argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: стипендии  (Прочетена 34039 пъти)

Jully

  • Гост
Re: стипендии
« Отговор #20 -: 13.02.2009, 19:31:44 »

странно,казвате че има стипендии за 2 семестър 1 курс,днес отидох да попитам как стоят нещата и неучтиво ми казаха,че всичко пише на табло 6метра в ляво!а там прочетох,че стипендия се взима с успех за 2семестъра назад!инспекторката пък ме гледаше усмихнато и невинно и ми каза,че нищо незнаела по въпроса!толкова ли е секретна тази информация??????? :?
Активен

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109
Re: стипендии
« Отговор #21 -: 13.02.2009, 19:56:09 »

Ако си първи курс,кандидатстваш за стипендия с успеха от първия семестър.
Активен

wiwini

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: стипендии
« Отговор #22 -: 14.02.2009, 19:02:55 »

справката за доходите на родителите от кой месец да започва?Разбрах че трябва да е за последните 6 месеца,но не ми е ясно кой са те.
Активен

danito89

  • Гост
Re: стипендии
« Отговор #23 -: 14.02.2009, 22:12:33 »

Абе имали някой който просто да знае всичко за видовете стипендии и т. н.Някои студенти имат 4.50 даречем и искат да знаят дали имат шанс за стипендия други пък имат 5.50 не можели просто да се обясни като хората.Аз не разбирам да обикаляш на 100 места и да ти казват има време или незнам.Еми кво това чудо за кво са длъжни лица за кво са инспекторите.Много съм недоволна защото освен тук да се пита и обменя информация другаде няма>
Активен

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109
Re: стипендии
« Отговор #24 -: 15.02.2009, 12:20:27 »

Имам колежки,които кандидатстваха с успех 4.80 и не хванаха стипендия...Има стипендии в размер на 90 лв. и стипендии в размер на 100лв,като става въпрос за стипендиите по успех + доходи,за другите видове стипендии не съм наясно!
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: стипендии
« Отговор #25 -: 15.02.2009, 13:03:03 »

Аз имах стипендия с успех 5,17.Но колеги с 4,92 не успяха да хванат.Явно под 5 има значение дохода.
Активен

MISSTY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 379
  • Биологически факултет :-)
    • My home page
Re: стипендии
« Отговор #26 -: 15.02.2009, 13:15:04 »

Така е - под 5 доходът е по-важен от успеха. Аз не всех с 4,92, но имаше хора с 4,80, който се класираха поради по малък доход от моя.
Активен

danito89

  • Гост
Re: стипендии
« Отговор #27 -: 15.02.2009, 18:33:23 »

Благодаря ви много за информацията защото никой не ми каза,че дохода е важен а аз имам нисък доход и успеь 4.90 ако хване ще се радвам ако не здареве да е.Пак мерси за информацията беше ми много полезна никой не ми даде такива уточнения както Ви е колеги  :bow: :-)
Активен

elinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re: стипендии
« Отговор #28 -: 17.02.2009, 16:49:16 »

А тази информация от таблото в Ректората има ли я някъде из сайта на ПУ? Мен конкретно ме интересува инфото накрая за изчислението доход на родителя и успеха ми....
Активен

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re: стипендии
« Отговор #29 -: 17.02.2009, 17:35:01 »

Успеха ти го изчислява инспекторката, като отидеш да ти завери декларацията.
Дохода се смята по следния начин - събират се брутните суми от 2-мата родители, след това се дели на колкото члена е семейството и след това се дели на 6 (месеца). Напиши го с молив, ако има проблем да го поправиш при подаването.
Активен
С. Цветков

wiwini

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: стипендии
« Отговор #30 -: 20.02.2009, 10:47:45 »

Някой знае ли докога е срока за подаване на документите за стипендии за втория семестър?
Активен

palavata_SUZI

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 85
Re: стипендии
« Отговор #31 -: 20.02.2009, 12:31:11 »

