argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Спорт в ПУ  (Прочетена 17461 пъти)

houseofcards

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
Спорт в ПУ
« -: 21.07.2008, 11:51:26 »

Интересувам се главно как стоят нещата със спорта и по- конкретно с тениса на корт ? Има ли такава програма? И има ли занимаващи се с този спорт?
Активен
Никой не може да ти направи това, което сам си направиш !

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: Спорт в ПУ
« Отговор #1 -: 21.07.2008, 12:52:52 »

Имаше такава тема в секция "Студенти"- https://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=4116.0 . За съжаление, тя вече е в архива, невключена при сливането на секции (нужно Бог знае на кого). Явно някой е решил, че темата за спорта не е важна. Нищо, че университетът трябва да е не само учебно заведение, но и да подпомага физическото развитие. Както и да е...
Има отбор по тенис. Има и хора, които играят. Трябва само да се свържеш. По принцип на първото занятие се пуска анкета и питат кой какъв спорт е тренирал, за да бъде включен в съответния отбор, евентуално.
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

houseofcards

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
Re: Спорт в ПУ
« Отговор #2 -: 21.07.2008, 13:07:17 »

Е, това вече е много хубава новина  :bravo: Спортът, поне според мен, е много важен и се надявам да вляза в отбора и да тренирам.
Миналата година бях студент във ВТУ и останах много разочарован- на документи там се води, че имат отбор и се водят тренировки, а в действителност не се прави нищо... Искрено се надявам в ПУ да не е така и да се намерят сериозни хора :)
Активен
Никой не може да ти направи това, което сам си направиш !

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: Спорт в ПУ
« Отговор #3 -: 21.07.2008, 13:27:49 »

Е, това вече е много хубава новина  :bravo: Спортът, поне според мен, е много важен и се надявам да вляза в отбора и да тренирам.
Миналата година бях студент във ВТУ и останах много разочарован- на документи там се води, че имат отбор и се водят тренировки, а в действителност не се прави нищо... Искрено се надявам в ПУ да не е така и да се намерят сериозни хора :)
Принципно има! Мисля, че ще влезеш. Даже малко съжаляваше жената, която се занимава, че не съм се обадил да участвам. :)
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: Спорт в ПУ
« Отговор #4 -: 21.07.2008, 18:49:57 »

Аз също съм виждал хора да играят тенис в залата. Предимно момичета бяха и ми се стува, че наистина бяха в отбора, а не просто така за удоволствие да си играят.
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re: Спорт в ПУ
« Отговор #5 -: 21.07.2008, 19:08:50 »

Да има отбор по тенис на корт и то сме много добри специално нашия Университет. Почти всяка година сме на 1-во място. В зала академик ще търсиш Найденова или Благоев те се занимават с тениса специално :) Друго каквото те интересува може да питаш тук..
Активен
С. Цветков

houseofcards

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
Re: Спорт в ПУ
« Отговор #6 -: 21.07.2008, 21:41:14 »

А момчета, които се занимават сериозно има ли? Аз 5 години съм тренирал, но от 2 не играя редовно... Вероятно ще ми трябва месец- два занимаевки с тренъор, ако има навити в ПУ, и ще вляза в добра състезателна форма... Надявам се и това да стане и да има с кой да играя :) Благодаря ви много за информацията   :D
Активен
Никой не може да ти направи това, което сам си направиш !

Flo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re: Спорт в ПУ
« Отговор #7 -: 05.08.2008, 21:35:07 »

А за хората, които не са тренирали нищо и не обичат спорт, какви варианти има?  :blush:
Активен
Memento mori!

user12345

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
  • NeverminD
    • Myspace
Re: Спорт в ПУ
« Отговор #8 -: 05.08.2008, 22:08:46 »

А за хората, които не са тренирали нищо и не обичат спорт, какви варианти има?  :blush:
и аз така  :-D
Активен
GRUNGE is not dead

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Спорт в ПУ
« Отговор #9 -: 05.08.2008, 22:10:51 »

А за хората, които не са тренирали нищо и не обичат спорт, какви варианти има?  :blush:
и аз така  :-D
Отивате на физическо,за да играете тенис на маса или федербал.
Активен

houseofcards

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
Re: Спорт в ПУ
« Отговор #10 -: 05.08.2008, 23:30:16 »

ужас...
Активен
Никой не може да ти направи това, което сам си направиш !

