argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Ликвидация по облигационно право  (Прочетена 2857 пъти)

есме

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Бих искала да знам дали някой има информация кога ще е ликвидацията по облигационно право. Не мога да се свържа по телефона с никой от учебен отдел, а ми е трудно да отида лично. Така, че моля ако някой има информация, дори и от слух - да сподели.
Също така бих искала да знам и за изпита по права на човека- не знам до кога се води поправителната сесия.
Притеснявам се да не насрочат датите за изпитите два- три дни след публикуването им тук в интернет......
На всеки, който има каквато и да  е информация- предварително благодаря.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Ликвидация по облигационно право
« Отговор #1 -: 11.07.2008, 08:48:33 »

Датите за ликвидациите трябва да са насрочени в рамките от от 20.09.2008 г. до 25.09.2008 г. (включително), а за поправките от от 01.09.2008 г. до 15.09.2008 г. (включително).
Когато нещо се уточни конкретно, то ще бъде отразено в сайта на ЮФ своевременно.
Активен

есме

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: Ликвидация по облигационно право
« Отговор #2 -: 11.07.2008, 19:51:49 »

Много благодаря за отговора. Тази информация ми е от голяма полза. Поне знам в кой месец евентуално ще бъде изпитът тъй като се бях притеснила, че с моя късмет ще се падне точно тези 10 дни, в които няма да съм в пловдив.
Благодаря още веднъж. Сега съм спокойна
Активен

vickystar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Ликвидация по облигационно право
« Отговор #3 -: 18.08.2008, 17:27:25 »

Доколкото зная ликвидацията по OП e нa 16.09
« Последна редакция: 19.08.2008, 08:38:14 от Kelli_Mutu™ »
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Ликвидация по облигационно право
« Отговор #4 -: 19.08.2008, 08:43:32 »

Редовно обучение:

Дата на поправката по ОП - 12.09.2008 от 9 ч. (+ 5 курс) и 13.09.2008 от 8,30 ч. (+ 4 курс)

Дата на ликвидацията по ОП - 26.09.2008 в 17 с. з.

Инфото е пейстнато от тук: http://law.uni-plovdiv.bg/?p=82
Активен

Bloody_Marry

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re: Ликвидация по облигационно право
« Отговор #5 -: 27.08.2008, 05:42:03 »

 
  Колеги на изпита по облигационно право може ли да се ползва ЗЗД-то,
ще се радвам да чуя впечатления за това как преминава изпита.
« Последна редакция: 27.08.2008, 05:43:47 от Bloody_Marry »
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re: Ликвидация по облигационно право
« Отговор #6 -: 27.08.2008, 09:14:50 »

 
  Колеги на изпита по облигационно право може ли да се ползва ЗЗД-то,
ще се радвам да чуя впечатления за това как преминава изпита.


хехе, то ако можеше ехееееее.... :-D

иначе ипита като цяло не толкова труден колкото всички разправят. ако си ходил на лекции и упражнения и си научил матрияла (поне основните неща) резолтатът ще е положителен. Иначе изпитват Шопов и Митев, като при Митев е малко по-лесно отколкото при Шопов (мене ме вартя 45 минути, а Митев за това време изпита 3-ма човека). Теглиш 2 въпроса и сядаш да си нахвърляш някой работи. Не пиши подробно да развиваш вапроси и после да четеш щото се ядосват като четеш. По- добре скицирай си план и говори по него. След като си разкажеш въпросите ще има допълнителни - наблегни на непозволено увреждане и неоснователно обогатяване и гестия - Митев още на лекциите каза че държи много на тях и няма начин да не те питат нещо и за тях. И общо взето това е.

Успех!
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

1912

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Ликвидация по облигационно право
« Отговор #7 -: 27.08.2008, 10:55:17 »

 
  Колеги на изпита по облигационно право може ли да се ползва ЗЗД-то,
ще се радвам да чуя впечатления за това как преминава изпита.


 :-D :-D :-D...ЗЗД

иначе притеснявай се,изпита си е за пристесняване.Заяждат се,правят се на интересни и питат всичко.Накратко няма да минеш само с неуснователно обогатяване :wink:
Активен

realist 19

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re: Ликвидация по облигационно право
« Отговор #8 -: 27.08.2008, 12:01:16 »

Общо взето и за изпита по облигационно право важи принципът,че не трябва да обръщаш особено внимание на тези които са се явили преди теб.Аз непрекъснато се уверявам в правилността му.А иначе изпита по облигационно минава спокойно ако си прочел повечко.Вярно е че не искат да се чете от написаното и за това голямото висене в аудиторията не дава резултат.Като цяло при нас Шопов късаше по- рядко от Митев и Стойчев, но пък високи оценки НЕ пишеше(рядко).Стойчев иска повече теоритичните аспекти на въпросите, докато Шопов и Митев наблягаха на въпроси във вид на казуси.
Активен
Истината е само една,но и

Bloody_Marry

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re: Ликвидация по облигационно право
« Отговор #9 -: 27.08.2008, 15:50:56 »


 Благодаря ви за информацията, с малко повече късмет и с повече учене се надявам че изпита ще е успешен.
 
 
Активен

Bloody_Marry

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re: Ликвидация по облигационно право
« Отговор #10 -: 27.08.2008, 16:01:21 »

 Реалист 19 ,
вярно е това което казваш, че понякога не трябва да се вслушваме в легендите за някои изпити. На мен лично облигационното право ми е последен изпит и досега съм късана само на един и това е изпита по Наказателен процес, и се получи така защото се бях вслушала че изпита  е доста лесен и не си бях дала много зор да почета. Но с някои изпити като например МЧП наистина трябва да имаш късмет. Общо взето май си е важно да имаш късмет и да предизвикваш симпатии, но не на последно място и знание по съответната материя
Активен

есме

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: Ликвидация по облигационно право
« Отговор #11 -: 28.08.2008, 20:00:04 »

За съжаление на бях уточнила в началото, че необходимата ми информация е за ликвидацията по облигационно за задочно обучение...ако знае някой.....За да имам поне седмица-две да почета....
Активен