argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Семестриални такси за магистратури  (Прочетена 8809 пъти)

iwanowa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65

Колеги, знае ли се вече какви ще са семестриалните такси за 2 курс магистратури, че новите такси за първи курс никак не ми харесаха  :s:  http://pu.acad.bg/site.jsp?ln=1&id=442
Активен
Повечето хора използват първите години от живота си, за да съсипят последните.

Icy_cold

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re: Семестриални такси за магистратури
« Отговор #1 -: 06.08.2008, 15:49:06 »

Тези хора луди ли са или какво? Как може семестъра да е 800лв????? То качеството не е и като за 500лв..... Това все пак не е някой престижен софийски университет, а чисто и просто тъпото ПУ.

Iwanowa, доколкото дочух, не знам колко е верно, би трябвало за нас да си останат 550лв, или на колкото си почнал на толкова да завършиш, но ..... знае ли човек. Все пак ние до преди година бяхме и икономисти, а тази вече не сме..... така че....
Активен

nasko67

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 112
Re: Семестриални такси за магистратури
« Отговор #2 -: 06.08.2008, 19:23:35 »

И аз така знам.
Активен

slance_021

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: Семестриални такси за магистратури
« Отговор #3 -: 06.08.2008, 20:38:33 »

Здравейте на всички
 
и аз като вас се интересувам от семестриалите такси за тези които са при заварено положение. Ако разберете нещо пишете.

Предварително Ви благодаря. :mmm:
Активен

bubalina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Семестриални такси за магистратури
« Отговор #4 -: 11.08.2008, 13:04:31 »

Миналата година тези при заварено положение останаха на старите такси-480 лв, така че и за нас би трябвало да е така .Всъщност дано е така,че 800 лв...да се чуди човек за какво им ги дава!
Активен

White frost

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Семестриални такси за магистратури
« Отговор #5 -: 17.08.2008, 11:37:03 »

  Здравейте колеги,
силно се надявам да организираме под някаква форма протест, така че да може ръководството на ПУ да ни чуе.
  Ние плащаме високи такси и сме своего рода клиенти на ПУ, което автоматично води до определини права.

  Абсолютно няма да се съглася да плащам такса по-висока от 550 лева за тази уч. година, ако трябва ще прекъсна!

  Недопустимо е такова отношение към нас дори само, заради парите, с които би трябвало да си купуваме поне добро отношение, ако не добро образование!

  Само организираните форми на протест в България са ефективни!!!
Активен

mar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Семестриални такси за магистратури
« Отговор #6 -: 19.08.2008, 00:22:48 »

трябва да сте луди да запишете магистратура в българия, още по малко в пу. аз лично работя вече като мениджър и никой не се интересува дали си завършил магистратура или бакалавър и къде си завършил (ест. да не е онова копие на университет наречено европейския). съвета ми е хванете си преспективна работа с която можете да се издигнете по късно, а не да лежите на кълката магистратура като завърша веднага ме взимат на заплата 2000-3000ле ;) аз лично ако нямах хубава работа бих изкарал един postgraduate в англия за 5-6 хиляди паунда с възможности и преспективи за работа по цял свят за поне 10 пъти по голяма заплата отколкото някой може да си мечтае тук. :wink:
Активен

Icy_cold

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re: Семестриални такси за магистратури
« Отговор #7 -: 20.08.2008, 21:39:10 »

Колеги,
утре ще ходя в ПУ при инспекторката (дано да е там) и ще я питам за таксите за магистърските програми, дали ще плащаме по 550лв или 800лв. Дано да е 550лв и дано все пак да са решили как щ постъпят с нас, че нали си го знаем как е ПУ, днес едно, утре друго....
Стискайте плаци!!!!
Активен

iwanowa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re: Семестриални такси за магистратури
« Отговор #8 -: 20.08.2008, 22:35:33 »

Колеги,
утре ще ходя в ПУ при инспекторката (дано да е там) и ще я питам за таксите за магистърските програми, дали ще плащаме по 550лв или 800лв. Дано да е 550лв и дано все пак да са решили как щ постъпят с нас, че нали си го знаем как е ПУ, днес едно, утре друго....
Стискайте плаци!!!!
Icy_cold, ще стискам палци, дано инспекторките да знаят отговора.
Наскоро се сетих, че в края на месец Юни трябваше да има събрание на факултета, като една от точките на събранието беше за семестриалните такси. Няма ли някой студент присъствал на това събрание да каже, в крайна сметка, какво са решили там, освен повишаването от 550 на 800 лв.
Активен
Повечето хора използват първите години от живота си, за да съсипят последните.

