argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Психология изпити  (Прочетена 27748 пъти)

danito89

  • Гост
Re: Психология изпити
« Отговор #20 -: 19.02.2009, 11:09:48 »

Взе ми си тестове поезикова култура и решавай отделно ьубаво е да си вземеш правописния речник да видиш някои думи той много помага.Тестовета си ги купи от ПУ там са най добрите и успеь на испита :)
Активен

Gery

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
  • :)
Re: Психология изпити
« Отговор #21 -: 19.02.2009, 22:13:50 »

 :hug: Тони,благодаря ти страшно много!!!  :hug: Може да ми изпратиш,или тук,или на и-мейл,къде са написаи датите(за 2009г.)?!5 юни...?Значи за ПУ не важи това,което се прие-предварителните изпити да са преди матурите?Също искам да попитам,трудно ли се влиза във факултета по психология,смисъл-късат ли мн на изпитите(на комуникативния примерно)?Освен това-има ли предварителен по комуникативни способности,и някой знае ли колко ще бъде минималния и съответно максималния бал за тази година?Бях разбрала,че щял драстично да намалее...Благодаря за отговорите предварително и се извинявам,че разпитвам толкова мн,но страшно мн искам да следвам психология и съм се стреснала доста относно това,дали ще вляза(нормални притеснения на всеки кандидат-студент).Тони ,благодаря ти още веднъж!!!!!
Активен

Gery

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
  • :)
Re: Психология изпити
« Отговор #22 -: 19.02.2009, 22:20:45 »

Дани,благодаря ти за съветите,отдавна съм си купила тестове и си ги правя,мисля че не са от ПУ.Някакви тетрадки са (2) и си има отговори и всичкоо,но ще потърся и тези на ПУ.Има ги някъде на "Байкал" в някоя книжарница,нали?Ще ми кажеш ли точно какво да търся( издателство,автори...)  :-(  :s: Много ми е притеснено,особено така,като няма нищо за изпитите,никъде не мога да прочета дати,добре че ми казахте.Обаче в други уиверситети предварителните са април месец,да не взема да ги изпусна тук...
Активен

Зарито

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Психология изпити
« Отговор #23 -: 20.02.2009, 09:18:03 »

Може да учиш две специалности - първата трябва да ти е редовно, втората задочно.
Обърни се към инспекторката за да ти обясни подробности.
Добро решение! :bow:
В нашия курс има много колеги, които са при нас втора специалност.
Активен

danito89

  • Гост
Re: Психология изпити
« Отговор #24 -: 20.02.2009, 18:46:43 »

За изпити те ако не с елъжа някъде март месец ще излезе справочника.За тестовете отиваш в книжарницата на пу и искаш тестове за езикова култура няма значение кой автор се преподаватели от ПУ ги пишат.Вземи два новия и стария тест също така можеш да си вземеш тестове за матура и те помагат и успех от мене :)
Активен

niki_v82

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Психология изпити
« Отговор #25 -: 21.02.2009, 17:49:42 »

Здравейте,някой може ли да ми каже някоя примерна тема за есето на изпита по психология???и откаде може да ползеам материали за нея???Благодаря!!!
Активен

tishofzx

  • Гост
Re: Психология изпити
« Отговор #26 -: 27.02.2009, 02:45:37 »

Здравейте,някой може ли да ми каже някоя примерна тема за есето на изпита по психология???и откаде може да ползеам материали за нея???Благодаря!!!
За какво есе става дума? Темите за изпита,не са ли подобни на тези,от учебника за 9 клас - Сетивно познание,Самопознание,Саморегулация,Памет...и.т.н.
Активен

niki_v82

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Психология изпити
« Отговор #27 -: 27.02.2009, 16:25:21 »

 :?  и аз това се чудя?Нали изпита за кандидат-студенти заваршва с есе но на каква тема???  :-o
Активен

posh_f

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re: Психология изпити
« Отговор #28 -: 11.03.2009, 15:58:36 »

в какво се състои изпита по история ? тест ли е или тема ?
Активен

danito89

  • Гост
Re: Психология изпити
« Отговор #29 -: 12.03.2009, 17:21:46 »

https://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?board=44.0 влез тука всичко пише и моля за историята в другия факултет питай те тук е педагогика и психология ........Педагогически Факултет се водим а не Философо-Исторически......
Активен

niki_v82

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Психология изпити
« Отговор #30 -: 12.03.2009, 20:57:16 »

Някой знае ли дали вече са излезнали справочниците за тази година???
Някоя примерна тема за есето на изпита по езикова култура???
Активен

Amaya

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Психология изпити
« Отговор #31 -: 19.03.2009, 21:03:16 »