И аз имам въпрос ако някой може да каже......навсякъде пише че се търсят доходите на цялото семейство(това включва и брат ми) а той не е женен и живее с наще и взима добра заплата.........та въпроса ми е...Дали и неговия доход им трябва?И ако да защо като той не ме издържа - мога да кажа че никой не ме издържа сега - дори майка ми (имам малко парички които стискам и цялата тая работа е много скапана).Никой не те пита как сега се изхранваш сега.За Август и Септември имах доходи(които ще запиша) и може заради тях да ми откажат стипендия?80 лв?Та ако нямах нужда от тях нямаше да ги искам-успеха ми е 6:00(не съм сигурна чакам още една оценка)!Каква е тая работа с доходите незнам-да,трябва да има някаква скала за одобрение ,но дохода ли?Нали стипендията е за успеха на студента......не за дохода на брат му или сестра му(или мама и тати)На 23 години ако чакам мама да ме храни ще е грозно!!Това ми напомня на заветните 18 лв които взимахме като бяхме ученици(стипендия?)и тогава майка ми трябваше да не взима повече от 120 лв за да ми дадат тези златни 18 лв?Сега 80?Ако искат да ги дават та това ми е наема за почти цял месец-за да ходя на лекции без да пропускам.....незнам.....не е честно......благодаря за вниманието и извинете модератори ако и тук не е мястото за мнения........ :wink:
Активен
:)

elinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re: стипендии
« Отговор #32 -: 20.02.2009, 17:48:07 »

Някой знае ли докога е срока за подаване на документите за стипендии за втория семестър?
Мисля,че беше до 10-ти март,но може и да те излъжа....най-добре провери на таблото с информацията  :-)
Активен

danito89

  • Гост
Re: стипендии
« Отговор #33 -: 20.02.2009, 18:43:30 »

Ако имаш 6.00 не ти трябват доходи взимаш за отличен стипендия но не съм много сигурно за всеки случай отиди при Капка Цветкова и питай и успех за стипендията да но вземеш :)
Активен

palavata_SUZI

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 85
Re: стипендии
« Отговор #34 -: 20.02.2009, 19:33:11 »

Мерси Дани!Добре че си ти........то е ясно ще питам (само да видиме как е реферата).Мен ме е яд по принцип на цялата система.....ами ако имаш 5.80(тва е една 5) ко става пак доход.Забрави.Просто си се нервирам на някои неща. :wink:
Активен
:)

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive
Re: стипендии
« Отговор #35 -: 20.02.2009, 19:41:07 »

Информацията за стипендиите е по-ясна от слънце на таблото на социално-битовата комисия и всичко е написано от ясно по-ясно, не виждам никакъв смисъл от задаването на въпроси от рода -"Кога е крайният или началният срок?", "Кои доходи ми трябват?" Просто, хора, четете! И моля ви, най-накрая разберете, че няма социални стипендии и стипендии за успех - ИМА ЕДНИ СТИПЕНДИИ, които са и за успех, и социални, затова аджеба ви се иска и доход! В крайна сметка по сегашната формула за изчисляването на точките е много по-важен успехът. Има отделни парични награди, които са примерно за социална помощ или като награда за постигнат някакъв успех, но те нямат НИЩО ОБЩО с нормалните стипендии! И представете си - всичко това го пише, чак да не повярвам и аз  :roll:!
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

danito89

  • Гост
Re: стипендии
« Отговор #36 -: 23.02.2009, 15:18:19 »

Ми затова има форум.А информацията е само в ректората.В новата сграда нищо такова няма и също така не всеки може да отиди до реферата, а направо се прибират или отиват на работа.Мойто мнение като има информация в ректората да има и в другите сгради ,а не да сме отделени от всяка информация и да обикаля ме пита ме и разпитва ме.Наистина цялата система е голяма объркфация ама кво да се прави :) студенска му работа.... :)
Активен

danito89

  • Гост
Re: стипендии
« Отговор #37 -: 25.02.2009, 17:05:46 »

Абе имам един реферат,който още не е проверен ако доцента не го провери до срока на стипендията могали пак да подам документи.Смисъл да не ,чакам тази оценка защото незнам кога ше ги профери а на 13.01 му ги дадох ме и той каза че още не ги е проверил.А аз нз дали има смисъл да подавам документи ако не го профери до края на тази седмица...
Активен

Eli83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203
Re: стипендии
« Отговор #38 -: 25.02.2009, 17:58:12 »

Дани чакай да го провери,ще има да чакамееее
Активен

danito89

  • Гост
Re: стипендии
« Отговор #39 -: 26.02.2009, 10:24:12 »

Аха ще му дам аз зор утре ще го търся пак и така.Ся няма да губя стипендия заради него.Имаше мн време да ги провери.Каза до 4 дена и още не е готов ама не е честно така... и други се борят за стипендии и го чакат...
Активен