argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Какво става при НЕ взет САМО изпит по една избираема дисциплина?  (Прочетена 2062 пъти)

есме

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Питането ми е следното- не успях да натрупам кредити от избираемите дисциплини и ми остават, мисля 5 кредита. Това е един изпит от 6 кредита. Но разбрах, че не насрочват  поправителни изпити за избираеми дисциплини. Каква е процедурата от тук нататък- някой ако се е сблъсквал с подобна ситуация, моля да пише. Ще трябва ли да записвам нова година- съответно да плащам такси за два семестъра само за един изпит и то от избирателните дисциплини или догодина само се явявам на този изпит..... Или ,по- добре, има ли начин да се насрочи поправка за такъв изпит или да се явя със редовното обучение....но не знам как точно става това......нито кога са сесиите им, нито нищо....
Ако някой може да помогне- много ще съм благодарна.
« Последна редакция: 23.06.2008, 19:19:54 от есме »
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

ако  си  от  Пловдив  ела  утре  пред  унито  ,  сутринта  в  9   часа,   -когато  си  пия  кафето  или  наобяд  в  13-00  часа! ще  гледам  да  ти  помогна , но  не  обещавам  100%  защото  това  трябваше  по - рано  да  го  разбераш   и  да  се  явиш  на  лесно  вземащи  се  избираеми  дисциплини , а  не  в  последния  момент, да  биеш  тревога!Все  пак  знаеш , че  няма  непоправими  неща,нали  така!инж. Марин  Янков (студент  3  курс  -право)    \\yuo  keen bidont\\ :-) :y:
« Последна редакция: 20.03.2009, 22:09:29 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет

инж. Марин  Янков (студент  3  курс  -право)   ПС  купи  и  носи  един  вестник " Марица " в  лявата  ръка  ,за  да  те  позная!! !  \\yuo  keen bidont\\ :-) :y:
:-D :-D :-D
Дано да съм свободен!!! Искам да дойда и аз, да видя тълпата от фенките, грабнали вестниците в лявата ръка! Ей тоя бай Марин, ценен кадър....!
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

есме

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Не е въпроса в трудността на изпитите, а в изрядната организация на администрацията на университета и преподавателите. В зимната изпитна сесия бяха обявени изпитите и това което ме касае е следното- бе обявен изпит за 23,02 и следващи за 01,03- с нормален период за подготовка от една седмица. И тогава изваднъж...... ооо изненада- на 21,02 обявяват и изпити на 25,02 и на 27,02, като този на 27 беше патентно право- задължителен, а не избираем..... и станаха на 23,02 следващия на 25,02 след това на 27,02 и на 01,03... чудесно- през ден изпит.....Е поради тази причина не успях да се явя на два изпита... и за това съм искрено благодарна на преподавателите и администрацията- стараят се всячески да ни улесняват.
Да не давам и примера за изпита по семейно право, който трябваше да започне на уречената дата през месец март в 09:00ч. и след продължителнво издирване на телефони около 13,30 ч  се свързахме с изпитващия, който беше на Боровец.... и не знаеше, че има изпит....Е насрочиха дата за следващата седмица.
Само едно мога да кажа- перфектна организация и БРАВО.... :D
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Колежке  ,  организацията  наистина  е  перфектна , но  защо  не  кажеш , че  си  записала  5 и 6  ти  курс  слято  за  една  година!  изобщо  не  трябва  да  се  сърдиш , а  да  се  радваш,  че  има  един  ден  за  подготовка  за  изпит!  ти  не  си  попадала  на  случай , когато  за  един  ден  се  явяваш  на  два  задължителни  изпита,  но  тъй  като  ти  си  го  поискала  с  молба    миналото   лято    няма  нужда      изобщо   да   повдигаш  този  въпрос!?!съжалявам  исках  да  ти  помогна ,    но  при  това  положение  оправяй  се  сама  !    Успех     на        следващия      изпит! :-)
Не е въпроса в трудността на изпитите, а в изрядната организация на администрацията на университета и преподавателите. В зимната изпитна сесия бяха обявени изпитите и това което ме касае е следното- бе обявен изпит за 23,02 и следващи за 01,03- с нормален период за подготовка от една седмица. И тогава изваднъж...... ооо изненада- на 21,02 обявяват и изпити на 25,02 и на 27,02, като този на 27 беше патентно право- задължителен, а не избираем..... и станаха на 23,02 следващия на 25,02 след това на 27,02 и на 01,03... чудесно- през ден изпит.....Е поради тази причина не успях да се явя на два изпита... и за това съм искрено благодарна на преподавателите и администрацията- стараят се всячески да ни улесняват.
Да не давам и примера за изпита по семейно право, който трябваше да започне на уречената дата през месец март в 09:00ч. и след продължителнво издирване на телефони около 13,30 ч  се свързахме с изпитващия, който беше на Боровец.... и не знаеше, че има изпит....Е насрочиха дата за следващата седмица.
Само едно мога да кажа- перфектна организация и БРАВО.... :D
« Последна редакция: 23.06.2008, 23:19:16 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

есме

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Колега, съжалявам, че не си разбрал проблема според мен. А именно- твърде кратко време преди изпита обявяват датата. Съгласи се, че ако бяха обявили датите по- рано дори и с 10-15 дни човек ще има време да прочете поне по веднъж материала и след това за един ден преговор, но за един ден не е възможно да се научи публична администрация например. А пък аз не мога да разчитам на преписване. И освен това исках да знам дали няма предвидена официална процедура при такива случай, ами може например да съм си счупила крак или да съм с 40 градуса температура.... всичко се случва.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Да  де ,колежке  както  може  човек  да  си  счупи  крак,  или  да  вдигне  температура,  така  може  и  преподавател  да  иде  на  почивка  на  Боровец,  без  да  разбере , че  има  изпит!  Всичко  е  нормално      (особено  в България  през   2008година)     ,на  тази  земя  --важното  е да  сме  здрави , бодри  и  корави ,нали така!успех  на  изпитите! :-)ПС не  правете  забележки , а    да  прощаваме  грешки  ,както  преглъщаме  черешки!!!ха-ха-ха  ако  няма  рима  ,нека  някой  да  ми  снима! :beer: :beer:и  музика  да  свири!!! :-) :-* :hihi: :inlove: :heart: :bow: :makeupмалей   ,   малей  ,    малей   ,   колко  съм  добър в  тия  рими  бе хора   , нали   така!!!
« Последна редакция: 24.06.2008, 13:44:20 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов