argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Контролен съвет (КС) при Студентски СЪвет (СС!) ?  (Прочетена 4898 пъти)

Stoned Crow

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 102
    • IcoTheLong

Въпроса ми е кой е председател на  КС при СС, тъй като когато някой студент има  конкретни оплаквания към действията на Лица(е) от студентски съвет трябва да знае към кого да се обърне!?

Поздрави
Активен
A Bustle in Your Hedgerow

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Борис  Тилов  !  Защо  не  погледнеш  във  форума?  Мисля  че  е  той! :wink:(Лично  не  го  познавам)
« Последна редакция: 30.05.2008, 20:57:46 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

Stoned Crow

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 102
    • IcoTheLong

Този е председателя на СС! Мене ми трява председателя на КС. Има си хас Тилов да е председател и на КС...
Активен
A Bustle in Your Hedgerow

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council

Не си спомням дали при преструктурирането на Студентски съвет избрахме контролен съвет (което ще стане обезателно, ако досега не е направено), но съм длъжен да уточня, че Контролният съвет не притежава правомощията да следи за работата една или друга фигура. Контролният съвет следи за правилното провеждане на различните административни процедури според правилника на съвета. Тоест, Контролният съвет следи за колективната работа, а не за оплаквания по адрес на един или друг човек.
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

Stoned Crow

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 102
    • IcoTheLong

Да обаче точно това трябва да прави - да следи за работата, както на отделни лица от СС, така и за цялата дейност на съвета. Поне аз така си мисля! https://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=1662.0  "ако не е направено до сега, ще стане обезателно"...  8-) Ми айде де... предлагам (като активен студент) управителния съвет да дублира представителите си в Контролната комисия, така СС сам ще контролира себе си...  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D
« Последна редакция: 01.06.2008, 02:07:37 от StonedCrow »
Активен
A Bustle in Your Hedgerow

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council

Дори според цитирания от теб линк, никъде не се споменава за контрол на работата на лицата в Студентски съвет. Готов съм да споря много на тая тема, но просто нямам толкова време. Да не говорим, че цитираш стар правилник . Тази година се внесоха промени. За контролния съвет мисля, че си остават същите нещата, но пак повтарям - КС следи за спазването на правилниците и процедурите. Ако някое лице ги е нарушило, то това е друг въпрос. Но запомнете нещо много важно - СС страда от изключително осър недостиг на кадри. Просто въпросните активни студенти, към които ти се се самопричисли, Христо, не се ангажират с почти никаква работа, а предпочитат да считат за съществуващ съвета само, когато им трябват средства за някакво мероприятие. Какъв контрол да оказваш някого за дейност, която понякога едва мъждука и как да се караш и санкционираш някои, като виждаш, че той е сред малкото, които вършат нещо, а друга алтернатива просто няма. Болно ми е, че го казвам, но истината си е истина. Ако имаш проблем с някого от организацията, яви са на някое от заседанията и си постави проблема ребром. Контролният съвет може само да констаира дали в оплакването ти има нарушаване на административна норма.
Съветът ми е да се избягват подобни административни нападки, които според мен са безсмислени. Ако някой е загрижен за дйността на организацията, моля да помогне активно не само с думи, а и с дела.
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

GOOD

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 189
    • Направи нужното.... не бъди послушен !!!

АХхах до тем ли го докарахме, да се оплакваме от някой колега ???
То от преподавателите няма на кого да се оплаче човек а ти си тръгнал от колеиге.


Остави тези вятърни мелници и си реши сам проблемите.
Активен

Stoned Crow

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 102
    • IcoTheLong

Проблемите са отдавна решени :D
Активен
A Bustle in Your Hedgerow