argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Студентски съвет - Недоразумение или... ?  (Прочетена 4329 пъти)

Stoned Crow

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 102
    • IcoTheLong

Казвам се Христо Христозов – председател на СИАК „проф. В. Велков”. Значи крайно неприятно ми е да се занимавам с глупостите в ПУ, кофти е да занимавам и Вас. Става въпрос за пререкание между преседателя на Студентски Съвет (по на долу само СС) г-н Борис Тилов (по надолу Б.Т.) и мен преди известно време. Ще започна малко от далече за да може Уважаемият съфорумец да придобие една по ясна представа за случилото се, като го моля да прояви търпение и прочете големия пост.

Студентския историко-археологически клуб „проф. Велизар Велков” (по надолу СИАК) при ПУ, като част от университета и представляващ кръг от студенти, занимаващи се с определен вид учебна дейност http://logos.uni-plovdiv.bg/site.jsp;jsessionid=EFCA851D55500FF1167307DA19D59FE9?ln=1&id=80 , естествено има правото да се ползва от облагите, които дава паричния фонд на СС както всички студенти в ПУ. Тъй като ръководството на СИАК винаги се е ползвало с добри отношения с СС, това бе продължено и през последната година от настоящето ръководство (Христо Христозов, Гергана Андонова – секретар), основно с поддържане на връзки с Героги Добриков и Пламен Михайлов(наш представител преди да завърши миналата година). Така СС подпомогна националните студентските четения организирани от СИАК през 11-12 май 2007 г.

Така СИАК сега реши отново да търси помоща на СС, този път опитвайки се да издаде изнесените на 11-12 май 2007 г. доклади. До СС беше изпратена изрично подготвена молба, предварително съгласувана с Б.Т., която трябваше да бъде евентуално обсъдена на 15.04.2008 г. на заседание на същия съвет. Молбата беше за отпускане на сумата 602.82 лв (шестотин и два лева и осамдесет и две стотинки) Преди самото заседание Б.Т. в добро здраве и ведро настроение бе забелязан пред ПУ от Г.Андонова и Х.Христозов, което никак не подсказа за това което ще се случи...

На следващият ден 16.04.2008 г. (сряда) разбрах, че Б.Т бил бесен на мен и нямало СС да отпуснат поисканата от тях сума (или част от нея). Естествено реакцията ми беше доста бурна и направих всичко възможно да разбера от извроа (Б.Т.) каква е причината за този бяс, тъй като явно заради мен ще се накърнят интересите на други хора. Набирам телефона на г-н преседателя на СС и му званя (тука вече щв перефразирам): Б.Т. с богата си вербална култура започна да ми обяснява, че във този форум съм се държал не почтително към СС, използвал съм непристойни изрази и обвинения към организацията и нейните членове, което не ми давало никакво право да се ползвам от нейните облаги. Беше ми обяснено че с поведението си във форума съм недостоен да представлявам студентите от СИАК, защото вместо да се включа в управлението аз се държа грубиянски спрямо СС. Това щяло да бъде съобщено на СИАК за да видят те с какъв недостоен да ги представлява човек си имат работа! Темите в който съм бил употребил непристоен и вулгарен взик и съм накърнил репутацията на СС са били последните във Форума на Философско-историческия факултет и особенно тази в която се съобщава за конкурса Мис Академик. За да се игладят отношенията Б.Т. даде единственият вариант – да поднеса ПИСМЕНО ИЗВИНЕНИЕ ДО СС С КОЕТО ОФИЦИАЛНО СЕ ИЗВИНЯВАМ, ИНАЧЕ ТОЙ ДОКАТО БИЛ ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СС НЯМАЛ ДА МИ ДАДЕ ПАРИ (ЕДВА ЛИ НЕ ИСКАМ ОТ ПРЕДСЕДАТЕЛЯ НА СС ПАРИТЕ ЗА ЛИЧНО ПОЛЗВАНЕ !). За съжаление не разполагам със запис на този разговор!!!

Силно афектиран от случилото се  реших да проверя тези постове,  да видя дали наистина съм такава напаст и евентуално да постъпя по начин с който да спра да преча на своите колеги в СИАК!!!
Предоставям изводите си, направени след мойта проверка на постовете в този форум, като желая да бъдат коментирани от вас и допълвани. Целта мие да стигна до някаква самооценка и оценка на действията на Б.Т.

