argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: прехвърляне  (Прочетена 10214 пъти)

sunshine_girl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
прехвърляне
« -: 22.06.2008, 16:43:59 »

Уча Беи първи курс и искам да се преместя Бф!Инспекторката каза че уж всички изпити трябва да взема,но дали ще мога ако не съм взела някои изпити по история при положение че тези по български които съвпадат съм ги взела.
Активен

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive
Re: прехвърляне
« Отговор #1 -: 22.06.2008, 16:59:43 »

Здравей!  :-)
Значи по правилника на ПУ всеки студент има право да се прехвърли от една специалност в друга. Естествено е много по-лесно да се прехвърлиш в специалност, която се намира в същия факултет, понеже изучаваните дисциплини малко или много са сходни и ще трябва да покриеш част от изпитите, който не си взела до този момент. По правилник право на прехвърляне имат студенти, които са завършили успешно първи курс и са взели успешно всички свой изпити и като краен резултат имат успех над 4.50. Това пак казвам е общото изискване, което вече варира в зависимост от отделните факултети. В тях съответно може да се наблюдават промени в изискванията. Относно конкретният ти въпрос - да трябва да положиш всички изпити, които не са се припокрили. А относно това дали можеш да се прехвърлиш с невзети изпити по дисциплини, които не са застъпени в новата желана от теб специалност - по правилник не, заради горепосочените изисквания. Но тъй като в крайна сметка всичко зависи от декана на съответния факултет, ако той даде съгласието си, можеш да се прехвърлиш и с невзетите изпити по история. Така че конкретно трябва да отидеш при инспекторката и да подадеш молба към декана на съответния факултет. Успех!!! :-)
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Re: прехвърляне
« Отговор #2 -: 26.06.2008, 00:47:02 »

Всичко зависи от декана. Ти напиши молбата пък каквото реши той :) а и може да поразпиташ за тези дарения в университета аз нямам достоверна информация, но може да ти е в плюс да се прехвърлиш в специалността която желаеш.
Активен

dess

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 165
Re: прехвърляне
« Отговор #3 -: 07.07.2008, 10:19:18 »

Доколкото и аз съм запозната, тези дарения важат, ако се местиш от един ВУЗ в друг, и то същата специалност, каквато си бил. Късмет :y:
Активен
Победата обича упоритите

ianchef

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
прехвърляне
« Отговор #4 -: 13.07.2008, 10:46:02 »

Аз мога ли да се прехвърля в ПУ при положение,че сега завърших успешно 1-ви курс в ШУ ?Ако да, да ми разсясните малко за условията ,благодаря предварително  :-) И също ако някой знае до кога е срока за подаването на такива молби ,моля да пише.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: прехвърляне
« Отговор #5 -: 13.07.2008, 19:59:43 »

ако  имаш  необходимия  успех, подаваш  молба  в  приемащия  университет  и  2000лева  дарение  (за   задочно  обучение  ,  ако  си  редовно  таксата -- дарение  е  по-голяма  ,ще  провериш  при  инспекторката  точно  колко  е!  през този  период  се  подават  молбите,провери   си  всепак , да  не  би  някоя  инспекторка  да  е  в  отпуск--то  зависи  и   каква  специалност  си  !успех!
Активен
Всичко е любов

ianchef

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: прехвърляне
« Отговор #6 -: 13.07.2008, 20:58:14 »

Ами руска филология съм ,искам пак същата специалност да продължа 2-ри курс в ПУ ,трябва ли да плащам такова дарение при положение че имам успех над 4,50  :roll: мерси за инфото ;)
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: прехвърляне
« Отговор #7 -: 13.07.2008, 21:59:09 »

когато  се  сменя  висшето  учебно  заведение  се  прави  дарението,  а успеха  е само  необходимото   условие  (значи  ако  си  от  друг  ВУЗ  трябва  да  си  вземеш  академична  справка  за  успеха, доколкото  чувам  от  колежки , идващи  от  Бургаския  са  им  взели  там  700лева , за  това  че  напускали  ,  но  от  други  ВУЗОВЕ  трябва  да  се  пита  конкретно  на  място)ако  се  прехвърляш  в  собствения  ВУЗ  (от  една  специалност  в  друга,  от  един  факултет  в  друг ,  няма  никакви  дарения  ,  а  само  необходим  успех(академична  справка)какъв  е  твоя  случай? :-)
Активен
Всичко е любов

ianchef

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: прехвърляне
« Отговор #8 -: 14.07.2008, 00:38:15 »

Да и аз разбрах от колеги ,за някаква такава такса при напускане на университета,даже ми казаха ,че това било заплащане на всички останали семестри (нещо като глоба) ама не ми се вярваше да е точно глоба ...  Значи и аз ще трябва да го плащам това ,като се прехвърлям от Шуменския Университет в ПУ ,там не е лош университета ама просто града не ме кефи мн и ми е далеч аз съм от Стара Загора.Дано да стане и да не закъснея със срока ,че  имам  1 поправка (7 изпита се пак ) на 23-ти август и тя може да ме прецака , мн искам да се преместя ,тр да може макар и по-късничко, като си взема последния изпит ...
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: прехвърляне
« Отговор #9 -: 14.07.2008, 10:03:13 »

Да  , гледай  да  си  вземеш  изпита  и    веднага  тичай  до  Пловдив  с  академичната  справка  ,  мисля  че  ще  стане!  Стара  Загора--Пловдив,  струва  ми се  определено  е  по-добрият  вариант   от  Стара  Загора --Шумен!  успех  на  изпита  ! :-) :y:
Активен
Всичко е любов

VictoriaV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re: прехвърляне
« Отговор #10 -: 30.08.2010, 23:03:40 »

Всичко зависи от декана. Ти напиши молбата пък каквото реши той :) а и може да поразпиташ за тези дарения в университета аз нямам достоверна информация, но може да ти е в плюс да се прехвърлиш в специалността която желаеш.
А има ли начин да се свържеш с декана на факултета, в който си приет или да напишеш молба до него, за да те премести в друга специалност от същият факултет преди да е започнала първата учебна година, при положение, че балът ти за новожеланата специалност е предостатъчен?
Активен