ ДИСЦИПЛИНИ
« Отговор #7 -: 14.06.2008, 23:57:12 »

Здравейте ,колега ,погледнах темата,за която говорихте ,но така и не получих информация относно избираемата дисциплина "Юридически лица с нестопанска цел".Ще съм много благодарна ,ако някой сподели мнението си относно тази дисциплина-от кой се води,как протича изпита и т.н.Ако може информация и за изпитите като цяло през ІІ курс право.Благодаря и очаквам отговори. :-)
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re: ИЗБИРАЕМИ ДИСЦИПЛИНИ
« Отговор #8 -: 15.06.2008, 01:07:22 »

ЮЛНЦ го води доц. Веселин Христов / гражданско право -ОЧ/. като цяло полезен и не мн. труден предмет.
за изпитите от 2-ри курс няма  какво да се притесняваш - не са трудни
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re: ИЗБИРАЕМИ ДИСЦИПЛИНИ
« Отговор #9 -: 15.06.2008, 10:38:31 »

ЮЛНЦ е сравнително сериозна избираема дисциплина.Не знам защо в ПУ се учи като избираема,като после по ТП тази материя е много ценна и нужна.И не само там.Иначе не разчитайте на лекции по ЮЛНЦ(ако искате да научите нещо,което ще Ви е от полза),учебникът на Голева и Стойчев е перфектен.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

SUN`way

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re: ИЗБИРАЕМИ ДИСЦИПЛИНИ
« Отговор #10 -: 02.07.2008, 20:32:48 »

При нас миналата година ЮЛНЦ и Психология на правото отпаднаха... въпреки, че доста хора ги бяха записали, нз защо така се получи. В този контекст - добре е направила колежката, че е записала 3 избираеми..
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re: ИЗБИРАЕМИ ДИСЦИПЛИНИ
« Отговор #11 -: 02.07.2008, 21:24:49 »

Ми май заради преподавателите(Христов и Янков бяха възпрепятствани) и ЮЛНЦ и Психологията отпаднаха за второкурсниците тази година(т.е миналата).
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re: ИЗБИРАЕМИ ДИСЦИПЛИНИ
« Отговор #12 -: 02.07.2008, 21:29:47 »

а някои може ли да каже нещо за судебна медицина, съдебна психиятрия, и танатология. и криминологогията - тя май е при проф. Аидаров. с него горе долу се знаем ама все пак...
и по принцип ми е интересно танатология или съд. психиятрия е по добре.
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: ИЗБИРАЕМИ ДИСЦИПЛИНИ
« Отговор #13 -: 03.07.2008, 08:28:44 »

Запиши съдебна медицина. Лекциите са много интересни и се презентират във ВМИ. Няма да сгрешиш  :y:.
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: ИЗБИРАЕМИ ДИСЦИПЛИНИ
« Отговор #14 -: 05.07.2008, 20:11:27 »

Запиши съдебна медицина. Лекциите са много интересни и се презентират във ВМИ. Няма да сгрешиш  :y:.
Определено!  :wink:
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re: ИЗБИРАЕМИ ДИСЦИПЛИНИ
« Отговор #15 -: 05.07.2008, 22:40:01 »

ами за съд. психиятрия някакво мнение?
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: ИЗБИРАЕМИ ДИСЦИПЛИНИ
« Отговор #16 -: 06.07.2008, 09:37:27 »

Аз съм доволен от дисциплината като цяло и изпита в частност... ;) Затрудних се, обаче, в известна степен, с болестите...
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

Britney

  • Гост
Re: ИЗБИРАЕМИ ДИСЦИПЛИНИ
« Отговор #17 -: 13.08.2008, 20:01:32 »

Ако са ми интересни всички избираеми дисциплини, може ли да запиша всички или има ограничение за броя ? :-) Защото особено в 4 курс са много интересни !
« Последна редакция: 13.08.2008, 20:25:15 от Britney »
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re: ИЗБИРАЕМИ ДИСЦИПЛИНИ
« Отговор #18 -: 13.08.2008, 20:59:32 »

няма ограничения душице, но при положение че ще имаш търговско, трудово и право на ЕС и ти събират нъм 3000 стр. да научиш за един семестър надали повече от два ще искаш да запишеш.
иначе и на мен много ми харесват ама за съжаление това е положението. иначе ако искаш можеш пак да си ходиш на другите лекции и да си слушаш, но няма да държиш изпит.  :wink:
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

Britney

  • Гост
Re: ИЗБИРАЕМИ ДИСЦИПЛИНИ
« Отговор #19 -: 13.08.2008, 21:02:30 »

Ами да сигурно така ще стане ! :-) Все пак имам мерак - това е важното !  :wink: Благодаря за отговора, law_master:sun:
« Последна редакция: 13.08.2008, 21:04:19 от Britney »
Активен