argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: .Net използва ли се наистина или е някакъв мит ?  (Прочетена 12104 пъти)

Atanas Todorov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

А и напоследък Джавата не ми е особено приятна за коудване, особено след като се оказа, че Еклипс VE за всеки нов диалог стартира нова виртуална машина, която заема още около 60МБ. Все пак коудването е наистина бързо, но повече ме влече програмирането.

1. Пробвал си един Eclipse VE и решаваш, че Джавата не ти е приятна за коудване? Егати колко малко ти трябва, за да се откажеш...
2. Eclipse VE не е Eclipse. Що не пробваш чист Eclipse - той е едно от най-бързите IDE-та и със сигурност не разхищава чак толкова памет. А като става въпрос за IDE-та, едва ли има друг език, за който да имаш толкова богат избор от такива.
3. Програмирането не е само писане на GUI-та. Писането на AWT/Swing е малко по-трудно отколкото правенето на форми с делфи и .нет да речем, най-вече заради концепцията с layout-ите. Вярно, че можеш да ползваш XY подхода, ама нямаш удобства като align, anchors и т.н. което го прави не особено полезен. Освен това някои от основните layouts са доста бъгави. И все пак, ако искаш да направиш десктоп приложение, което да изглежда еднакво на различни ОС, с друг език трудно можеш да постигнеш по-добри резултати от Swing, SWT и подобни. Но пак казвам, програмирането и джава не винаги се свеждат до правенето на GUI приложения:P
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

JokE: Neo wake up!!!

Ето и часа на истината!!!
http://www.primer.com/

ASP.NET над всичко!!!

hajhahaha sait na koito sponsori sa microsoft i asp.net ?!?!?!?
hahahahahahaha
a ve dai korporativen sait kvi sa tez go*na

inache i az znam 1 sait na ASP.net spoko pazq si go v shapkata vaprosa e che neznam nito 1 seriozna kompania/korporaciq/organizaciq daje da ima neshto obshto s ASP.net a ve to i s ASP classic neznam ama .. tam moje i da ima nqkoi obyrkan zaradi modulea za Apache na koito vyrvi ASP classic:>
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors

JokE: Neo wake up!!!

Ето и часа на истината!!!
http://www.primer.com/

ASP.NET над всичко!!!

hajhahaha sait na koito sponsori sa microsoft i asp.net ?!?!?!?
hahahahahahaha
a ve dai korporativen sait kvi sa tez go*na

inache i az znam 1 sait na ASP.net spoko pazq si go v shapkata vaprosa e che neznam nito 1 seriozna kompania/korporaciq/organizaciq daje da ima neshto obshto s ASP.net a ve to i s ASP classic neznam ama .. tam moje i da ima nqkoi obyrkan zaradi modulea za Apache na koito vyrvi ASP classic:>

Няма как да ти покажа каквото искаш ...
хората си пазят администрациите с пароли!!!
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

споко попаднах на един саит на aspx за коли LOL странното за мен е че сайта беше яко FLASH та тоя ASPX отдоло незнам закъв им е те си знаят :)
в смисъл саита беше 100% флаш
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

STilgar : kakto kazva lidka Bahchi kisel4oka
btw toq sait ne se broi shtoto e nasochen kam Windows potrebiteli :p
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843

Windows potrebiteli... tva e sinonim na potrebiteli na computri nali?:)

mnojestvoto na windows potrebitelite suvpada s mnojestvoto na potrebitelite na computri spored men:)
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843

ole kuv site na .NET namerih...
www.battle.net
Naidene zatepen si voveki vekov
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

misho temata sam q pusnal predi 100 meseci veche moje i da se e poqvil edin
haha

btw na kakvo e nai velikiq sait na nai velikata igra ? www.worldofwarcraft.com ?? m ?? na Java :+P
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843

da i pikaia na nai-velikata igra chestno

puk site-a na battle.net e dosta po cool, a staria go smeniha predi poveche ot godina (iavno ot togava e na .NET)
www.blizzard.com puk e na classic asp (sigurno shtoto e po-star)
wow-europe.com puk e na php

no opredeleno na battle.net e nai-iakia
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia