argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Няколко въпроси от бъдещ кандидат студент  (Прочетена 2058 пъти)

Huskarl2006

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
  • Политология

Здравейте!

Първо искам да спомена, че ще бъда кандидат студент следващата година. Завърших средно образование преди 2 годни и миналата година щях да се пробвам да кандидатствам, но поради различни пречини това не стана. Тази година обаче всичко трябва да бъде ОК и ще си пробвам късмета.

Искам да попитам като начало за изпита по история на България. Колко са темите точно? В книжката на университета от миналата КСК са 12 (по спомен), но сам чувал, че всъщност се разделят на по-малки части. Вярно ли е това?

Искам да попитам възможно ли е човек да се подготвим за добра оценка (5, 5 и нещо) само от учебник за 11 клас + малко странични материали? Ако може някой да сподели начина си на подготовка.

Засега остана само да попитам само още едно нещо :)
Значи искам да се запиша специалност "Философия" има ли голям наплив за нея? С какви оценки се влиза? Имам ли възможност да избирам какво да уча или винаги се учи по строго фиксиран учебен план?
Активен
Нищо

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council

Здравей!

За изпита по история вече не съм толкова компетентен. Аз кандидатствах преди 4 години и съм забравил подробности.
Относно философията - аз съм четвърти курс в тази специалност. Не мисля, че напливът е кой знае колко сериозен, по скоро броят на местата е по-малък - 30. Затова може да изглежда така. Като цяло ако сериозно се подготвиш и запишеш философията като първо желание, мисля, че няма да имаш проблеми. А иначе програмата е предимно задължителна. Това са изисквания за държавните университети и няма какда бъдат променяни лесно. Като цяло имаш право на избираеми дисциплини, които са 1-2 средно на семестър, където можеш да си избереш интересни неща. Преподавателите са интересни, особено гостуващите. Голяма част от тях преподават и н Софийския университет. За съжаление нямам мнгп време да описвам ситуацията в момента. Мисля, че няма да съжаляваш. Успех!!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

bqrqn4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 475
  • Философия

Аз бих искала да попитам какви са преподавателите по философия,строги ли са или лесно се минава обучението с тях(разбира се не очаквам да чуя че е мн лесно и без учене няма да стане ии обратното)също бих искала да попитам за модулите като избираема дисциплина как става самото избиране раздават ли ни ги или...също така да попитам изучава ли се накаъв език и какъв е той или ние си о избираме.
Активен