argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Как се начислява трафик към месената квота?  (Прочетена 1683 пъти)

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

И конкретно брои ли ми се към лимита, ако тръгна да качвам снимки към photo.argon.acad.bg? Защото моите снимки са мнооооого (дори и при положение, че много от тях просто няма да качвам), даже и всичките си 3 Гб да изпукам пак няма да стигнат.

А впрочем брои ли ми се ако гледам снимки оттам, защото напоследък почнах да разглеждам по малко и имам намерение да почна по повече (нещо ми се разглеждат снимки). Което е сигурен начин да си отрежа нета, ако се брои към квотата.
Активен
Физически Факултет

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Трафик не се отчита (начислява както казваш) към университетски адреси и сайтове хоствани в ПУ. В това число photo.argon.acad.bg, web.uni-plovdiv.bg и т.н. Допълнително трафик не се очтита и към URL на някои антивирусни програми, microsoft.com, campuseai.org, ostn.tv, cwru.edu и т.н.
За допълнитена информация можеш да разгледаш категориите Полезно и Focus от страницата за мрежата на ПУ. Там ще намериш поствана информация по случая, която може да ти е полезна. Внимавай обаче да не е стара, в смисъл да има по-нови неща писани по темата след това.

Ето и няколко съвета за по-голям комфорт и следене на квотите.
1. Ако не ти изисква парола за да отвори някой сайт - значи трафик не се отчита;
2. Квотата се образува като се сумира сваляне + качване;
3. След като се логнеш в адрес https://focus.uni-plovdiv.bg/ ще можеш да видиш колко ти е потреблението към момента, както и всички твои посещения на адреси в Интернет - т.е. на базата на какво си генерирал този трафик;
...

Разбира се винаги можеш да питаш и тук или някои от локалните администратори в ПУ.

И накрая една хубава новина: в близко бъдеще международния академичен трафик ще скочи около 10 пъти, националния трафик също. Това най-вероятно ще доведе до увеличаване на действащите в момента квоти, както и някои други рестрикции.
Активен