argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: ЗА Site на ПУ право  (Прочетена 7711 пъти)

coco-brice

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
ЗА Site на ПУ право
« -: 23.09.2008, 16:11:11 »

Да попитам този сайт law.uni-plovdiv.bg --uplod има ли близките месеци,нито оценки ,нито за семестряланта такса, не знам кой го поддържа ама е пълен хаус  :wink:  :headbang:
« Последна редакция: 23.09.2008, 16:14:07 от coco-brice »
Активен
Bullshit Justice

unique

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #1 -: 23.09.2008, 16:17:09 »

Има да чакаш светлинни години докато някой се смили над теб/а и не само над теб/ и публикува оценки от зипитите в сайта.
На първо време е добре да се направи един update на изпитната сесия и по специално на ликвидационната сесия, все пак има и хора, които са скъсани и имат намерение да се явят на ликвидация.
Активен
Критик Гаден...

coco-brice

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #2 -: 23.09.2008, 16:22:48 »

Това е на първо място за оценките и датите.
После може и малко дизайна да се пооправи  :roll:
че е пълен леш, ако искате да ви помогна ако не можете  :haha:
Активен
Bullshit Justice

Koceto_cska

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • CSKA FOREVER
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #3 -: 23.09.2008, 16:38:13 »

трагично е да ....трябва обновление все пак много студенти разчитат на този сайт
Активен
CSKA FOREVER

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #4 -: 23.09.2008, 16:56:37 »

Зайци  какво  не  харесвате  на  сайта?Зеле  и  моркови  има на  пазара,  а  сайта  си  е  супер  як--по-добър е  даже  и  от  този  на  СУ!
Активен
Всичко е любов

coco-brice

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #5 -: 23.09.2008, 17:06:33 »

Първо нито съм заека , а ти си lamer.
1.Сайтът няма актуални оценки от изпитите
2.Не са насрочени дати за ликвидации
3.Няма инфо са сем.такси до кога сеплащат или ако има е много каше /намерих, че е публикувано под изпитната сесия,най-нелогичното място/
4.Сайтът е боза

Ако трети курс са зайци,Ти си вожда на зайците  :hihi:
« Последна редакция: 23.09.2008, 17:11:07 от coco-brice »
Активен
Bullshit Justice

natalia_999

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #6 -: 23.09.2008, 17:10:34 »

и аз съм на мнение ,че сайта има нужда от актуализация   :mmm: а тва с оценките-не ми се вярва никога да стане както трябва -все пак всеки има нужда от срещи с тртия вид-таняяя стоянова  :-D
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #7 -: 24.09.2008, 22:08:30 »

Прави се база данни с оценките в сайта на ПУ. Това ще е официалната база данни с оценки и статус на студентите и ще се проверяват след въвеждане на ЕГН и фак. номер. Това още е в процес на разработка и честно казано не мисля, че ще стане преди да съм завършила...
В сайта на ЮФ не се е предвиждало да се публикуват оценки. Ако има такива, то това е така защото някой от преподавателите е имал доброто желание да го направи и време разбира се. Иначе не очаквайте там да си проверявате оценките за съжаление. На всички студенти ни се иска, но това е БГ и системата в повечето неща е такава отново за съжаление.
А иначе сайта като цяло според мен е ок. Колкото до инфото относно дати, програми и тнт те не зависят от поддържащите сайта, тъй като за да се публикува някаква информация първо трябва да се предостави от някой, така че вината е някъде там.
Активен

DerTeufel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #8 -: 25.09.2008, 08:19:00 »

Че е стара информацията на сайта - стара е - вижте примерно изборните за задочници от кой семестър и коя година са. Че се сбъгва прогресивно - сбъгва се - едното меню е изчезнало отт началната страница,  дисциплините в катедра "История и теория на правото" ги няма.
Обаче как точно Coco brice, който пише "семестрЯлен" и "хаУс" и не признава пълен член, ще помогне - ей-това най не ми е ясно :-)
Активен

coco-brice

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #9 -: 25.09.2008, 11:17:43 »

Coco-brice се извинява за правописа но съм го писал много много на бързо, щот нямам време като "vorux" по цял ден да си стоя вкъщи и да размишлявам върху правописа на хората в форумите
vorux  :bow: ти си моя идол. Да те питам даваш ли уроци по правопис ве?
« Последна редакция: 25.09.2008, 20:41:35 от Kelli_Mutu™ »
Активен
Bullshit Justice

DerTeufel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #10 -: 25.09.2008, 18:34:22 »

Не давам. Ти обаче определено имаш нужда. Дано с юридическата материя се оправяш по-добре, отколкото с правописа.
П.П. Няма да се занимавам повече с флудене на безсмислената ти тема, нито с четене на постовете в нея.

П.П.П:   :-P
« Последна редакция: 25.09.2008, 18:52:08 от vorux »
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #11 -: 25.09.2008, 20:51:03 »

Че е стара информацията на сайта - стара е - вижте примерно изборните за задочници от кой семестър и коя година са. Че се сбъгва прогресивно - сбъгва се - едното меню е изчезнало отт началната страница,  дисциплините в катедра "История и теория на правото" ги няма.

Не искам пак да се повтарям, но както и по-горе казах сайтът е толкова актуален, колкото се желае от факултета. Каквото се е предоставило е качено на момента. От там насетне не може да се ходи да се измъкват файлове насила.