Първите ми постове „накъраняващи” СС и в частност Б.Т., като негов представител са тези по адрес на Мис Академик тук> https://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=7080.0
От тази тема във форума се виждат няколко разминавания с това в което се опита да ме убеди Б.Т.

1.   Съфорумецът mareto въпреки, че е дала информация за събитието Мис Академик никъде не е упоменала участието на СС в организрането му!
2.   Аз изразявам мнение по отношение на мероприятието Мис Академик, но го адресирам към ПУ!
3.   По-надолу вече използвам по-трогателен език насочен към самата идея и нйният замисъл, но не й към организацията която я организира (СС), тъй като към дата на поста ми «25.03.2008, 12:58:25» никаде във форума не е упоменато учаситето на СС в организацията на събитието Мис Академик. Като тук в протеста си съм използвал и емотикон любезно предоставне ми от модераторите на този „високо интелектуален” форум!

Проверката на форума ме отведе при две други теми, касаещи мероприятието Мис Академик!
Първата е отворена във форума на факултета по икономически и социални науки: https://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=7005.0 интересното е, че и тук не е упоменато събитието да е организирано от СС!
Другата тема е от Биологическия факултет: https://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=7005.0 , едва тук вече става ясно кой организира (съорганизира)  Мис Академик, а именно Студентски съвет при ПУ. Разликата обаче е тази, че моя пост в темата във ФИФ е 3 дни по ранен от този.      Тук между другото се иразяват доста противоречиви мнения за това мероприятие, но хората иразили своя негативизъм към него >> и към СС не са линчувани ?!

Изводите ми са следните: СС в лицето на Б.Т. не следи за писанията и не пълната информация на своите сътрудници !!! Не поставят нужната информация за дейността на СС в съответния раздел на форума (този на СС или подфорум Студенти), а в случа са я пръснали на 3 различни места тук!!!
Не пълната информация, с която явно съм бил подведен не дава право на Б.Т. в случа да изисква публичните ми звинения за отношението ми към СС, защото от постовете ми не личи да съм засегнал тази организация!!!
Емоционалният ми език е насочен към идеята за организирането на това мероприятие – Мис Академик, предизвикан от интересът ми, каде утиват кинтите който аз и студентите наливат в ПУ!!!

Следващата тема в която съм писал по начин „засягащ” СС е тази: https://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=7140.0 . Тука отново се сблъсквам отново с поставянето на непълна информация!!! За събрание не факултетния студентски съвет и активността ми за доуточняване на информацията, както може да се види води до НИЩО !!!
Ще бъда благодарен ако съфорумците се включат и ми обяснят каде и колко ми е вулгарен езика, засяга ли СС и с какво е оправдана реакцията на Б.Т. Ще е добре и той ако се включи в доизясняване на казуса!!!


И третата последна тема в която съм „засегнала” СС според Б.Т.: https://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=7192.0 . Тука аз лично не виждам никакви вулгарни изрази от моя страна с които засягам СС. Напротив !!! Изразявам положителни мения за чуждоезиковото обучение, с конкретни предложения. Интересувам се има ли представител на историците във Факултетния студентски съвет (също СС) и ако да каква е дейността му (щото първо никой не е идвал и от двата съвета да ни агитира тази година; с долните курсове незнам как е. И никой не се е представил като наш защитник там!). Изразявам лично мение за писмените и устни изпити. Като дори съм обвинен от представителя на СС и на факултетния СС, че прикривам корупция... и въпреки това съм се показал дружелюбен и съм я поканил на по биричка...


Приканвам съфорумците да проявят търпени и прочетат темата. Да изкажат мнение по проблема...

