argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Преместване от една специалност в друга  (Прочетена 5349 пъти)

Man of Steel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте, аз съм новоприет студент в ПУ "Паисий Хилендарски". Интересува ме това - как бих могъл да се преместя в друга специалност. В университета ми казаха, че нямало точно определени критерии, нужно било само да има свободни места и да имам успех над 4.00. Някой от вас местил ли се е или познава ли такъв човек, и как са се развили нещата около него? Специалността в която съм приет е Физика, бях я написал на първо място (от недоумение) и разбира се веднага се бях класирал за нея, тъй като бях изкарал 5.40 на изпита, но реално искам да уча в друга специалност пак във физическия факултет. Там ми казаха да изчакам на трето класиране ако има свободни места да съм се запишил, но едвали ще има такива. Специалността която желая е "Информационна физика и комуникации".
Благодаря!
Активен

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive

1. Преместването става лесно.
2. Преместването във физическия факултет е все едно ходене на парти, нямаш проблеми и се забавляваш.
3. Ще има свободни места предполагам след трето класиране, миналата година половината физически факултет беше празен и имаше даже допълнителен изпит за прием само и само да се запълнят местата.
4. А и в началото всички учат едно и също, така че и проблем с изпитите няма да имаш, евентуално, ако решиш да се прехвърляш вече като си почнал

Извод:
Споко :-), наслаждавай се на оставащата ти ваканция, защото после следва специалната физична програма :-D :rock:
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

Man of Steel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Надявам се наистина да е така, благодаря ти за отговора ;)
Активен

mi7e7o

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
  • Физически факултет

Надявам се наистина да е така, благодаря ти за отговора ;)
И най-важното ,след като искаш да се местиш във същия факултет няма да има никаква такса.  :-)
ПП Предполагам вече си го разбрал.
« Последна редакция: 05.05.2009, 19:23:05 от mi7e7o »
Активен

radichew

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

а в друг факултет как став а? :)
Активен