argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Изпит по Славянски литератури при проф.Игов  (Прочетена 6545 пъти)

Angel_88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59

Колеги,някои знае ли как протича изпита по Славянски литератури при проф.С.Игов?Ще съм ви мн.благодарна,ако получа някакви разяснения около това на какво трябва да се наблегне повече.Аз уча БФ и според мен изискванията няма да са такива,каквито са за СФ... :-)
Активен
The best yet to come!!!

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120

От теб се иска само да си направил/а добра курсова работа-5 или 6 ти е в кърпа вързана  :y:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

Angel_88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59

Благодаря ти за успокоението,но има 1 малък проблем-ние не сме правили курсова работа,никои от курса(освен тези,които заминаха на бригада) :s:
Активен
The best yet to come!!!

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120

не са ви дали шанс да правите или не сте го направили още? има и друг проблем-ако сте имали проблеми при Маджарова (ако тя ви е асистентка) може да поиска тя да ви изпитва, а там нещата са... плачевни. Пожелавам ви да ви изпитва Игов-ако сте с курсова работа пита само 3-4 въпроса, главно свързани с автор-произведение. При Маджарова не знам как стоят нещата точно, но не е много розова работата. Успех  :y:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

Angel_88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59

Ами да,бяхме при Маджарова на упражнения,но доколкото знам тя няма да е на изпита.Благодаря ти за информацията все пак :bow:
Активен
The best yet to come!!!

don vito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35

Хора,изобщо не го мислете този изпит-Игов никога през живота си не е късал студент/сам ни го е казвал и сега като се явих и видях как протича,ви уверявам че не ни излъга/.Ако има някой,който нищо да не знае,ще му каже да дойде на другия ден и да е прочел поне една тема.И друго да ви кажа-Игов е най-умният преподавател  в университета.МНОГО Е ГОЛЯМ
Активен

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109

За проф.Игов съм съгласна,че е уникален човек и преподавател,нооо има един малък проблем преди да стигнем до изпит при него-Маджарова....Не мога да разбера как една толкова симпатична жена може да бъде толкова заядлива...Заплашва всички колеги,че ако не им даде заверка щели да прекъснат и сега най-големият куриоз е,че ще правим в края на семестъра не един,а два теста...
Колеги,можете ли да дадете малко инфо за тези тестове,защото за момента никой нищо не знае..
Активен

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322

На мен лично Маджарова много ми харесва като преподавател :y: И не мисля, че е заядлива - просто си има изисквания и държи на тях, което си е съвсем нормално :wink:

А тестовете, предполагам, ще обхващат целия изучаван материал - периоди, автори, произведения... :-)
« Последна редакция: 29.11.2008, 00:54:27 от Καθαρός »
Активен

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109

Съгласна съм,че е взискателна,но не може да твърди,че ако не ни даде заверка ще прекъснем...някак си няма подход..разбира се това си е лично мое мнение и не задължавам никой да го приема  :wink:
Активен

tonitab

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42

А как смяташ да продължиш,когато нямаш заверка?Може би думите й звучат прекалено силно,но е съвсем нормално да не можеш да завериш семестъра,ако нямаш един подпис
Активен

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109

Не знам дали си запозната,но вече заверките не са от значение,т.е. ако нямам подпис по определена дисциплина,мога да се явя на всички останали изпити,за които съм взела заверка
Активен

paralax

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37

Не знам дали си запозната,но вече заверките не са от значение,т.е. ако нямам подпис по определена дисциплина,мога да се явя на всички останали изпити,за които съм взела заверка
Хммм....и откога така! Миналата година си беше по стария начин! Ако инспекторката не ти завери книжката, те няма в нито един протокол!!!!! Без да те има в протокола, никой няма да те изпита! А книжката се заверява единствено, ако имаш подписи по всички дисциплини, за които е нужен подпис!
Активен

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109

Така е от миналата година,2-ри семестър.Аз нямах подпис по стб език,но си отидох на всички останали изпити на редовната сесия,а стб си го взех на поправката...Така че явно вие грешите
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120

Амбър е права, вече заверките отпаднаха, но това не означава, че ако нямаш 3 заверки, минаваш в горен курс. Незаверен предмет означава, че преподавателя има причина да не те завери, т.е. изпитът си е направо невзет. Това е и причината да можеш да продължиш в горен курс само с 2 невзети, 2 незаверени или 1 невзет и 1 незаверен изпит. Дано ме разбрахте, че как го обясних...  :?
Относно Маджарова... нямах проблеми с нея, но никак не ми е добро мнението. Скъса ми нервите с нейното тъпо писане на теми  :headbang: Не харесвам упражнения, които протичат по този начин, в който двама четат или говорят по даден проблем, а другите се чудят къде да се наврат от скука. За Игов само хубаво мога да кажа - уникален специалист, четете му учебниците и статиите и няма да сбъркате. Освен, че е много интересен, той е и разбираем, за разлика от много други, които съвсем умишлено си закодират езика с някакви високопарни не-български думи.
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

mouse_kiss

  • Гост

 здравей, Gabby. Не знам преди колко време си била на упражние по славянски литератури при Маджарова, но вмомента е много различно от това, което описваш. В началото на годината ни даде по един семинарен лист заедно с конспекта и всеки трябваше да си избере пет теми по които трябва да говори и да ги напише в семинарния лист, който остана за нея. Упражнението протича по следния начин: през цялото време задава въпроси и които имат мнение по този въпрос се изказват и така всички казваме по нещо; накрая на упражнението ни проверява по семинарните листове и тези, които са говорили получават плюсчета, а тези които са имали да подготвят темата, но не са говорили - минусчета  :-)
« Последна редакция: 09.12.2008, 16:49:34 от mouse_kiss »
Активен

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322

Не знам как протичат тези упражнения при БФ, но при СФ се включват всички, а не само 2, които "четат или говорят по даден проблем, а другите се чудят къде да се наврат от скука"... Не че и това не се случва понякога, но в повечето случаи(поне според мен) упражненията са много интересни :-)

ЕДИТ: Да, определено е така, както го описва mouse_kiss :-)
« Последна редакция: 04.12.2008, 20:13:39 от άνθος »
Активен

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109

Момичета,а да ви питам....от кои учебници и книги трябва да четем за изпита и под каква форма е изпитът?
Предполагам,че ще е устен...
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120

Определено е така, както го описва mouse_kiss   :wink: Точно това имах предвид. Точно този начин на водене на упражнения не одобрявам. Ние имахме по 7 теми на семестър да подготвим и така останалите въобще не се занимаваха с чуждите теми. Относно това, че ви е интересно, на мен също ми беше интересно, но по-скоро заради самата литература, а не заради преподавателката. Ще имате доста по-интересни такива по време на обучението си и тогава ще можете да оцените ерудираните преподаватели, които провокират мисленето и оценяват това, а не безпредметното зазубряне на 2 страници от някой учебник, което в доста случаи не може да бъде полезно кой знае колко.
За учебници... моето мнение е, че повече работа ще ти свърши ако прочетеш самите произведения. Учебниците са морално остарели (поне тези, които има в библиотеката), но в краен случай и те биха помогнали. Гледайте да си вършите работата при Маджарова, за да можете да отидете на изпит при Игов  :y:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!