argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Избираеми дисциплини за специалността Макроикономика, задочно  (Прочетена 1511 пъти)

Александра Петрова

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28

Здравейте колеги,

Казвам се Александра Петрова и уча в специалност Макроикономика, задочно обучение, II курс. Относно избираемите дисциплини: Теория на политиката, Административно право, Търговска марка и търговия с интелектуалната собственост и Продукт и продуктова политика и съответните преподаватели, а именно: доц. О. Семова, ас. Пехливанов, доц. Ив. Костова. Ако някой има каквата и да е информация за дисциплините и преподавателите, нека я сподели. По този начин ще ми помогнете по-лесно да избера кои две от четирите да запиша за първия семестър. :-)

Благодаря за отделеното време!

Поздрави,
Александра Петрова
Активен

qs

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Здравей Александра! Административно право е ориентирано към държавните органи, областната и общинска администрация и етапите на административното правораздаване и органи. Търговската марка отделя внимание на патентите и защитата на изобретения - ориентирана е практически и маркетоложки. Теория на политиката разглежда основните политически доктрини и изпитът при доц. Симова е обикновено сравнение на две политически течения. Продуктова политика е част от маркетинг микса и отдава внимание на опаковките, маркировката, позиционирането на продуктите ... Доц. Костова обикновено дава реферат и попълване на въпросник, а изпитът е развиване на 12 отворени въпроса от тест. Всичко зависи от твоите нагласи и предпочитания към области!  :wink:
Активен

Александра Петрова

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28

Благодаря, Qs! :)
Искам да събера и още мнения, затова моля пишете.  :wink:
Активен

kalina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140

Аз ти препоръчвам административно право и продуктова политика. Аз миналата година бях на твоето място  :wink:
Активен

qs

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Между другото и моят избор беше такъв и не съжелявам - Административно право и Продуктова политика  :wink:
Активен

kalina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140

Аз също не съжалявам беше интересно, а и по-лесно се вземат в сравнение с другата двойка избираеми дисциплини (но това си е лично мое мнение)  8-)   :wink:
« Последна редакция: 02.09.2008, 10:35:30 от kalina »
Активен

Александра Петрова

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28

Искрено благодаря за споделените мнения!!! Мисля да се доверя на вашия избор!
Активен

DVK

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Моето предложение е да заобикаляш изпити при Костова  :y:
Активен

Александра Петрова

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28

В крайна сметка записах Административно право и Търговска марка и мисля, че няма да съжалявам.
Благодаря за всички мнения!
Поздрави!
Активен