argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: ГРАЖДАНСКОПРАВНИ НАУКИ- ОКТОМВРИ/НОВИЯ ИЛИ СТАРИЯ ГПК  (Прочетена 6268 пъти)

dorabg

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

УВАЖАЕМИ КОЛЕГИ

ДАЛИ НЯКОЙ ИМА ИНФОРМАЦИЯ ИЗПИТА ПО ГРАЖДАНСКОПРАВНИ НАУКИ  ДАЛИ ЩЕ БЪДЕ ПО НОВИЯ ИЛИ СТАРИЯ ГПК?  ИЛИ И ПО ДВАТА- КОЕТО Е НАЙ-ВЕРОЯТНО!
БЛАГОДАРЯ ПРАДВАРИТЕЛНО  :bow:
« Последна редакция: 10.07.2008, 14:26:10 от dorabg »
Активен

krasi_g

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

   Здравейте колеги ,
някой има ли информация как ще мине държавният изпит по гражданскоправни науки през октомври -
по стария или по новия ГПК ?
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659

Доколкото знам, оттук нататък държавният изпит ще се провежда по сега действащия ГПК. Ако не последва нова заповед, разбира се...
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

dorabg

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

 :bow:

Благодарско колега -  :beer:
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659

:bow:

Благодарско колега -  :beer:
За нищо!  :handshake:
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

fanita

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29

А защо според Вас не променят коснпекта?
Дали има връзка между новия ГПК и конспекта по принцип? Моето лично мнение е, че би трябвало да има, но засега няма никаква промяна...
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659

Конспектът е единен- за всички ВУЗ. Ако има промяна, едва ли ще е от нашия ЮФ...
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

fanita

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29

Знам това, колега Gogov, благодаря. Но въпросът е защо според вас (ще го опиша подробно) Министрество на правосъдието не предприема мерки за промяна в конспекта за държавен изпит???
И има ли връзка м/у изменението на ГПК и корекции в конспекта? ( вторият ми въпрос е породен от това, че не съм чела в детайли новия нормативен акт, но от това, което съм прочела има някои значителни промени, които не са застъпени в конспекта).
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659

Доколко знам, очакват се промени в конспекта. Кога ще са, не мога да предполагам.
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

fanita

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29

Благодаря, колега!
Активен

ХИЧО

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Доколко знам, очакват се промени в конспекта. Кога ще са, не мога да предполагам.
Гогов на много компетентен се правиш бе........да не повярва човек.....
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659

Доколко знам, очакват се промени в конспекта. Кога ще са, не мога да предполагам.
Гогов на много компетентен се правиш бе........да не повярва човек.....
Не се правя на компетентен. Просто присъствах на онази лекция за решаване на казуси по Публично-правни науки. Ако другите колеги си бяха направили труда да посетят занятието, щяха да го знаят. Тогава ас. Паунов каза, че може би ще има промени. Толкова знам, толкова казвам. Не ми е проблем и да не го кажа. И в двата случая нито печеля, нито губя нещо.
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

sleepy_devil

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31

Гогов,беше ли на  предишните два дни когато се решаваха казуси по наказателноправни и гражданско правни,че виниш колегите.че не са били на третия ден?Защото тези дни си бяха губене на време........
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659

Гогов,беше ли на  предишните два дни когато се решаваха казуси по наказателноправни и гражданско правни,че виниш колегите.че не са били на третия ден?Защото тези дни си бяха губене на време........
Никого не съм обвинил. Да видя някъде "Обвинявам..."? Бях на Гражданско-правните науки, но пропуснах Наказателно-правните. А дали е било загуба на време, всеки си решава. Аз просто отбелязах откъде знам...
« Последна редакция: 19.07.2008, 09:56:13 от Gogov »
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

sleepy_devil

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31

Много е важно човек да се научи да чете между редовете,а не да възприема нещата буквално!
Активен

ХИЧО

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Гогов,беше ли на  предишните два дни когато се решаваха казуси по наказателноправни и гражданско правни,че виниш колегите.че не са били на третия ден?Защото тези дни си бяха губене на време........
Никого не съм обвинил. Да видя някъде "Обвинявам..."? Бях на Гражданско-правните науки, но пропуснах Наказателно-правните. А дали е било загуба на време, всеки си решава. Аз просто отбелязах откъде знам...
Гогов моето момче много си зле......много си вирна носа а те знам какъв си скъперник.И трите дни за решаване на казуси си бяха губене на време.Така че не ми се прави на знаещ в форума защото те познавам и знам колко струваш.......приличаш на старо червено активистче не бих се учудил ако членуваш в компартията.
Активен

1912

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

...и сега в крайна сметка по стария или по новия ГПК?!
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659

Гогов,беше ли на  предишните два дни когато се решаваха казуси по наказателноправни и гражданско правни,че виниш колегите.че не са били на третия ден?Защото тези дни си бяха губене на време........
Никого не съм обвинил. Да видя някъде "Обвинявам..."? Бях на Гражданско-правните науки, но пропуснах Наказателно-правните. А дали е било загуба на време, всеки си решава. Аз просто отбелязах откъде знам...
Гогов моето момче много си зле......много си вирна носа а те знам какъв си скъперник.И трите дни за решаване на казуси си бяха губене на време.Така че не ми се прави на знаещ в форума защото те познавам и знам колко струваш.......приличаш на старо червено активистче не бих се учудил ако членуваш в компартията.
За пореден път казвам- не сте вие хората, които да казват колко струвам! А щом ме познаваш толкова, щеше да знаеш, че последното което съм, това е скъперник! Не виждам с кое съм показал, че съм вирнал носа си. Мисля, че достатъчно внимание ти обърнах!
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

stug

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134

Потвърдено - стария ГПК. Познаване на новия ще носи бонус-точки.
Активен

Sarkis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23

Потвърдено - стария ГПК. Познаване на новия ще носи бонус-точки.
Казуса ,ако е по стария , не виждам тва какви точки ще ти носи , ако го решаваш по стария. Да си гледат работата , аз ще го решавам по новия . Все пак прецесуалните норми имат действие за напред . Плюс това героите в казусите не са почнали дела , за да е нужно да ги довършват по стария :-D
Активен