argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: ЗА Site на ПУ право  (Прочетена 7712 пъти)

studentkа^^

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #20 -: 27.12.2008, 14:27:32 »

Ама студентите в Софийския и дори в Благоевградския университет нямат проблем да си разберат оценките в Интернет. А що се отнася до тази функция "долу вляво" според вас функция ли е наистина. Аз под функция разбирам нещо действащо. И преподавателите не са длъжни да си качавт оценките където и да било. Те са длъжни да ги дадт на инспекторите, нали така? За тях няма значение кой как ще бъде уведомен за оценката си. Смешен е сайта, щом като основната и най-важната функция отсъства.
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #21 -: 27.12.2008, 15:28:52 »

Сайтът има много косури, даже е силно да се нарече, че е интернет страницата на ЮФ на ПУ, но си мисля, че трябва да се идва и по-често в университета без значение е дали става въпрос за задочно или редовно обучение.Аз пътувам почти всяка седмица и много често идвам напразно, заради необявени в сайта промени.Но това си е мой проблем, а и не изглежда че на някой му пука за такива като нас.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

studentkа^^

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #22 -: 27.12.2008, 17:46:22 »

Нямам нищо против да идвам по-често до университета, но нямам физическата възможност да го правя. Работата, която върша е много отговорна и ангажираща и не мога да си позволя да отсъствам ей така. Така че смятам, че няма място за спор по този въпрос, че е необходима модернизация на сайта.
Активен

DerTeufel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #23 -: 27.12.2008, 18:59:30 »

Ама студентите в Софийския и дори в Благоевградския университет нямат проблем да си разберат оценките в Интернет. А що се отнася до тази функция "долу вляво" според вас функция ли е наистина. Аз под функция разбирам нещо действащо. И преподавателите не са длъжни да си качавт оценките където и да било. Те са длъжни да ги дадт на инспекторите, нали така? За тях няма значение кой как ще бъде уведомен за оценката си. Смешен е сайта, щом като основната и най-важната функция отсъства.
Какво имате предвид под ФУНКЦИЯ ЛИ Е НАИСТИНА?
Влизам, пиша си ФН и ЕГН и си виждам оценките - за мен това е функция.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #24 -: 27.12.2008, 19:19:54 »

Ами предлагам след като има толкова недоволни някой, който има зор за един хубав сайт да вземе да направи подписка, да напише молба, доклад или каквото реши, да въстанат всички студенти и да внесете предложение до Декана на факултета да отпусне средства за сайт, защото това, което има в момента и което го е имало преди е израз на добра воля и безвъзмезден труд на някой.
И мисля, че идеята сайтът, който има в момента да изчезне никак не е лоша!
Активен

stug

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #25 -: 27.12.2008, 19:23:42 »

И аз поддържам идеята сайтът да бъде свален. Хубаво си беше и преди.
Активен

realist 19

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #26 -: 27.12.2008, 19:28:52 »

Наистина това е единствения изход.Предполагам, че не зависи само от деканата, а и от ръководството на ПУ.
Активен
Истината е само една,но и

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #27 -: 27.12.2008, 20:03:37 »

...И мисля, че идеята сайтът, който има в момента да изчезне никак не е лоша!

Цитат на: stug
И аз поддържам идеята сайтът да бъде свален. Хубаво си беше и преди.

Е де, е де...
Появи се една недоволна студентка и дай да рушим. Такъв зор като сменихме старата страница с новата, а сега...  :-) Дони, измори ли се вече  :wink: . Знаем кой се занимава с поддръжката на сайта, благодарим за което... и на "собственика" на страницата  :-D ... да не сваля сайта. А може би трябва по-често да се показва, че от сайта има полза. А тази девойка... толкова ли няма колега, който да я уважи... тук в Пловдив и да й реши проблема. Аз лично в това отношение съм вършил услуги на много мои колеги  8-) . Така че, аз съм ЗА сайта  :y:
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

studentkа^^

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #28 -: 27.12.2008, 22:24:33 »

Ами аз като си въведа факултетен номер и ЕГН ми пише, че базата е в процес на изграждане, което очевидно няма да стане скоро, ако изобщо стане. И сайтът е много полезен, просто не достатъчно. Исках само да изтъкна фактът, че другите университети са по-напред. Това е. Иначе сайтът е достатъчно полезен и с информацията, която предоставя относно дати на изпити и т.н. Но не дава информация за оценките. Това е, което исках да кажа. Какво толкова се подпалихте, че чак решихте да сваляте сайта?!?!?! Аз изразих недоволсвто и от инспекторките, ако сте прочели. Ама какво мога да направя? Нищо. Ще се надявам, че съм си взела изпитите.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #29 -: 28.12.2008, 13:31:18 »

Едно уточнение - сайтът на ПУ (в който има тази база с оценки в процес на попълване) няма нищо общо със сайта на ЮФ.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #30 -: 28.12.2008, 13:36:55 »

Честито  на  всички  Колеги  от   ЮФ за   новата  функция  която  при  мен  се  появи  точно  на  Коледа! Намира  се  долу  вдясно  ,  след  изписване  на  факултетен№  и  ЕГН чуквам  на  прозорчето " Вход ", след  което  ми  се  отваря  цяла  страница  с   оценките  от  1  курс досега  което  е  направо  супер  Коледен  Подарък!Честито  и  весела  Нова  година !Успехи   ,здраве  ,  щастие  и  добри  оценки  през  2009 година  на  всички  колежки  и  колеги  от  ПУ! :-)
Активен
Всичко е любов

stug

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #31 -: 28.12.2008, 13:53:03 »