Менюто с дисциплините от катедра "История и теория на правото" го оправих току що. Моля ви, ако забележете още нещо подобно може да ми пишете лично съобщение или тук в темата, за да го оправя. Относно техническата част ще се старая да реагирам веднага. Но за инфото сори... И на мен ми е кофти, че е така но след 4 години май свикнах вече, а и ми омръзна да се боря и да повтарям едно и също. Нещата са много, ама много закостеняли  :-X
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #12 -: 25.09.2008, 21:00:13 »

НЕ  МОГА  ДА  РАЗБЕРА  НЯКОИ   БЕДНИ    ДУШИЦИ , КОИТО  САМО  ЗНАЯТ  ДА  КРИТИКУВАТ  ,А  ГИ  МЪРЗИ  ДА  ХОДЯТ  ДА  ПРОВЕРЯВАТ  ДО  ПУ  ЗА НЕОБХОДИМАТА  ИНФОРМАЦИЯ  !  ТО  БИВА  МЪРЗЕЛ  ,АМА  ЕЙ  БОГУ  ТОВА  МЛАДИ  ХОРА  ДА  ГИ  МЪРЗИ   ДА  СИ  ПОРАЗМЪРДАТ  ЗАДНИЦИТЕ  МАЛКО  !НА  МЕН  САЙТА  МИ  ХАРЕСВА  И  АКО  НЕЩО  ГО  НЯМА  КАЧЕНО  ,  ОТИВАМ В  ПУ  И  ПИТАМ  ИНСПЕКТОРКАТА   ,  А  НЕ  МЪРМОРЯ  КАТО  ИЗВЪНЗЕМЕН  ПАЛЯЧО! :-) :sun: :y: :y: :#1:ПС  ОТНОСНО  НЕЩАТА , КОИТО  ПО - ГОРЕ  СРЕЩНАХ  ПОСТ ОТ  УВАЖАВАНАТА  ОТ  МЕН  КОЛЕЖКА, ДОНИ  МАВРУДИЕВА ,НЕ  БИХ  КАЗАЛ , ЧЕ  СА  ЗАКОСТЕНЕЛИ  ,  А  СА  ТОЧНО  ТАКИВА , КАКВИТО  НИЕ  СИ ГИ   НАПРАВИМ!А  СПОРЕД  МЕН  СА  СУПЕР  ЯКИ!ЛАЙФ ИЗ  ЛАЙФ :y: :sun: :handshake: :sun:
« Последна редакция: 25.09.2008, 21:06:25 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

DerTeufel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #13 -: 25.09.2008, 21:32:48 »

Ето, наруших си обещанието отпреди малко.
Няма значение - въпросът е, че потребителите не схващат сайта като няколко съвкупни елемента - техническа поддръжка, информационни ресурси и прочие, а като едно цяло. Колкото и да мрънкаме, този сайт е единственото, което имаме - за разлика от marin2025, не всеки има възможност да ходи до ПУ за всяка информация - аз например съм зает да седя по цял ден вкъщи и да размишлявам за правописа на хората по форумите. Така че благодаря на колежката от името на всички за поддръжката на сайта на юридическия факултет.
Тук задавам още един въпрос - на заглавната страница на въпросния сайт менюто от дясната страна на страницата го няма - появява се, когато се кликне на някой от бутоните, разположени отгоре - съобщения, новини и прочие. Това така ли е замислено, или е друго бъгче?
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #14 -: 25.09.2008, 22:42:16 »

Проблемът го видях сега. През мозила не излиза, затова и не съм го забелязала. Незнам от къде идва това, но яво някой нещо е барал. Засега не мога да го оправя.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #15 -: 27.11.2008, 17:55:46 »

Менюто е оправено и излиза вече както през Мозилата (то с нея нямаше проблем принципно), така и през Интернет Експлорер.
Активен

DerTeufel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #16 -: 02.12.2008, 23:15:25 »

Браво! :y:
Активен

studentkа^^

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #17 -: 25.12.2008, 19:02:36 »

Искам само да отбележа, че във всички останали университети много отдавна е въведена цивилизованата практика студентите да си проверяват оценките по Интернет в страницата на съответния университет. И това е най-нормално и логично нещо. И много полезно, особено за задочно учащите като мен! Все пак някои от нас сме ангажирани с достатъчно важна и отговорна работа, за да не межем да си позволим лукса да си пуснем цял ден отпуск и да ходим до Пловдив само, за да погледна дали евентуално, някой се е сетил да закачи протокола с оценките!!! И съответно, ако няма такъв, да си пускам още един ден отпуск и да се разкарвам на следващата седмица отново с надеждата, че този път може би ще име изнесени оценки! Това е безумно. Някой може ли да го отрече? А инспекторката да се прави винаги на толкова заета, че дори да не може да вдигне телефона!?! Или пък ако е в настроение и го вдигне, да ти каже "Ами оценките са на таблото!" и да ти затвори телефона!?! При положение, че преди секунди е казала оценката на друг човек. Крайно необходимо е да се направи нещо по въпроса да се проверяват оценките в страницата на ПУ в Интернет. КРАЙНО НЕОБХОДИМО! Не разбирам как може в другите нормални университети да може, а тук - не??? Как за едни е лесно, а за други се оказва най-трудното нещо? Давам ви елементарен пример. Ето този семестър държах три изпита, от които само на единия успях да си разбера оценката и то само защото се примолих на човек, който е там, да отиде при инспекторката, защото не бяха окачени всички оценки на таблото. Смешно е!
Активен

DerTeufel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #18 -: 26.12.2008, 10:53:35 »

Ама точно тази функция - за проверка на оценките, е пусната на главната страница на университета - http://uni-plovdiv.bg/
Долу вляво.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: ЗА Site на ПУ право
« Отговор #19 -: 27.12.2008, 13:57:11 »

Не, че нещо, но държавните ВУЗ-ове са доста назад от частните. Например ЮФ на СУ имат сайт от 2008 година, за разлика от нас, където сайтът ни датира от октомври 2004 г. Ето на това викам аз смешно. Така, че ние не сме чак толкова зле.
Активен