Моля някой да ми каже какво представлява изпитът по психология, защото вече не е равностоен на останалите ( оценката се ушесторява ) и кога най- накрая ще излезе справочникът на университета....
« Последна редакция: 19.03.2009, 21:10:27 от Amaya »
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Психология изпити
« Отговор #32 -: 19.03.2009, 22:00:46 »

Моля някой да ми каже какво представлява изпитът по психология, защото вече не е равностоен на останалите ( оценката се ушесторява ) и кога най- накрая ще излезе справочникът на университета....
Той е излязал от една седмица.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Психология изпити
« Отговор #33 -: 19.03.2009, 22:20:23 »

По психология няма есе. По български език  има 4 задачи: 1) Да се подчертае с права линия вярно изписаната дума-- след което има 60 (шестдесет думи) 2) Препишете изреченията като отстраните граматическите и правописните грешки. 3) задача се иска да се препише текста като поставяте пропуснати те препинателни  знаци , без да променяте границите на изреченията.4) задача: Напишете текст(2-3) страници на тема" АЗ знам ,че нищо не знам: --2006 год. Предварителен изпит в ПУ! Тази 4) задача  е така нареченото ЕСЕ! Други теми подобни които се дават:"От миналото ще вземем огъня, а не пепелта"."В миналото се ражда бъдещето","В миналото е душата на бъдещето" и още толкова  поговорки като "Победителите не ги съдят","Ако си прав-силен си".Успех! :y: :-) :bow:
Активен
Всичко е любов

niki_v82

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Психология изпити
« Отговор #34 -: 24.03.2009, 21:46:26 »

 :D Благодаря,Марине!!!С тази теми обаче малко ме хварли в размисъл :headbang: :headbang: :headbang:кажи откаде мога да намеря някоя разработена да схвана идеята  :bow:
Активен

ViDoLoFkA

  • Гост
Re: Психология изпити
« Отговор #35 -: 07.04.2009, 15:12:06 »

Здравейте,искам да попитам нещо относно изпитите по езикова култура и комуникативни способности с които мога да вляза да следвам психология!От доста време търся в сайта на ПУ дати за предварителните изпити тази година (2009),тъй като разбрах че е взето решение предварителните изпити да са преди матурите.Не мога да намеря изложени дати и ако може някой да ми каже ще съм мн мн благодарна.Освен това искам да попитам каква е структурата на изпита по езикова култура: разбрах че са 4 зад. ;1. 60 думи и да се подчертаят вярно написаните;2.текст с правописни грешки;3.текст с пунктуационни грешки и 4.есе.Това ли е наистина?И изпитът по комуникативни способности какво точно представлява?Много моля ако някой може да ми изясни нещата.Наистина не мога да намеря никакви дати и съм леко притеснена.  :-(

 
Да изпита по езикова култура представлява точно това. Говорните и комуникативните способности са:да прочетеш 5 изречения от сорта на " чичковите червенотиквеничковчета" - лесно е. Предварителната дата за езикова култура е 3 Юни

Да разбирам ли,че като е скоропоговорка трябва да се каже бързо или идеята е да се каже бавно и отчетливо ? :?
Активен

danito89

  • Гост
Re: Психология изпити
« Отговор #36 -: 07.04.2009, 16:55:53 »

Ми по добре бавно и четливо то няма нищо страшно и да се плашите.Едно малко листче ти дават и ти четеш просто те наблюдават дали можещ да изговарящ правилно и можеш да четеш спокойно и т.н :) успех
Активен

Gery

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
  • :)
Re: Психология изпити
« Отговор #37 -: 05.06.2009, 02:33:49 »

здравейте,може ли някой да ми разясни как с изчислява балът за психологията?изпита по езикова култура се опеторява,но влиза ли и изпита по комуникативни способности,там има ли оценка или е само да или не?!и може ли да ми кажете,какъв е бил най-ниският миналогодишен бал за психологията и съответно най-високият
Активен

Gery

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
  • :)
Re: Психология изпити
« Отговор #38 -: 30.06.2009, 23:18:51 »

Някой знае ли,каква е била миналогодишната тема,която се е паднала на изпита по психология?и вярно ли е,че за тази специалност(психологията) най-напред се приемат тези които са държали изпит по психология?
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Психология изпити
« Отговор #39 -: 01.07.2009, 08:30:43 »

Някой знае ли,каква е била миналогодишната тема,която се е паднала на изпита по психология?и вярно ли е,че за тази специалност(психологията) най-напред се приемат тези които са държали изпит по психология?
Никакво значение няма какъв изпит си държал, само оценката е важна. Тези с психология не са с предимство.
Активен