1. Сайтът няма "собственик", освен ЮФ. Никой не може да го свали или променя съществено без решение на деканското ръководство.
2. Системата UNIS, която дава достъп до оценките и прочее, не е работа на ЮФ, а на Учебен отдел на ПУ и на ПУ като цяло. Няма хора от ЮФ с право да въвеждат оценки. Дори хората, които работят с тази система, имат ограничени права. За качеството на UNIS и издънките там не искам да говоря.
3. Вярва ли ви се или не - инспекторите са наистина претоварени с работа. Бедна ви е фантазията какво писане пада по книги и компютри, а за това се следи от ръководството. Обслужването на студенти е само малка и най-лесна част от работата им.
4. Сега съществуващата страница върши работа за оперативно осведомяване на студентите. Не толкова отдавна имаше овчи стълпотворения пред таблото на партера просто за да си видиш програмата, а конспектите се раздаваха на ръка като нелегална литература.
5. Интересно ми е положението с осведомяване за оценките в СУ. Не мога да се ориентирам от страницата им как става това, а май част от сайта иска потреб. име и парола - някой да подскаже?

В заключение - ще повдигна въпроса за създаване на по-нова версия или сключване на договор със специализирана фирма. При решение по въпроса ще пиша във форума.
За оценките - има едно бързо решение, и то е сканиране на протоколите и публикуване на изображението - при жертване на правото на лични данни (не че не се жертва и при изнасяне на таблото де). UNIS - божа работа.
« Последна редакция: 28.12.2008, 18:28:03 от stug »
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #32 -: 28.12.2008, 16:21:46 »

1. Сайтът няма "собственик", освен ЮФ....

Съвсем празнично ще го кажа. Бях останал с впечатлението, че ако сайтът се намира на личната ми страница в системата Фокус  :roll: бих могъл да се наричам "собственик" (може би квази-собственик  :wink:). Сега обаче, като се поразгледах освен oldsite... там... не откривам следи от новия. Така че, признавам- не съм бил прав, презумпцията, че собственикът на oldsite се явява такъв и по отношение на "новия" се оказа оборима  :wink:. Поради тази причина....  :-D продължавам да си празнувам коледните и новогодишни празници !!!

С пожелания за още по-успешна Нова Година,
А. Петров
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

SUN`way

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #33 -: 21.01.2009, 22:33:01 »

   Сайтът не е ОК, много работа трябва да се свърши по него, че да придобие вида, който ще ни устройва.
   -Дизайна как да е, ще го преживеем, другите слабости също, ама да се публикуват оценките е важно да стане по-скоро!
   -Аз лично бих се радвал да има инфо и относно избираемите дисциплини/кредити от миналия семестър примерно, за да мога да сверя коя дисциплина колко кредита дава. Това не е трудно, да се направи бързо.
   -Също да се направят отделни секции за отделните курсове с актуална(като казвам актуална имам предвид ежедневно обновяване, когато има нужда) информация за промени в учебната дейност и план... а не да ходим до унито в 8 сутринта, да висим 30 мин в 3-та аудитория (за който не знае- на двора, без свястно отопление) и накрая да се окаже, че на вратата на учебен отдел била лепната бележка, че лекция няма да има, понеже преподавателят е зает... пф!
   Няма кво да се оправдаваме, че образователната система била еди-каква си и видиш ли, нашето не е толкова зле. И престанете с това "в СУ еди кво си", стига с тва избиване на комплекси, ако учих в СУ - тогава щеше да ме касае техния сайт, в момента не ми пука дали са по-добре или по-зле.
   Иначе това с базата данни в сайта на ПУ е чудно, бравос. Ако може и за избираемите дисциплини да се вкара информацията ще е направо перфектно.
   И накрая - знам, че е най-лесно да се критикува, знам, че е гадно някой да мрънка, евала на хората, които са напраили това, което е ся, щото без съмнение е по-добре от нищо. Само че като се прави нещо, да се прави ок. А и да не е ОК, не е късно да се оправи.

   Поздрави.
Активен

DerTeufel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #34 -: 16.05.2009, 18:50:02 »

Още един проблем по сайта - защо не се отваря линкчето от ПОЛЕЗНИ РЕСУРСИ>СТУДЕНТСКИ СЪВЕТНИК ?
Сигурен съм, че съм отварял това пидиефче, а сега ми дава 404.
Да си го бях сейвнал преди, ама кой да знае...
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #35 -: 16.05.2009, 21:09:18 »

За да не дразни линкът е премахнат.
Това беше препратка към сайта на СС, където се подвизаваше този съветник. но тъй като вече СС имат нов сайт връзката не работи. Ако го качат и на новия си сайт ще го сложа.
Активен

DerTeufel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #36 -: 18.05.2009, 13:02:35 »

Благодаря за бързата реакция  :D
Активен

gregorian

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #37 -: 20.05.2009, 17:53:38 »

Има какво да се поизглади по страницата на ПУ, но поне полезна информация не липсва! :wink:
Активен
It Hurts So Good!