argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Семестриално завършил - загубване на права???  (Прочетена 9071 пъти)

ivan1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Имам следния въпрос, семестриално завършил през 2006 година съм и имам един невзет изпит (също и държавен естествено), след колко време губя студентски права и какво става след това? Как мога да си възстановя правата?
Активен

desislavai

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Здравей, понеже и аз съм като теб (е, аз си взех всички изпити :-D ), когато подавах молба за държавния питах нейно величие госпожа инспекторката. С много усилия успях да измъкна отговора  :headbang: - две години след семестриалното завършване се пазят правата(т.е. в рамките на тези 2 години трябва да се изчистят изпити и да се вземе държавен) след това се плаща една семестриална такса и се възстановяват правата за още 2 години.
Активен

maria_2103

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80

Колеги, когато са минали 2 години след като е завършил вашият випуск, за да възстановите студентските си права се заплащат 350-400 лева, но мисля, че сега са повече. Плащаш и веднага ти възстановяват студ. права !
Успех !
Активен

kbkl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53

Заплаща се такса от 700 лева и по този начин студентските права се подновяват за 3 години.
Активен

maria_2103

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80

700 лв, това са много пари, на идин колега му се наложи февруари и беше 350 лв !
Добре че не ми се налага, че това е адска цифра !
Активен

Novalexa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Ако семестриално съм завършила 2007 година, до кой месец през 2009 имам право да се явя на държавния? Последно се явих тази година през февруари. Лятото и есента не съм, въпреки че имам подадена молба за вчера /27.09./. Става въпрос за макроикономика задочно. И някой дали знае какво се е паднало като тема? Благодаря. :-)
Активен