Flo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re: Спорт в ПУ
« Отговор #11 -: 06.08.2008, 04:02:31 »

Е, с федербала ще се справя! Благодаря! Работата е, че не искам да се чудя всеки път как да кръшкам и да се спасявам, а в училище само това научих по физическо!
Активен
Memento mori!

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Спорт в ПУ
« Отговор #12 -: 06.08.2008, 07:37:17 »

Е, с федербала ще се справя! Благодаря! Работата е, че не искам да се чудя всеки път как да кръшкам и да се спасявам, а в училище само това научих по физическо!
Аз също съм ужасен спортист и не обичам да играя.
Активен

Антония

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: Спорт в ПУ
« Отговор #13 -: 06.08.2008, 09:09:20 »

Е, с федербала ще се справя! Благодаря! Работата е, че не искам да се чудя всеки път как да кръшкам и да се спасявам, а в училище само това научих по физическо!
Че кой не се е научил на това. Ние на физическо ходехме един път в срока да ни види и да нанесе оценките в дневника. Затова дечицата само пред компютъра висят да играят игри.Няма кой да ги ангажира с нещо по-полезно!!!
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Спорт в ПУ
« Отговор #14 -: 06.08.2008, 12:19:40 »

Е, с федербала ще се справя! Благодаря! Работата е, че не искам да се чудя всеки път как да кръшкам и да се спасявам, а в училище само това научих по физическо!
Че кой не се е научил на това. Ние на физическо ходехме един път в срока да ни види и да нанесе оценките в дневника. Затова дечицата само пред компютъра висят да играят игри.Няма кой да ги ангажира с нещо по-полезно!!!
Нашите пък гледаха колко пъти ходиш на физическо и в зависимост от това ти пишеха оценката.А за гимназията-учителката беше много строга,всеки час ни изпитваше и накрая имах кофти оценка,защото съм лош спортист.
Активен

Flo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re: Спорт в ПУ
« Отговор #15 -: 06.08.2008, 12:40:30 »

На мен веднъж даскалът искаше да ми пише 2, защото бях неразположена и отказах да бягам 300 метра  :-D Абе надявам се в университета да е друга работа  :-) По принцип не съм безотговорна и ще се старая, доколкото мога.
Активен
Memento mori!

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Спорт в ПУ
« Отговор #16 -: 06.08.2008, 13:14:44 »

И защото младите са се научили да кръшкат от движение и спорт имаме случаи на хора под 40 години със сърдечни проблеми и затлъстели тийнейджъри, и студенти, които се задъхват при качване до втория етаж (и ползват асансьора редовно).
Активен
Физически Факултет

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Спорт в ПУ
« Отговор #17 -: 06.08.2008, 13:46:10 »

На мен веднъж даскалът искаше да ми пише 2, защото бях неразположена и отказах да бягам 300 метра  :-D Абе надявам се в университета да е друга работа  :-) По принцип не съм безотговорна и ще се старая, доколкото мога.
Ако нямаш отсъствия и играеш редовно,ще има 6.Мен накрая даже и не ме изпитваха.
Активен

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re: Спорт в ПУ
« Отговор #18 -: 07.08.2008, 20:47:30 »

Вземете се стегнете малко и не се излагайте по този начин, да кръшкаш от физическо, ами това го правим за Вас колеги! Преподавателите по физическо са професионалисти и разбират от всичко, могат да ви научат на правилните движения и всичко което ви интересува. Неподценявайте спорта, дори да не тренираш пълноценно, една лека тренировчица в седмицата няма да Ви се отрази зле на костите,мускулите и всичко свързано с вашето тяло!
Активен
С. Цветков

Flo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re: Спорт в ПУ
« Отговор #19 -: 07.08.2008, 21:49:07 »

Не подценявам спорта, оценявам го по значимост, просто не всеки спорт ми е интересен и приятен, не ми се отдава всичко и затова питах какви алтернативи има - за да избера нещо, с което да се справям и да ми доставя удоволствие. Ако нещо не е приятно, трудно е човек да го приеме само защото е полезно.
Активен
Memento mori!