argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: ликвидация по гражданско право  (Прочетена 7171 пъти)

Koceto_cska

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • CSKA FOREVER

въпросът ми е следния възможно ли е да се 'влачи" изпита по гражданско право,защото не се справих на попрвката и не ми се рискува на ликвидация...все пак за 8-9 дена едвали ще науча всичко.И възнамерявам в по горен курс да се явя възможно ли е?
« Последна редакция: 07.09.2008, 18:41:51 от Koceto_cska »
Активен
CSKA FOREVER

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re: ликвидация по гражданско право
« Отговор #1 -: 07.09.2008, 19:09:03 »

Възможно е, на изпита по ГП е имало дори и петокурсници.Но не ти го пожелавам.По правило провери си(при Т.Стоянова) дали ти е писано 2 в протоколите от ред. изпит и поправката.Ако са ти писани, не се явявай на ликвидация, но ако не са (дори на едно място) можеш да се пробваш.До 2 изпита(на които не се явил поне веднъж) студентът може да влачи и в по-горни курсове като впоследствие се явява с инд. протокол.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

Koceto_cska

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • CSKA FOREVER
Re: ликвидация по гражданско право
« Отговор #2 -: 07.09.2008, 19:29:33 »

а дали лесно минава ликвидацията по гражданско право...особенно ако е с 5 курс
Активен
CSKA FOREVER

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re: ликвидация по гражданско право
« Отговор #3 -: 07.09.2008, 20:23:18 »

Като цяло тези, които се явяваха бяха доволни,НО всеки решава за себеси.
Доколкото знам, не им се сбъднаха прогнозите ,че изпитът ще е писмен,но пишели тройки лесно..
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

Koceto_cska

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • CSKA FOREVER
Re: ликвидация по гражданско право
« Отговор #4 -: 07.09.2008, 23:16:21 »

просто за първи път съм на ликвидация....и не знам ако ме скъсат какво става прекъсвам ли?и все пак как така ще ме отидат на вятъра годините досега това ми 1ви невзет изпит
Активен
CSKA FOREVER

RCS

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re: ликвидация по гражданско право
« Отговор #5 -: 16.09.2008, 20:58:26 »

просто за първи път съм на ликвидация....и не знам ако ме скъсат какво става прекъсвам ли?и все пак как така ще ме отидат на вятъра годините досега това ми 1ви невзет изпит
Имаш право на две грешки на един изпит. При трета гориш с 1 година.
Активен
Силните мъже не коленичат,
другите коленичат пред тях,
силно мразят плачат и обичат
и не знаят що е страх!!!

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: ликвидация по гражданско право
« Отговор #6 -: 18.09.2008, 22:38:52 »

Седни  и  се  подготви  за  ликвидацията!  Поне  имаш  пресни  знания, ако  оставиш  за 4-5  курс и  ако  те  скъсат , ще  си  скубеш  косите   тогава ,  а  сега  ако  те  скъсат , само  ще  повториш  тази  година  и  ще  го  научиш  поне  за  3 -ка!Не  оставяй  изпитите  си , защото  се  успокояваш  и  накрая  ще  се  удавиш    накрая  на  Дунава , което  ще  бъде  много  по  -болезнено  отколкото  в  началото! :-)успех  на  ликвидацията,  бъди  позитивно  настроен  към  Шопов  ,  покажи  че  нещо  си  чел,  ако  трябва  поразтягай  локуми,   но  сега  го  вземи  на  всяка  цена ! :y:
« Последна редакция: 18.09.2008, 22:40:35 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

Koceto_cska

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • CSKA FOREVER
Re: ликвидация по гражданско право
« Отговор #7 -: 18.09.2008, 23:58:28 »

оставих го за 3ти курс ще уча и ще пробвам зимната сесия....ще въпрос на живот и смърт :-Dнали може да се явя с редовния изпит на 2ри курс?
Активен
CSKA FOREVER

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: ликвидация по гражданско право
« Отговор #8 -: 22.09.2008, 01:05:28 »

Да  може  !
Активен
Всичко е любов

M.L.

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: ликвидация по гражданско право
« Отговор #9 -: 22.09.2008, 10:08:35 »

А как стоят несхтата, колеги, ако ме скъсат и на ликвидацията...в такъв случаи какво трябва да направя. Ако някои ми пише по този въпрос, ще бъда мн благодарна. До сега не мис е е случвало такова нещо , но има малка явероятност да се случи. И нещо мн се притеснявам. Благодаря ви предварително :)
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: ликвидация по гражданско право
« Отговор #10 -: 22.09.2008, 14:17:23 »

Не  си  го  и  помисляй!Губиш студентските  права  за  1  година!  Едно  време  такива  студенти  ги  изпращаха  в  строителството  да  бачкат  за  Родину,  но  сега  с  тази  демокрация ,  имаш  право  да  избираш  къде  да  работиш! :-) :sun: :y:
« Последна редакция: 22.09.2008, 14:20:02 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: ликвидация по гражданско право
« Отговор #11 -: 22.09.2008, 14:47:05 »

 :-D
Това е бай Марин!
По въпроса за ликвидацията -
M.L., ако вече два пъти си късана на изпит, и то по гражданско право  :mmm:, съвсем не е малка веоятността... нали се сещаш. Защо не си я оставиш за догодина, учи си на спокойствие, но така пък... закъсваш с облигацията, а и там си е ... да кажем зор! Затова дано да си се напънала и да си го вземеш сега, че ... Всъщност ликвидацията е била на 17-и, ти за кога се готвиш  :-D ?
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

M.L.