Активен
A Bustle in Your Hedgerow

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Колега  ,  не  виждам  проблем!  След  като  искаш  от  някъде  пари , а  са  ти  отказали(което  е  нормално  за  България,  отиваш  при  друг  да   искаш--  на  мен  като  ми  трябват  пари  търча  най-малко  при  10-12  банки , докато  някоя     ти       даде      с      убийствена       лихва      и       след     това     ги      връщам)Радвай  се,  че  не  са  ти  забранили  достъпа  до   форума  ,  че  и  това   може  да   ти   се   случи!Последния  път  като   гледахме   филмчето  за   Мексико  ,поради  музиката  която  не  бе  подходяща  си  тръгнах  по-рано,  но  явно  в  Мексико  можеш  да  се  изгубиш!  Кога  ще  бъде  следващата  сбирка  на  клуба--ако  има  разкопки  на   Перперикон  ще  гледам  да  дойда  за  2-3  дни   и   да  открия  някоя  делва  със  злато! :-) :handshake:
Активен
Всичко е любов

~Нели~

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
  • физически факултет

Здравей, StonedCrow!
Очевидно това така наречено "недоразумение" със СС изключително много те вълнува след като за пореден път повдигаш този въпрос, а и забелязвам че се интересуваш от КС към СС.На базата на какво си позволяваш да даваш оценка на дейността и структурата на СС след като не си негов член и очевидно ти би трябвало да си ангажиран с интересите и проблемите на своята собствена организация вместо да се занимаваш с нас.Какво се случва в СС не те засяга пряко!
Според мен липсата на кой знае какъв интерес от страна на хората във форума  би трябвало да те наведен на мисълта, че не му е тук мястото да се решават подобни проблеми.
Недоразумение между СИАК и СС няма!Ако има напрежение между двете огранизации то със сигурност се дължи на склонността ти да екстраполираш случилото се между теб и Борис Толив и нежеланието ти да се извиниш.Уверявам те, че добрият тон в отношенията на СИАК и СС може да се запази.Разбираме, че имате право да се ползвате от ресурсите на СС и след като тези пари са ви толкова нужни ще ви бъдат отпуснати, достатъчно е да се съобразите с нашето искане.Затова моят съвет е спри да хабиш излишно енергията си в поддържане на този имагинерен конфликт и се насочи към нещо по-полезно!
Приятен ден!
Активен
Ти виждаш нещата и питаш "защо?". Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не"?

Stoned Crow

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 102
    • IcoTheLong

Параграф 22
Активен
A Bustle in Your Hedgerow

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239

Чета я темата, някакви проблеми, някакви търкания, някакви пари. Нищо интересно до тук. Но нещо прикова вниманието ми. Искали сте от автора на темата да Ви се извини?! За кое?! За това, че той има мнение за нещо си?! И верно ли, искате да се извини за мнението си?! Разтърквам очите си и продължавам смело да чета надолу. Стигам до момент, в който в прав текст се заявява, че, видиш ли, как така човекът си позволява да дава мнение и че това какво се случвало със Студентски съвет не го засягало?! О, Боже, къде попаднах? В друг свят, може би. Смея да кажа, че една част от вас Ви познавам, но тези неща, които чета, не мога да ги повярвам.
 
Нека се изясним. Всеки може да дава мнение за каквото си поиска. Мога да давам мнение за вас, за членовете Ви, за прическите на членовете Ви ако щете. Мога да го изразявам по всякакъв начин, който предполага да не нарушавам моралните принципи на възпитанието си и както в случая - правилата на този форум. Това дали Ви е ясно?! В личните си отношения можете да се сърдите, цупите, игнорирате колко си искате, но когато представлявате някаква организация сантиментите си ги оставяте вкъщи. Да Ви се изпрати писмо, с което да се извини?! О, свещена тъпота на тъпотиите! Вие собствените си интереси ли представлявате или тези на студентите?! Пък и да не Ви се искат пари от личните куче-касички. Разочарован съм...
Активен
Ицко иска поничка!

Stoned Crow

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 102
    • IcoTheLong

 :haha: мдааа горчивият ми опит с тази тази демонична структура "СС", по скоро с нейния Вожд... Добре, че тпгава не му се вързах на акъла и си намерихме алтернатива...

Сега наслука на настоящото ръководство на СИАК!!!  :rock:
Активен
A Bustle in Your Hedgerow

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239

Ама верно ли, не са Ви дали пари? Или поне не са направили нещо, с което да са Ви помогнали да ги получите? Мислих, че все пак нещата са се оправили? И тези хора ме представляват мен?!? Хора, които ми казват, че съм нямал право на мнение? Хора, които харчат моите пари? Хора, които ги харчат за командировки и обучения на тях самите?! Хора като господин „Информационна книжка”? Гледай ся какво става...
Активен
Ицко иска поничка!