argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Сертификат  (Прочетена 2070 пъти)

TeeRexX

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 739
  • изпратете ми анонимно пари в плик :)
    • www.myspace.com/teerexx
Сертификат
« -: 31.07.2008, 00:12:39 »

Бих искал да задам следния въпрос: Само мен ли ме дразни страшно много този проблемен сертификат който съм принуден да потвърждавам всеки път когато се опитам да влезна във форума?
И по-лошото - всеки път като цъкна някъде трябва да потвърждавам, че искам да видя и unsecure елементите от страницата.
Честно да кажа единствената причина да не посещавам форума така често както преди е тази.
Активен

MISSTY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 379
  • Биологически факултет :-)
    • My home page
Re: Сертификат
« Отговор #1 -: 31.07.2008, 00:27:12 »

Виж в опциите - има вариант да приемеш сертификата завинаги и повече няма да се появява при всяко зареждане на страница.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Сертификат
« Отговор #2 -: 31.07.2008, 22:37:58 »

Решението е да инсталираш ROOT Certificate на Certification Authority, което е издало сертификата, а именно BG.ACAD | CA. За съжаление този ROOT Certificate не е вграден по подразбиране в браузърите, както на другите гиганти от рода на Verisign и сие. След тази процедура не би трябвало да имаш каквито и да е проблеми.

Приемането на сертификата обаче "завинаги" както съветва MISSTY е решение само до изтичането му, т.е. след една година проблема отново ще се появи, когато ще трябва да преиздам сертификата. Ето защо просто импортирай ROOT Certificate на BG.ACAD | CA и това ще реши проблемите ти.

Root Certificate в PEM или DER формат можеш да дръпнеш (и после инсталираш) оттук: http://ca.acad.bg/ca_cert.html

При мен всичко работи както с IE така и с Firefox. Допълнително инсталирането на този Root Certificate ще отвори вратите ти и към други сайтове в университета + разбира се Поща@ПУ.

Надявам се това да помогне. Ще се радвам ако пишеш обратна връзка дали проблема е решен.
Активен