argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Дискретна Математика  (Прочетена 4434 пъти)

asdfg

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Дискретна Математика
« -: 21.06.2008, 21:56:59 »

Какво мислите за лектора Костадинов и Кискинов.Доволни ли сте начина им на изпитване и провеждане на изпитите  ?
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Дискретна Математика
« Отговор #1 -: 22.06.2008, 01:52:30 »

Аз лично съм много доволен от Кискинов и начина му на преподаване. Евала на човека, всичко се разбира от това, което обяснява. За доц. Костадинов нямам твърдо мнение, защото не съм присъствал на лекциите.

Поздрави,
Антоний

П.П. asdfg, не са готини тия анонимни пускания на подобни теми. Поне това е мое мнение. :)
Активен
Too short signature limits.

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Дискретна Математика
« Отговор #2 -: 22.06.2008, 11:06:46 »

Да, нека когато се пускат такива теми, първо запитващият да споделя какво е преживял и тогава да подпитва!

Всеки преподавател си има особености и специфични изисквания и методи на преподаване и изпитване. Все пак това е разликата, спрямо автоматизираното дистанционно обучение, нали?

Аз имам добри спомени от Дискретна Математика, но преди 20 години ми ги водеха съвсем други колеги (материала си беше почти същият). Изкарах 6. И после ми помагаха тези знания - директно автомати и граматики не съм правел, но подобни алгоритъмченца и в момента умувам - правя едно парсерче за едни мои си TCP Sockets базирани комуникации между индустриални уреди.

Конкретно за Костадинов/Кискинов - има доста скъсани, но оценяват справедливо! Просто материала е сложен и не се научава за 1 нощ.
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: Дискретна Математика
« Отговор #3 -: 22.06.2008, 15:39:15 »

Дискретна математика - сложна наука.

Дискретна математика - важна наука.

Поставям дискретната математика на второ място в класацията "Важни и Полезни Математически Дисциплини". Първото място все още се държи от ЛААГ.
Активен

naruto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Дискретна Математика
« Отговор #4 -: 22.06.2008, 17:32:49 »

Христо Кискинов... много добър преподавател... уви обаче господин Костадинов ... без коментар.Тва да те скъсат на изпит щот не си знаел кога бил роден Гошко Булл.. не е работа :)... А по интересно беше, следващия път когато твърдеше, че една теорема която ни е предал не била така, обаче изведнъж, когато всички изкараха лекцийте се оказа, че не ни бил предавал той.
Активен

Райчо Мукелов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
  • I snuggle with subwoofers
    • HULTIG - Human Language Technlogy and Bioinformatics Interest Group
Re: Дискретна Математика
« Отговор #5 -: 22.06.2008, 18:34:24 »

Спомням си един случай с колега от моя курс - на изпита отива при Костадинов с един празен лист. Костадинов го гледа и го пита колега ски карате ли? И той - Да. Костадинов - Добре 3  :rock:
Иначе и двамата преподават добре с Кискинов. Като не беше на кеф Костадинов късаше но пък имаше и доста скъсани, които после на поправките изкарваха 6.
Активен

Иван Енев

  • Гост
Re: Дискретна Математика
« Отговор #6 -: 22.06.2008, 19:48:44 »

По мое мнение един от най-добрияти екипи, който ми е преподавал във ФМИ. Перфектни лекции и упражнения, които бяха ясни и разбираеми. Ако всички предмети бяха като този, ФМИ щеше да е топмясто не само в България.
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Дискретна Математика
« Отговор #7 -: 23.06.2008, 10:25:09 »

Според мен са си перфектни. Костадинов държи на теорията, а Кискинов на задачите.
Аз се явявах два пъти на този изпит.
Теорията беше тежка (ама и аз не съм най-добрия математик на света), но пък задачите
ми бяха изключително интересни.

В последствие ми се е налагало да ползвам автомати под една или друга форма и
е хубаво, че е имало кой да ме натисне да чета за тях. Защото например по аналитична геометрия
като не учих и си взех на магия изпита, после ми се наложи да чертая едни фигури, да правя едни проекции
и четох стари лекции като откачен, което не само ме забави, а и ми беше ужасно терсене, защото бях и под
напрежение заради срокове ...

Каквото и да си говорим - математиката е задължителна и колкото по-ненормални и изискващи са преподавателите,
толкова по-добре :)

BTW моя курс им викаха на Цяпата и Кискинов - Голямата и Малката Секира :) Всички си взехме доста трудно изпита :)

Поздрави
            Ники
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Дискретна Математика
« Отговор #8 -: 23.06.2008, 11:13:23 »

а ве само ще кажа че беше най забавната математика и като преподавател Кискинов  може да се каже че е единствения математик дето ме зариби по предмета да го уча, а не като другите математики да е по задължение.

п.п. може да имам 3ка ама съм горд :))
Активен

prestor

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re: Дискретна Математика
« Отговор #9 -: 23.06.2008, 11:23:56 »

а ве само ще кажа че беше най забавната математика и като преподавател Кискинов  може да се каже че е единствения математик дето ме зариби по предмета да го уча, а не като другите математики да е по задължение.

п.п. може да имам 3ка ама съм горд :))
И аз учих по дискретна математика с удоволствие. Особено упражненията бяха супер!
Активен

Иван Енев

  • Гост
Re: Дискретна Математика
« Отговор #10 -: 23.06.2008, 13:07:01 »

Да, упражненията бяха култови - гл. ас. Кискинов силно ме впечатляваше с владеенето на автоматите - борим 10 минути някакъв автомат, той минава и за 5 секунди ни казва къде ни е грешката :).
Активен

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
Re: Дискретна Математика
« Отговор #11 -: 23.06.2008, 13:14:39 »

По мое мнение един от най-добрияти екипи, който ми е преподавал във ФМИ. Перфектни лекции и упражнения, които бяха ясни и разбираеми. Ако всички предмети бяха като този, ФМИ щеше да е топмясто не само в България.
100% съвпадение с моето мнение!
Активен

asdfg

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re: Дискретна Математика
« Отговор #12 -: 23.06.2008, 14:20:34 »

Ами темата е провокирана от това , че броя на студентите , които се явяват на изпит оказва сериозно влияние върху трудността на задачите ! НЕ си мисля , че без четене става :)  :headbang:
Активен

ItsMe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Дискретна Математика
« Отговор #13 -: 18.08.2008, 15:54:11 »

За преподаването на материала - ок.
Лекциите ми бяха интересни до колкото съм ходила на тях, а за упражненията виждам, че две мнения няма.
Сложничко си взех изпита и това не е изненада за мен, вярвам, че не бях добре подготвена.
Но определено ми беше интересно, когато моя колежка се яви на теоретичната част на изпита при Костадинов, който я скъса.
И със същите знания(за което съм свидетел) се яви отново на изпит, на който Костадинов не е имал възможност да се яви, а тя получи отлична оценка след теоретичната част при Кискинов.
Ами кажете сега какво да си мисля за методите на оценяване??????
Въпреки това мисля, че и двамата са приятни хора и с усмивка на уста те късат, та чак ти е забавно.  :-D
Активен