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: ликвидация по гражданско право
« Отговор #12 -: 22.09.2008, 15:31:47 »

Не  си  го  и  помисляй!Губиш студентските  права  за  1  година!  Едно  време  такива  студенти  ги  изпращаха  в  строителството  да  бачкат  за  Родину,  но  сега  с  тази  демокрация ,  имаш  право  да  избираш  къде  да  работиш! :-) :sun: :y:


а това за губене на правата....при вски един изпит ли се получава..при невзет изпит на ликвидация или според зависи...? Благодаря предварително  :y:
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: ликвидация по гражданско право
« Отговор #13 -: 22.09.2008, 15:45:16 »

 :bravo:
Ти сигурно учиш право, нали? Доц. Цанков винаги ни казваше една фраза, изричана от "старите адвокати"  :wink:- "Закон - слънце!", т.е. взимаш правилника на университета, едно-две закончета и... край на притесненията. В сайта на ЮФ не си ли се ровичкала, най-отдолу пише "тъй" :
СЪГЛАСНО РЕШЕНИЕ НА ФАКУЛТЕТНИЯ СЪВЕТ :
Всеки студент има право да се яви на семестриален изпит само до 3 пъти по време на следването си /редовна, поправителна и ликвидационна сесия/, като явяването не бива да продължи повече от 2 години след като изпитът е обявен по учебен план в съответния курс.
Пример - за дисциплината “Гражданско право” по учебен план се полага редовен изпит във 2-ри курс. Ако същата година студентът се е явил и на трите сесии, той автоматично прекъсва, независимо че е положил всички останали изпити. Ако се е явил 1 или 2 пъти, тогава този изпит му става условен и той може да се запише в по-горен курс, но има право да се яви на него само по време на сесия и само в рамките на уч. година.
Студенти, които имат приравнителни или условни семестриални изпити и срокът за полагането им е изтекъл /ако са изминали повече от 2 години/, ПРЕКЪСВАТ.
На държавни изпити студентите имат право да се явяват само 3 пъти /за всеки изпит/ и ако до 2 години след семестриалното си завършване не се дипломират се ОТПИСВАТ от ПУ “П. Хилендарски”.
Друго неясно?  :wink:
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

M.L.

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: ликвидация по гражданско право
« Отговор #14 -: 22.09.2008, 16:13:53 »

ооо благодаря ти страшно много :) получих отговор на това, което ме притесняваше :) :y:
Активен

Koceto_cska

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • CSKA FOREVER
Re: ликвидация по гражданско право
« Отговор #15 -: 22.09.2008, 16:19:04 »

а колеги има ли доста примери за хора прекъснали заради гражданското??? :-( а М.L. аз мисля да се явя зимната сесия с 2ри курс то изпита тогава ще е устен но все пак!съветвам те и ти така да направиш и ще се видим там!
« Последна редакция: 22.09.2008, 16:24:21 от Koceto_cska »
Активен
CSKA FOREVER

magito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
Re: ликвидация по гражданско право
« Отговор #16 -: 24.09.2008, 21:24:40 »

мисля да се явя зимната сесия с 2ри курс то изпита тогава ще е устен

 Защо си мислиш, че изпитът ще е устен? Няма ли вариант да е писмен?
Активен
Някои се мъчат да пришпорят и възбудят ума си; Аз,обратно -мъча се да го възпра и успокоя. Умът се заблуждава само когато се напряга.                                
                                                                        Монтен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: ликвидация по гражданско право
« Отговор #17 -: 24.09.2008, 22:01:59 »

Случвало се е да е писмен, но обикновено е устен, така че всичко е възможно.
Успех на колегите, на които им предстои да го държат.  :y:
Активен

unique

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: ликвидация по гражданско право
« Отговор #18 -: 25.09.2008, 10:33:56 »

цитирам по памет - "може и да е писмен, но може и да не е. може да е устен, но може и да не е. ако кажа, че ще е устен утре както си вървя може да ме удари тухла по главата и няма да съм в състояние да проведа устен изпит."
Активен
Критик Гаден...

coco-brice

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re: ликвидация по гражданско право
« Отговор #19 -: 28.09.2008, 22:59:18 »

цитирам по памет - "може и да е писмен, но може и да не е. може да е устен, но може и да не е. ако кажа, че ще е устен утре както си вървя може да ме удари тухла по главата и няма да съм в състояние да проведа устен изпит."
  :-D  :-D  :-D  :-D Тва си го спомням.Добра памет колега, а ако му падне нещо по тежко на главата ще има ли изпит  :-D :-D :-D
Активен
Bullshit Justice