Icy_cold

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re: Семестриални такси за магистратури
« Отговор #9 -: 21.08.2008, 14:28:55 »

Колеги, имам добра новина. Говорих със Снежа Тодорова и тя каза, че аз нас си остават условията от миналата година, т.е. ще плащаме миналогодишната такса, а не новата :)))
Учебната година започва на 28.09.2008, но за магистрите сигурно към ноември месец както обикновено.
Прохладни дни на всички!!
Активен

iwanowa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re: Семестриални такси за магистратури
« Отговор #10 -: 21.08.2008, 14:57:15 »

Златна си, Icy_cold  :beer:
Мерси за инфото
Активен
Повечето хора използват първите години от живота си, за да съсипят последните.

bubalina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Семестриални такси за магистратури
« Отговор #11 -: 22.08.2008, 02:58:07 »

 :D :D :D Много добри новини Icy_cold  :-)
Активен

babylina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Семестриални такси за магистратури
« Отговор #12 -: 22.08.2008, 14:32:52 »

Здравейте колеги
страхотно е, че няма да плащаме тази висока такса... :-)

Имам няколко важни  питания : Знае ли някой със сигурност дали ще има поправка и точната дата по  Стопанска история през септември ?
Кога точно се плащат семестриалните такси и дали е необходимо отново някакво записване ?
Благодаря ви много !
Активен

paralax

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re: Семестриални такси за магистратури
« Отговор #13 -: 22.08.2008, 15:26:17 »

800лв. това на нищо не прилича!
Активен

Icy_cold

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re: Семестриални такси за магистратури
« Отговор #14 -: 22.08.2008, 23:27:45 »

Здравейте колеги
страхотно е, че няма да плащаме тази висока такса... :-)

Имам няколко важни  питания : Знае ли някой със сигурност дали ще има поправка и точната дата по  Стопанска история през септември ?
Кога точно се плащат семестриалните такси и дали е необходимо отново някакво записване ?
Благодаря ви много !

babylina, за поправителната сесия още нищо няма изнесено, някъде прочетох, че почвала от 1-ви Септ., но още няма никакви конкретни дати.
Семестриалните такси обикновено след 1-ви Окт до 1/15-ти Ноември ще се плащат за магистрите, за записване... не точно, само трябва да ти заверят книжката за семестъра. Май беше плащаш и после с бележката, че си платил и студентската книжка отиваш при инспекторката. Рано е още за таксата, има време.
Активен

AylinSK

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re: Семестриални такси за магистратури
« Отговор #15 -: 01.09.2008, 11:37:05 »

Здравейте! Аз завърших Публична администрация във Великотърновския университет и сега смятам да запиша Управление на човешките ресурси във ПУ. Таксата наистина ми се струва много висока ( 800 лева ). Не знам какво е качеството на образованието в ПУ и дали си струват парите. Във ВТУ последната година се сблъсках с много  неуредици и се опасявам, че и при вас нещата са доста объркани. Може ли някой, който учи магистратура в ПУ, да ми каже как стоят нещата и дали е доволен. Благодаря!  :wink:
Активен

GOOD

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 189
    • Направи нужното.... не бъди послушен !!!
Re: Семестриални такси за магистратури
« Отговор #16 -: 19.09.2008, 10:37:29 »

Ахххх   :heart: :heart: :heart: :heart: разтуптя ми се сърцето  ама какво да се прави тази година колеги ще пропуснем Банско май покрай новите цени на  семестрите !
Да Ви е честито!
Активен

Lady_Sunny

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Семестриални такси за магистратури
« Отговор #17 -: 27.09.2008, 09:27:57 »

Е, аз в понеделник отивам да записвам магистратура - Софтуерни тенологии на новата такса. Какво да се прави. За единия семестър успях да спестя от закуску  :-D :-D :-D, а за втория ще се надявам да имам помощ от някъде. Да има някой тук, който да е запознат с тази специалност???
Активен

POMAGAM

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Семестриални такси за магистратури
« Отговор #18 -: 04.10.2008, 00:29:04 »

трябва да сте луди да запишете магистратура в българия, още по малко в пу. аз лично работя вече като мениджър и никой не се интересува дали си завършил магистратура или бакалавър и къде си завършил (ест. да не е онова копие на университет наречено европейския). съвета ми е хванете си преспективна работа с която можете да се издигнете по късно, а не да лежите на кълката магистратура като завърша веднага ме взимат на заплата 2000-3000ле ;) аз лично ако нямах хубава работа бих изкарал един postgraduate в англия за 5-6 хиляди паунда с възможности и преспективи за работа по цял свят за поне 10 пъти по голяма заплата отколкото някой може да си мечтае тук. :wink:
Отколкото някой може да си мечтае тук?!Ти се запозна със всички лично,видя на кой какви са му мечтите?Аз лично бих заиграл футбол,като Бербатов,но закъснях.....ето това е заплата, за която наистина мога  само да мечтая,ако знаеш някакъв такъв курс-дай инфо ще ти дам 5-6 хиляди паунда да си изкараш курса.
Активен

edona

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re: Семестриални такси за магистратури
« Отговор #19 -: 16.10.2008, 12:27:56 »

Абе , стига ми се извисявайте с тази чужбина, отиват да у4ат тами живеят като прошляци, тук също не е розово положението , но нали трябва да се развива и ''българското''
Активен