argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: реклами по форума  (Прочетена 3455 пъти)

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
реклами по форума
« -: 26.10.2008, 20:35:26 »

Някой си "Filosof" пусна едно и също съобщение на тема "oferta za 8 dekemvri" във всички форуми, което мен лично ме дразни доста. Засега този спамър е забранен за 14 дена до форума, но въпроса трябва да се реши. Ето идеи: (1) ограничаваме свободната регистрация във форума или (2) търсим още модератори, дано по-активни... В интерес на истината това не е първи такъв случай -- често пускат доста агресивно и обяви за работа и т.н.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: реклами по форума
« Отговор #1 -: 26.10.2008, 23:08:24 »

Наско, напълно съм съгласна с теб. Много е дразнещо подобно спамене на зелия форум и отделните секции. Случва се понякога и е неприятно, защото следва едно триене във всеки форум поотделно. Иначе нямам нищо против обявите за 8 декември, но ако се пуска нещо подобно нека да е поне в Публик и да е по 1 път, а не по сто пъти.
А относно идеите не ми е ясно как ще се реализира № 1? Как така ще ограничим регистрацията във форума?!
За модераторите принципно съм съгласна. Има форуми, в които модераторите са неактивни.
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: реклами по форума
« Отговор #2 -: 27.10.2008, 12:18:05 »

Аз ъъъъ, такова, извинявам се, но напоследък много-много ме няма тук. Опитвам се да влизам по веднъж дневно поне и вече съм трил поне един такъв спамър, но нямам много време. Много съм съгласен да има повече модератори, но трябва да се по-активни, а не да имаме 20 души на хартия (на сървър по-точно казано) и само 2-3 от тях да вършат нещо.
Активен
Физически Факултет

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: реклами по форума
« Отговор #3 -: 27.10.2008, 19:00:47 »

Дони, бихме могли да направим така, че всяка една регистрация да се благослови от администратора. Това имах предвид, когато писах "ограничаваме свободната регистрация във форума".
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: реклами по форума
« Отговор #4 -: 27.10.2008, 20:19:04 »

Съжалявам  много ,   Наско   , но  не  съм  съгласен  някой     си  ,  да  взема  решение  вместо  мен! Считам  че  ,  е  напълно     достатъчно  само          валиден        факултетния  номер  !Принадлежността  към  дадена  институция  , според  мен  е  достатъчна  гаранция  за  лоялност  и  добронамереност  към  останалите       потенциални  ползватели   на  форума!Нали  така, или  си  на  противоположно  мнение? :y: :handshake: :sun:
Активен
Всичко е любов

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: реклами по форума
« Отговор #5 -: 27.10.2008, 20:46:59 »

Принадлежността към дадена институция няма нищо общо нито с морала, нито с лоялността на членовете й. Да оставим че лоялност и морал всеки сам дефинира за себе си - ето на за теб е етично да питаш в университетския форум за автомобил на старо, въпреки добре да знаеш че това не е мястото за такива въпроси. В случая всъщност злоупотребяваш с популярността на форума, нали така? От друга страна ти като юрист би трябвало да знаеш още по-добре и от мен какъв е смисъла на създаване на закони и правила. В момента аз се опитвам да предложа работещо правило срещу нелоялни ползватели на форума. Използването на фак. номер е добър критерии, но изникват няколко въпроса по които навярно за разлика от мен не си мислил:
- какво става с потребителите, които нямат фак. номер: преподаватели, завършили студенти, кандидатстуденти и фенове на форума;
- кой и по какви правила ще следи лоялността на потребителите с фак. номер - не е ли все пак същата ситуация;
- кой ще плати да интегрираме фокус и форума;
и т.н.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: реклами по форума
« Отговор #6 -: 27.10.2008, 21:54:58 »

Наско  ето  моите  отговори  на  твоите  въпроси: по  първото теренце  за  тези които  нямат  факултетен  номер,  неразбирам много  от  техническата  страна  на  проблема,  но  те  не  са  ли  ГОСТИ,  доколкото  влизам  в  други  форуми  ,там  се  изписваме  като  гости  и  там  нямаме  право  да  си  даваме мнението  ,  въпреки  че  на  много   от   постовете    ми      се      ще      да      им     тегля     по     една      нашенска  !  по  отношение  на  второто  теренце  ,  както  е  било  досега(  макар  че  не  всичко  е  както  на  нас  ни  харесва,  но това  няма значение) за  третото  теренце  нямам  никаква  представа!лека  вечер :y: :handshake: :sun:
Активен
Всичко е любов

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: реклами по форума
« Отговор #7 -: 28.10.2008, 12:42:49 »

Марине, нямаш никаква идея как се администрира форум. Не се обаждай, ако обичаш.

Наско, за повече модератори всички мисля сме за. Проблемът е, че няма желаещи за такива. Модерацията на регистрациите мен лично не ме кефи. Мисля, че проблемите ще се речат с повече очи, които да следят ежедневно и да чистят боклуците.
Активен
Too short signature limits.

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: реклами по форума
« Отговор #8 -: 28.10.2008, 13:26:14 »

Мисля, че проблемите ще се речат с повече очи, които да следят ежедневно и да чистят боклуците.

Абсолютно съгласен! Според мен оптималният брой "очи" на форум с такава активност е поне 20-30 (или 10-15 човека), които активно следят постовете. Само при такова развитие няма да се пречи на нормалните постващи потребители. Мисля, че в момента имаме не повече от 2-3 и темата "Желаещи за Moderator?" е актуална отново.
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: реклами по форума
« Отговор #9 -: 28.10.2008, 16:49:59 »

Има и вариант просто потребителите да се научат да сигнализират за мнения, които не са им по сърце. В момента тази функция се ползва почти точно в обратния смисъл - обикновено "сигналите" са много по-лоши и спамещи от самите мнения, които се сигнализират.
Активен
Физически Факултет

Калински

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП
Re: реклами по форума
« Отговор #10 -: 28.10.2008, 21:35:34 »

Има и вариант просто потребителите да се научат да сигнализират за мнения, които не са им по сърце. В момента тази функция се ползва почти точно в обратния смисъл - обикновено "сигналите" са много по-лоши и спамещи от самите мнения, които се сигнализират.
Това е невъзможно!
Не вярвам хора като марин да се променят :beer:
Активен